Pasaules hokeja čempionāta ceturtdaļfināla spēle starp Latvijas un Zviedrijas valstsvienībām ''Arēnā Rīga''. (Foto: LETA)

Hokejs
2023. gada 25. maijā 23:48 2023. gada 25. maijā 23:48
  Jauns.lv
Pēc vēsturiskas uzvaras pār Zviedriju ar rezultātu 3:1 svin ne tikai visa Latvija, bet arī paši izlases varoņi. Ģērbtuvēs dzirdama gan skaļa mūzika, gan līksmība.

Latvijas hokeja izlases spēlētāji pieskandināja ģērbtuves dziedot līdzi Liepājas brāļu dziesmai "Tikai tā!".

Galvenais treneris Harijs Vītoliņš izceļ, ka komanda paveikusi mazu brīnumu, bet viss vēl priekšā. Vītoliņš pasniedz pirmo ripu izlases rindās pasaules čempionātos komandas debitantam Danam Ločmelim.

Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis apsveic spēlētājus ar vēsturisko panākumu, ko pasaules acīs paveikusi mazā Latvija un novēl aizsūtīt mājas hokeja dzimtenes Kanādas spēlētājus.

Izlases aizsargs Kristaps Zīle uzteic visus vārtu guvējus, bet komandas iekšienē labākā spēlētāja balvu - simbolisko Lāčplēša cepuri - pasniedz galvenajam panākuma kaldinātājam Artūram Šilovam.

Jau vēstīts, ka Latvijas vīriešu hokeja izlase ceturtdien Rīgā pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā pieveica Zviedrijas valstsvienību, pirmoreiz vēsturē iekļūstot pusfinālā.

Latvija svinēja uzvaru ar 3:1 (1:0, 0:1, 2:0).

Saistītās ziņas

Ločmelis: tagad vienkārši dzīvoju sapnī
Rodrigo Ābols: ar tādu komandu šķiet nekad vēl neesmu spēlējis

Vārtus Latvijai guva Dans Ločmelis, Miks Indrašis un Jānis Jaks, bet Zviedrijai - Timotijs Liljegrēns.

Pusfinālā Latvija sestdien Tamperē plkst.14.20 tiksies ar Kanādu, bet plkst.18.20 ASV spēlēs ar Vāciju.

Par labāko Latvijas izlases rindās šajā spēlē tika atzīts Rihards Bukarts, bet Zviedrijai - aizsargs Antons Lindholms.

Liepājā par agresīvu kaiju upuri kļūst baņķieris - viņam saplēš pirkstu un atņem bulciņu 5