Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas karš Ukrainā; Novoprokopivkā un Verbovē iegājuši Ukrainas spēki 35

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
2022. gada 16. oktobrī 08:18 2022. gada 16. oktobrī 08:18 | Papildināts, 29. augustā 04:08
  Jauns.lv
Kopš 2022. gada 24. februāra Krievija īsteno iebrukumu Ukrainā. Kopš kara sākuma ar artilēriju un raķetēm apšaudītas vairākas Ukrainas pilsētas, ik dienu valstī bez mitas skanot trauksmes sirēnām. Bojāgājušo Ukrainas civiliedzīvotāju skaits mērāms vairākos tūkstošos, bet agresorvalsts Krievija ziņas par saviem zaudējumiem neatklāj. Kara dēļ pamest savas mājas un bēgļu gaitās doties nācies miljoniem ukraiņu.

Seko Jauns.lv teksta tiešraidei, lai par jaunākajiem notikumiem uzzinātu pirmais. Teksta tiešraides arhīvs skatāms šeit.

Krievijas agresija Ukrainā

  Premjerministrs norāda, ka Armēnija nevar paļauties uz Krievijas aizsardzību Karabahas neveiksmes apstākļos 19:00

Armēnijas premjerministrs Nikols Pašinjans 24. septembrī norādīja, ka viņa valsts vairs nevar paļauties uz Krievijas aizsardzību pēc tam, kad Azerbaidžānas armija ātri sakāva etnisko armēņu spēkus nemierīgajā Azerbaidžānas Kalnu Karabahas reģionā.  

"Nesenie Azerbaidžānas uzbrukumi Armēnijai ļauj mums izdarīt acīmredzamu secinājumu, ka ārējās drošības sistēmas, kurās mēs esam iesaistīti, nav efektīvas no valsts interešu un valsts drošības viedokļa," viņš teica.

  Ukraiņiem izdevies "atstumt" krievus vel par vienu kilometru no frontes līnijas pie Novoprokopivkas 18:40

Pārspiežot vairāk nekā 1 km gar frontes līniju, Ukrainas spēki pārrāva galveno Krievijas apgādes līniju un sadalīja Krievijas karaspēku pie Novoprokopivkas divās izolētās grupās. Tas ļāva ukraiņiem veikt uzbrukumu uz ziemeļiem no Novoprokopivkas un iegūt tur cietoksni.

 

  Polijas Aizsardzības ministrija publicēja video, kurā redzams kārtējais migrantu uzbrukums uz robežas no Baltkrievijas puses 18:20

"Baltkrievijas veikto uzbrukumu uz Polijas robežas mērķis bija destabilizēt situāciju Polijā un apdraudēt poļu drošību. Pateicoties Polijas armijas pastiprinātai klātbūtnei pie robežas, Krievijas un Baltkrievijas plāns neizdevās," norādīja ministrija.

 

  Bijušais "Gazprombank" viceprezidents ticis ievainots, karojot Ukrainas spēku rindās 17:59

Bijušais "Gazrombank" Igors Volobujevs viceprezidents ticis ievainots frontē, karojot Ukrainas bruņoto spēku rindās.

Igors Volobujevs ir viens no tiem krieviem, kas pameta Krievijas Federāciju un pievienojās Ukrainas bruņotajiem spēkiem pēc Krievijas plaša mēroga iebrukuma Ukrainā sākuma. Viņš ir dzimis Ukrainā, bet vairāk nekā 30 gadus dzīvoja Krievijā, kur strādāja par valsts bankas augstāko vadītāju. Intervijā "Deutsche Well" raidījumam #vTRENDde Volobujevs sacīja, ka viņam nav morālu aizspriedumu par došanos karā ar saviem tautiešiem.

"Es darīju savu darbu. Man bija svarīgi, lai tas, ko es daru, būtu efektīvi, rupji sakot, lai es trāpītu tur, kur es šauju, jo es veicu uguns atbalstu. Man nav morālas dilemmas. Man tas ir ienaidnieks. Tāpat kā es viņiem esmu ienaidnieks. Un, ja mēs ar viņiem tur krustojamies, tas nozīmē, ka viņi vēlas mani nogalināt. Un es gribu, lai viņi aiziet no šejienes. Man vienalga, vai viņi ir dzīvi vai miruši, bet es nevēlos, lai viņi būtu šeit, jo šī ir mana dzimtene," sacīja Volobujevs.

Volobujevs arī sacīja, ka viņš pats ir "propagandas upuris" un ticējis Putinam, līdz sākās karš ar viņa dzimteni. Viņš uzskata, ka "Gazprom" augstākā vadība jau iepriekš zināja par iebrukumu un gatavojās strādāt okupētajās teritorijās, uzskatot, ka Ukraina kritīs dažu dienu laikā.

 

  Cenzūra Doneckā 17:40

Tā sauktajā "Doneckas tautas republikā" pēc "vēlēšanām" tika ieviesta militāra telefonsarunu cenzūra. Turklāt darba dienās no plkst. 23.00 līdz 4.00 tika atgriezta policijas stunda.

"Doneckas tautas republikā" tika ieviests arī "īpašs saziņas režīms" ar kaimiņu reģioniem. Uz "administratīvajām robežām" parādīsies bloķēšanas, filtrēšanas un kontroles punkti. Runa ir ne tikai par robežu ar Krieviju, bet arī ar "Luhanskas tautas republiku".

 

  Precīzs trieciens pa okupantu tehniku 17:22

 

  Ukrainas trieciens Hersonas reģionā 17:04

Ukrainas militārie spēki uzbrūk Krievijas pozīcijām un kājniekiem ar ATGM sistēmām, lielkalibra ložmetējiem un FPV droniem Hersonas reģionā.

 

  Hersonā divi kritušie un trīs ievainotie 16:45

24. septembrī Krievijas gaisa triecienā Hersonas apgabala Berislavas pilsētā tika nogalināts viens cilvēks un trīs ievainoti, savā "Telegram" kanālā pavēstīja gubernators Oleksandrs Prokudins. Savukārt citā Krievijas gaisa triecienā krita 67 gadus vecs vīrietis Lvoves ciematā.

 

  Krievijas uzsākto karu nosodījušais Kara-Murza nogādāts Sibīrijā 16:27

rievijas opozīcijas politiķis Vladimirs Kara-Murza, kuram piespriesti 25 cietumā par Krievijas izvērstā kara Ukrainā nosodīšanu, nogādāts izciest sodu stingra režīma kolonijā Sibīrijā, svētdien paziņoja viņa advokāts.

Kara-Murza pavasarī slēgtā tiesas prāvā tika notiesāts par valsts nodevību, tā dēvētajām viltus ziņām par armiju un piedalīšanos "nevēlamas organizācijas" darbībā.

"Vladimirs Kara-Murza ir nogādāts Omskas stingrās drošības kolonijā IK-6, lai izciestu sodu," paziņoja viņa advokāts Vadims Prohorovs. "Viņš uzreiz tika ievietots izolatorā."

Vairāk lasi šeit:

  Aizstāvot Ukrainu, kritusi 26 gadus vecā Ivanna Lemeško 16:08

26 gadus vecā kaujas mediķe Ivanna Lemeško ir kritusi kaujā. Viņa iepriekš bija teikusi sekojošo: "Mūsu uzvaras dienā nolikšu malā mūsu uniformu, uzvilkšu elegantu kleitu, kurpes ar augstiem papēžiem un svinēšu. Es apprecēšos, man būs liela un laimīga ģimene, bet nekad neaizmirsīšu vīrus un sievietes, kas atdeva dzīvības par mūsu brīvību.

 

  Sevastopolē izsludināta gaisa trauksme 15:50

 

  Duda uzskata, ka aizliegums Polijā tirgot Ukrainas graudus bijis pareizs 15:31

Polijas prezidents Andžejs Duda paziņojis, ka viņa valsts ir sagatavojusi tranzīta koridorus Ukrainas labības eksportam. "Polijā ir sagatavoti tranzīta koridori, pateicoties kuriem Ukrainas graudus varēs pārvadāt caur Poliju un eksportēt, kur nepieciešams. Mēs cenšamies palīdzēt Ukrainai un tām valstīm, kurām šī palīdzība ir nepieciešama," sacīja Duda.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka uzskata par pareizu Polijas valdības lēmumu pagarināt aizliegumu pārdot Ukrainas graudus Polijas tirgū. "Uzskatu, ka Polijas valdība ir pieņēmusi pareizo lēmumu, saglabājot aizliegumu. Tomēr tajā pašā laikā ir jādara viss iespējamais, lai tranzīts būtu pēc iespējas lielāks," Polijas televīzijas kanālam TVP1 sacīja Duda.

"Pateicoties mūsu lauksaimnieku darbam, mēs paši sevi nodrošinām. Mums nav vajadzīgi graudi no Ukrainas. Viņu lieliskā raža kara laikā gandrīz nesasniedz tās valstis, kurām tā patiešām vajadzīga," norādīja Duda.

Kontrole pār Ukrainas graudu importu ļāva Bulgārijai, Ungārijai, Polijai, Slovākijai un Rumānijai ierobežot Ukrainas izcelsmes produktu, piemēram, kviešu, kukurūzas, rapša sēklu un saulespuķu tirdzniecību savos tirgos.

  Ukrainas spēki turpina virzīties Zaporižjas virzienā 15:13

Ukrainas spēki turpina virzīties Zaporižjas virzienā, uzskata Kara izpētes institūta analītiķi.

 

  Ukrainas aizstāvju precīzi trāpījumi 14:55

 

  Okupantu prettanku sistēmas iznīcināšana 14:38

 

  Kijivā nodedzina dzīvnieku patversmi 14:20

Kijivā nodedzināta dzīvnieku patversme, kurā gājuši bojā vismaz 60 kaķi. Tiek ziņots, ka tas nav bijis negadījums, bet gan ļaunprātīga dedzināšana.

 

  Kuģis ar graudiem ieradies Turcijā 14:01

Otrais graudu piegādes kuģis pa Melnās jūras koridoru 24. septembrī sasniedzis Turciju.

 

  Hersonas apgbalā viens kritušais 13:43

Krievijas apšaudē Hersonas apgabalā pēdējo 24 stundu laikā nogalināts viens cilvēks un trīs ievainoti, savā Telegram kanālā pavēstījis gubernators Oleksandrs Prokudins.

 

  Ukrainas aizstāvju brigāde no Baltkrievijas vāc ziedojumus 13:25

Ukrainas 79. gaisa spēku brigāde, kas pašlaik cīnās Doneckas apgabalā, ir formēta no baltkrievu karavīriem, kuri lūdz finansiālu palīdzību. Viņiem nepieciešami moderni kaujas droniem, baterijas un antenas. Šīs vajadzības tiktu segtas ar 5000 ASV dolāru.

 

  Vācija piešķir jaunu 400 miljonu eiro militāro palīdzību Ukrainai 13:08

Vācija paziņojusi par jaunu militārās palīdzības paketi Ukrainai 400 miljonu eiro apmērā. 

Ukraina saņems zenītartilērijas tankus "Gepard", zenītraķešu kompleksus "IRIS-T" un 200 bruņumašīnas MRAP. Palīdzības pakete ietvers arī 155 milimetru artilērijas šāviņus, mīnmetēju munīciju un raķetes AT-2 mīnu attālinātai izvietošanai.

Turklāt Ukraina saņems ziemas tehniku, rezerves daļu komplektus jau piegādātām sistēmām, transportlīdzekļus un 50 bezpilota lidaparātus.

Vācija arī turpinās apmācīt Ukrainas militāro personālu. "Paredzams, ka līdz gada beigām kopumā tiks apmācīti 10 000 Ukrainas militārpersonu. Pašlaik galvenā uzmanība tiek pievērsta zemāko līmeņu vadības apmācībai," teikts Vācijas Aizsardzības ministrijas paziņojumā.

Pašlaik Vācija ir pirmajā vietā Eiropā un otrajā vietā pasaulē aiz ASV palīdzības sniegšanā Ukrainai.


Karš Ukrainā sākās, Krievijas prezidentam Vladimirs Putins ceturtdien, 24. februārī, negaidīti sakot runu Krievijas televīzijā, paziņojot par "militāru operāciju" Ukrainā un aicinot Ukrainas armiju "'nolikt ieročus".

"Es esmu pieņēmis lēmumu par militāru operāciju," sacīja Putins neilgi pirms plkst.6 (plkst.5 pēc Latvijas laika). 

Viņš apgalvoja, ka operācijas mērķis ir civiliedzīvotāju aizsardzība un tā ir atbilde uz draudiem no Ukrainas puses. Putins piebilda, ka Krievijai nav mērķis okupēt Ukrainu un ka atbildība par asinsizliešanu gulstas uz Ukrainas '"režīmu".

Putins brīdināja pārējās valstis, ka jebkāds mēģinājums iejaukties Krievijas rīcībā novedīs pie "sekām, kādas tās nekad nav redzējušas".

Saistītās ziņas

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; 3
TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Ukraina un Krievija strādā pie vērienīgas gūstekņu apmaiņas 16
TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; aicina steidzami evakuēties no Donbasa 5

Citi šobrīd lasa

"Rīgas meži" parāda, kādus savvaļas zvērus "noķērušas" to novērošanas kameras. FOTO
Rita Trence par Imantu Skrastiņu un savu populārāko dziesmu: "Nākamajā rītā es pamodos slavena"
7. klases skolniece Aleksa tik briesmīgi notievēja, ka svēra tikai 39 kg un nevarēja pastaigāt
Skatīt visus komentārus