Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Viena no pasaulē bīstamākajām invazīvajām sugām sasniedz Eiropu

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
18. septembrī 10:32 2023. gada 18. septembrī 10:32
  Jauns.lv
Saskaņā ar jaunu pētījumu Eiropā pirmo reizi ir konstatēta sarkanā uguns skudra, kas ir viena no pasaulē invazīvākajām sugām.

Importētās skudras dzimtene ir Dienvidamerikā, bet tā ir izplatījusies lielākajā daļā Amerikas Savienotajās Valstīs, Ķīnā un Austrālijā pēdējā gadsimta laikā.


Šie kukaiņi var būt agresīvi, ja tos satrauc, un tiem ir sāpīgs dzēlieni, kas kairina ādu un var izraisīt alerģiskas reakcijas. Skudras var nodarīt kaitējumu arī kultūraugiem un vietējām ekosistēmām.

Pētnieki paziņoja, ka ir identificējuši 88 sarkano uguns skudru ligzdas, kas izvietotas 5 hektāru platībā netālu no kādas pilsētas Sicīlijā, Itālijā. 

"Šīs sugas atrašana Itālijā bija liels pārsteigums, bet mēs zinājām, ka šī diena pienāks," paziņojumā presei teica pētījuma galvenā autore Matija Menčeti.

Pētnieki brīdina, ka skudras drīzumā varētu izplatīties visā Eiropā, jo Eiropas lielāko pilsētu klimats ir piemērots šai sugai.

Invazīvās sugas katru gadu pasaulei izmaksā vismaz 423 miljardus ASV dolāru, jo tās rada augu un dzīvnieku izmiršanu, apdraud pārtikas nodrošinājumu un saasina situāciju, kā arī vides katastrofas visā pasaulē, liecina Apvienoto Nāciju Organizācijas publicētais ziņojums. 

Citi šobrīd lasa

Vai elektroauto tiešām ir tik videi draudzīgi, kā tos slavē? 11
"Rīgas meži" parāda, kādus savvaļas zvērus "noķērušas" to novērošanas kameras. FOTO
7. klases skolniece Aleksa tik briesmīgi notievēja, ka svēra tikai 39 kg un nevarēja pastaigāt
Pievienot komentāru