Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Igaunijas bruņotie spēki. (Foto: AFP/Scanpix)

Igaunijā jaunieši naskāki uz pievienošanos obligātajam militārajam dienestam; pērn vairāk nekā puse pievienojās brīvprātīgi

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
2. jūnijā 08:57 2023. gada 2. jūnijā 08:57
  Jauns.lv/LETA
Igaunijā pērn 54% jauniesaucamo obligātajam militārajam dienestam pievienojās brīvprātīgi, liecina Igaunijas Aizsardzības spēku ziņojums.

No 3342 personām, kuras pērn bija pakļautas karaklausībai, 1810 dienestam pievienojās brīvprātīgi.


Tikmēr 229 karaklausībai pakļauto jeb 6,3% nepieteicās obligātajā dienestā.

No iesauktajiem 50% atbilda veselības stāvokļa prasībām, 27% īslaicīgi neatbilda prasībām, tikmēr 23% neatbilda veselības stāvokļa prasībām dienesta izpildei.

Saistītās ziņas

Nākamgad valsts aizsardzības dienestā iesauks 600 cilvēkus
Valsts aizsardzības dienestam brīvprātīgi pieteikušies 488 Latvijas pilsoņi
FOTO: kā dzīvos valsts aizsardzības dienesta karavīri?

Jauniesaukto aptauja liecina, ka kopumā pērn uzlabojusies jauniesaukto apmierinātība ar visiem dienesta aspektiem, arī dzīves apstākļiem un sporta iespējām. No pagājušā gada obligāto militāro dienestu Igaunijas jaunieši var iziet ne tikai kopā ar savu klasi, bet arī ar vismaz piecu draugu grupu.

Pērn Igaunija nolēma Aizsardzības spēku spējas palielināt no 26 700 līdz 43 700 karavīriem. Tāpat tika palielināts karavīru aprīkojuma apmērs un nākotnē gaidāmas jaunas piegādes. Pilnībā tika pabeigta karaklausības tiešsaistes vide, kur gan jauniesauktie, gan rezervisti var saņemt un dalīties ar informāciju, kas ļauj piemērot dienestu atbilstoši interesēm un profilam.

No šā gada 1.aprīļa tiks ieviesta papildu kompensācija un atbalsts jauniesauktajiem, piemēram, vienreizējs pabalsts par B kategorijas autovadītāja apliecību un ikmēneša pabalsts jauniesauktā hipotekārā kredīta procentu maksājuma apmērā.

Igaunijā ir jaukta militārā dienesta sistēma, kad līdztekus profesionālajam ir arī obligātais dienests. Obligātā dienesta karavīri tiek iesaukti Igaunijas Aizsardzības spēkos trīs iesaukumos katru gadu. Obligātā militārā dienesta ilgums Igaunijā ir astoņi līdz 11 mēneši. Kopumā šogad obligātajā dienestā Igaunijā plānots iesaukt 3800 jauniešu.

Citi šobrīd lasa

“Tas ir par traku!” Aicina pilnībā mainīt skatījumu uz vienu no svarīgākajām nozarēm Latvijā
Netipisks pirkums Ivetai no Jēkabpils atnes lielo laimestu
"Tā galvas sišana ne pie kā laba nenoved," - Kristaps Zutis neiesaka bērniem nodarboties ar boksu
Pievienot komentāru