Šajā 1994. gada 15. maija foto “Benetton” komandas menedžeris Flavio Briatore pēc uzvaras Pirmās formulas Monako “Grand Prix” izcīņā apskauj vācu braucēju Mihaēlu Šūmaheru. (Foto: AP/Scanpix)

Šūmahera draugs: Mihaēlam jāatņem viens tituls

Sporta zvaigznes
2023. gada 18. septembrī 11:50 2023. gada 18. septembrī 11:50
  Jauns.lv
Nākamgad aprit 30 gadi, kopš Mihaēls Šūmahers uzvarēja savā pirmajā no septiņiem pasaules čempiona tituliem Formulā-1. Taču ne visi ar sirsnību atceras viņa pirmo triumfu. Piemēram, tuvs draugs un žurnālists Rožē Benuā uzskata, ka Šūmaheram vispār nevajadzēja izcīnīt savu pirmo titulu.

Cīņa par 1994. gada Formula-1 čempiona titulu bija viena no kuriozākajām. Pasaules čempiona titula ieguvējs tika paziņots pēdējās sacīkstēs. Adelaidā notikušajā "Grand Prix" 35. aplī sadūrās abu titula pretendentu – Šūmahera un Deimona Hila – sacīkšu auto. Šūmahers uzreiz izbrauca no trases un nokāpa no distances, taču Hils spēja aizbraukt līdz boksam, kur izrādījās, ka arī viņam bija jāizkāpj no distances.

Tā kā pirms pēdējā posma Šūmahers kopvērtējumā bija līderis ar viena punkta pārsvaru un abi nepaspēja savākt vairāk punktu, 25 gadus vecais Šūmahers pirmo reizi kļuva par pasaules čempionu. Lai gan šis incidents daudzus gadus tika apspriests, Benuā to atkal pacēla gaismā.

"Zinu, ka viņš septiņas reizes kļuva par pasaules čempionu. Taču 1994. gada titulu viņam vajadzētu atņemt, jo viņš to ieguva, tikai pateicoties sadursmei ar Deimonu Hilu," sacīja Benuā.

Šūmahers noliedz, ka būtu apzināti taranējis Hilu. Tiesneši arī tajā nav atraduši neko pretrunīgu ar noteikumiem, bet, kā redzat, pat pēc gandrīz 30 gadiem diskusija par to nekur nav pazudusi.

Pats braucējs pirms desmit gadiem guva nopietnas traumas, slēpojot ar kalnu slēpēm, un kopš tā laika nav parādījies publiski.

Šajā 1994. gada 15. maija foto “Benetton” komandas menedžeris Flavio Briatore pēc uzvaras Pirmās formulas Monako “Grand Prix” izcīņā apskauj vācu braucēju Mihaēlu Šūmaheru. (Foto: AP/Scanpix)

Citi šobrīd lasa

Daži sajutīs jaunas vēsmas attiecībās - horoskops visām zodiaka zīmēm no 22.07. līdz 28.07.
Gada "atvaļinājums" pēc skolas beigšanas - tā ģimenes audzina nākamos bezdarbniekus? 6
Bažas par avāriju Rostovas AES. Vides dienests mierina par radiācijas līmeni Latvijā
Pievienot komentāru