Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Romā protestē pret valdības lēmumu atcelt pabalstus. (Foto: ZUMAPRESS.com)

Itālijā vairs nemaksās pabalstus darbspējīgiem maznodrošinātajiem

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
14. augustā 06:05 2023. gada 14. augustā 06:05
  Jauns.lv/LETA
Apmēram 169 000 ģimeņu Itālijā saņēmušas īsziņu, ka kopš augusta vairs nebūs ikmēneša pabalsta, kādu valsts maksāja pēdējos četrus gadus.

Džordžas Meloni valdība atcēlusi priekšgājēju lēmumu attiecībā pret personām, kas atzītas par darbspējīgām. Pabalstu nesaņems ģimenes, kurās nav nepilngadīgo, bērnu, senioru virs 65 gadu vecuma. Gaidāms, ka šomēnes un septembrī pabalstu atņems vēl 80 000 ģimeņu.


Iepriekšējā valdība 2019. gadā ieviesa “reddito di cittadinanza” (pilsoņa alga) – pabalstu ģimenēm ar zemiem ienākumiem un bezdarbniekiem. Tas bija viens no Džezupes Kontes vadītās “Piecu zvaigžņu kustības” vēlēšanu solījumiem. Atkarībā no dažādiem faktoriem pabalsts varēja sasniegt 6000 eiro gadā. Ja ģimene dzīvo īrētā mājoklī, papildus varēja būt vēl 3360 eiro.

Tikmēr Meloni novembrī paziņoja: “Ir cilvēki, kuri saņem subsīdiju trīs gadus, valstij jāpalīdz šiem cilvēkiem atrast darbu.” No septembra tie, kas zaudējuši pabalstu, saņems 350 eiro mēnesī, ja dosies uz apmācībām nodarbinātības centros. Jūnijā bezdarbs Itālijā samazinājās līdz 7,4%, un strādājošo bija 23,59 miljoni. Eiropas Savienībā vidējais bezdarba līmenis bija 5,9 procenti.

Citi šobrīd lasa

Abām meitām dzemdību traumas rezultātā smagas diagnozes! Vecāki lūdz palīdzību līdzcilvēkiem
Netipisks pirkums Ivetai no Jēkabpils atnes lielo laimestu
VIDEO: vandalis nolauž taktilo Brīvības pieminekli, taču to no viņa nagiem izglābj drosmīgs garāmgājējs 3
Pievienot komentāru