Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas karš Ukrainā: Maskava izmanto kara pieredzi ar Ukrainu ģenerāļu apmācībai 7

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
25. oktobrī 10:33 2023. gada 25. oktobrī 10:33 | Papildināts, 9. novembrī 00:41
  Jauns.lv
Kopš 2022. gada 24. februāra Krievija īsteno iebrukumu Ukrainā. Kopš kara sākuma ar artilēriju un raķetēm apšaudītas vairākas Ukrainas pilsētas, ik dienu valstī bez mitas skanot trauksmes sirēnām. Bojāgājušo Ukrainas civiliedzīvotāju skaits mērāms vairākos tūkstošos, bet agresorvalsts Krievija ziņas par saviem zaudējumiem neatklāj. Kara dēļ pamest savas mājas un bēgļu gaitās doties nācies miljoniem ukraiņu.

Seko Jauns.lv teksta tiešraidei, lai par jaunākajiem notikumiem uzzinātu pirmais. Iepriekšējās teksta tiešraides arhīvs skatāms šeit un šeit.

Krievijas agresija Ukrainā

  Stāsts par krievu patriotismu 23:57

Kādai krievu popdziedātājai Maiami piedzima bērns. Bet tagad, tā kā viņa ir patriote, viņa to vairs nevar darīt. Tāpēc viņa devās dzemdēt uz...Dubaiju.

 

  Borels filmu festivālu Krievijā vērtē kā veidu popularizēt Eiropas vērtības 23:40

Eiropas filmu festivāls Krievijā bija veids, kā popularizēt Eiropas vērtības un kultūru, Eiropas dzīvesveidu, domas un vārda brīvību, vēstulē Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem šādu viedokli pauž Eiropas Savienības (ES) augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzeps Borels.

Atsevišķi EP deputāti prasīja Borelam un ES vēstniekam Krievijā Rolānam Galaragam skaidrot, kā ES delegācijas Krievijā paspārnē bija iespējams šogad Krievijā rīkot Eiropas filmu festivālu, kas notika tiešsaistē no 1.novembra līdz 15.novembrim.

  Ukraiņu karavīri netālu no Avdijivkas "izkurina" okupantus no privātmājas (18+) 23:14

Ukrainas Bruņoto spēku 47. mehanizētās brigādes izlūku vienības, izmantojot FPV dronu, pamanīja un veica triecienu pa krievu grupu, kas paslēpās privātmājā uz ziemeļiem no Stepoves, kas atrodas netālu no Avdijivkas.

 

  Ukrainas enerģētikas ministrija ziņo par strāvas padeves pārtraukumiem 408 apdzīvotās vietās 22:56

Pagājušajā diennaktī elektroenerģijas padeves pārtraukumu dēļ 408 apdzīvotās vietās visā Ukrainā nav pieejama elektrība, 7. decembrī ziņoja Enerģētikas ministrija.

 

  Krievijas Rjazaņas apgabalā šaušanas poligonā noticis sprādziens. 22:38

Gājis bojā "Rosgvardes" virsnieks, bet vēl divi guvuši ievainojumus.

Vietējā prokuratūra pavēstīja, katur mācību vingrinājumu laikā spontāni detonējis sprādzienbīstams priekšmets.

 

  Taurijas virzienā iznīcināti tanki un vairāk nekā 500 krievu iebrucēji 22:20

Aizvadītajā diennaktī, 6. decembrī, Ukrainas karavīri Taurijas virzienā iznīcināja vēl 513 Krievijas teroristus. Vēl Ukrainas aizstāvji iznīcināja 6 tankus, 12 bruņu kaujas mašīnas un daudz ko citu, vēsta Taurijas aizsardzības spēku apvienotais preses centrs.

Dienas laikā ienaidnieks  veica 13 gaisa triecienus, 61 kaujas operāciju un 743 artilērijas uzbrukumus.

  Cik ukraiņu piespiedu kārtā tiek turēti Krievijas Federācijā? 21:52

Krievijas gūstā atrodas 28 tūkstoši ukraiņu civiliedzīvotāju. Šāda rīcība liecina par izplānotu pretestības un gribas apspiešanas sistēmu, starptautiskajā konferencē "Brīvība vai bailes" norādījis Ukrainas tiesībsargs Dmitrijs Lubiņecs.

Kā ziņo Lubinņecs, oficiāli apstiprināta arī 19 540 ukraiņu bērnu deportācija.

"Ja mēs katru dienu atgūsim vienu bērnu, tad mums būs vajadzīgi 55 gadi. Un tas notiek uz tā fona, ka Krievijas Federācija katru dienu turpina deportēt no mūsu valsts teritorijas arvien jaunas un jaunas ukraiņu bērnu grupas," viņš teica.

Tiesībsargs norādīja, ka varas iestādēm ir daudz iniciatīvu, lai atgrieztu bērnus, bet ir maz instrumentu, lai atgūtu visus izsūtītos.

  Krievi paziņoja par civiliedzīvotāju evakuāciju no Nova Kahovkas 21:25

Krievijas teroristi paziņoja par civiliedzīvotāju evakuāciju okupētajā Hersonas apgabala Nova Kahovkas teritorijā, vēsta Hersonas apgabala militārās administrācijas vadītāja padomnieks Sergejs Hlaņs.

"Krievi paziņoja par iedzīvotāju evakuāciju no okupētās Nova Kahovkas. Tiem, kuri vēlas tikt nogādāti "drošā teritorijā", ir jāreģistrējas un 13. decembrī jāpulcējas pie slimnīcas," sacīja Hlaņs.

Kā norādīja Hersonas apgabala valsts pārvaldes vadītāja padomnieks, pagaidām nav zināms, kur ienaidnieks plāno evakuēt civiliedzīvotājus. Iepriekšējo evakuāciju laikā cilvēki nokļuva "Krievijas visdepresīvākajos rajonos".

 

  Karā pret Krieviju gājis bojā slavens ukraiņu handbolists 21:08

Karā pret krievu iebrucējiem gājis bojā Ukrainas handbolists Aleksandrs Perepeļica. Frontes līnijā viņš bija "Azovas" pulka karavīrs, pirmās speciālo spēku rotas mīnmetēju grupas komandieris, ziņo Augstākās Radas Jaunatnes un sporta komiteja.

Kopš bērnības Aleksandram patika sports, proti, handbols. Savas komandas sastāvā viņš Odesas reģionā dažāda līmeņa sacensībās pārstāvēja savu dzimto pilsētu Raozdiļņu, spēlējot kā aizsargs. Vairāk lasi šeit.

  Makrons cer pārliecināt Orbānu par atbalstu Ukrainai 20:57

Francijas prezidents Emanuels Makrons cer, ka izdosies pārliecināt Ungārijas premjerministru Viktoru Orbānu mainīt savu nostāju par atbalstu Ukrainai pirms ES līderu samita 14. - 15. decembrī.

 

  Krievu okupantu neveiksmīgais uzbrukums ukraiņu karaspēkam Hersonā 20:30

Neveiksmīgs Krievijas armijas uzbrukums Ukrainas jūras kājnieku pozīcijām no 35. brigādes Hersonas apgabala kreisajā krastā.

 

  ASV nodos Ukrainai "Vampire" sistēmas 20:11

ASV šomēnes pabeigs 14 "Vampire" sistēmu nodošanu Ukrainai, ziņo "ASV Naval Air Systems Command".

Šīs sistēmas ir īpaši izstrādātas Ukrainai, lai atklātu un pārtvertu ienaidnieka dronus.

 

  Lielbritānija apsūdzējusi Krievijas FDD mēģinājumā iejaukties politiskajos procesos 19:54

Apvienotās Karalistes valdība ir apsūdzējusi Krievijas FDD mēģinājumā ar kiberuzbrukumiem iejaukties politiskajos procesos. Hakeri mērķēja uz personu privātajiem e-pasta kontiem pēc plašas izpētes un viltotu kontu izveides, kas uzdodas par kontaktpersonām.

 

  Par vilcienu spridzināšanu Baikāla-Amūras maģistrālē Severomuiskas tunelī aizturēts baltkrievs 19:33

Krievijas Federālais drošības dienests (FDD) norāda, ka vīrietis rīkojies Ukrainas Drošības dienestu interesēs. Tiek ziņots, ka viņš vilcienos uzstādījis magnētiskās mīnas.

 

  Kadirova kaujinieki uzbrukuši Belgorodas apgabalam 19:12

Čečenijas vadītājs Ramzans Kadirovs sacīja, ka bataljons "Zapad-Akhmat" trāpīja sakaru tornim Krievijas reģionā. Pēc viņa teiktā, pateicoties tam, Ukrainas Bruņotie spēki zaudēja saziņu un nevarēja izsaukt papildspēkus.

Viņš arī publicējis video, bet kur tieši tas uzņemts, nav zināms.

 

  Igoram Strelkovam (Girkinam) Krievijā par 6 mēnešiem pagarināts arests 18:57

Par to žurnālistiem pastāstīja viņa advokāts Gadži Alijevs.

Bijušais pašpasludinātās tā dēvētās Doneckas tautas republikas "aizsardzības ministrs" Strekovs tika aizturēts savās mājās Maskavā 21. jūlijā. Tiesa viņam noteica drošības līdzekli apcietinājumu. Pret Strelkovu ierosināta krimināllieta par publiskiem aicinājumiem veikt ekstrēmistisku darbību.

 

  Ukrainas armijas artilērija iznīcina krievu iebrucēju bāzes un slēpņus 18:34

Ukrainas Bruņoto spēku 44. artilērijas brigāde strādā, iznīcinot krievu iebrucēju bāzes un slēpņus, izmantojot dažādas artilērijas sistēmas.

 

  Ukrainas bruņoto spēku karavīri frontē efektīvi iznīcina Krievijas armijas tehniku 18:20

Ukrainas aizstāvji frontē efektīvi iznīcināja krievu tehniku. Ukrainas bruņoto spēku sauszemes spēki publicējuši video ar kaujas darbībām.

Publicētajos kadros redzams 72. atsevišķās mehanizētās brigādes karavīru, kā arī 74. atsevišķā izlūku bataljona gaisa izlūku darbs. Vairāk lasi šeit.

  Krievijas aviācijas aktivitāte samazinājusies pēc bumbvedēja "Su-24M" notriekšanas 17:55

Krievijas teroristi ir samazinājuši savu gaisa aktivitāti pēc tam, kad ukraiņu militārpersonas nesen notrieca ienaidnieka bumbvedēju "Su-24M", norāda Ukrainas Bruņoto spēku Jūras spēku spīkers Dmitrijs Pletečuks.

Pēc spīkera teiktā, Krievijas bumbvedējs, kas lidoja virs Melnās jūras rietumu daļas Čūskas salas rajonā, mēģināja mīnēt Ukrainas graudu koridoru.

"Patiesībā pašreizējā situācija pēc šī incidenta ir mainījusies. Vakar (6. decembrī, red.) mēs neesam novērojuši aviācijas aktivitātes," sacīja Pletenčuks.

Pletenčuks izteica pateicību Gaisa spēkiem par palīdzību civilās navigācijas drošības nodrošināšanā. Vienīgā problēma, kas paliek kuģošanai, ir ienaidnieka aktivitāte gaisā un uzbrukumi no gaisa.

  Vervēšana Ukrainas bruņotajos spēkos: Aizsardzības ministrija parakstījusi līgumu ar vēl vienu uzņēmumu 17:36

Ukrainas Aizsardzības ministrija parakstījusi līgumu ar citu uzņēmumu par vervēšanu Ukrainas bruņotajos spēkos.

Aizsardzības ministra vietniece Natālija Kalmikova un "Robota.ua" ģenerāldirektors Valērijs Rešetņaks parakstīja sadarbības memorandu saistībā ar vervēšanu

Šis ir jau trešais uzņēmums, ar kuru noslēgts attiecīgs līgums. Iepriekš Aizsardzības ministrija noslēdza līgumu ar "Work.ua".

Kā atzīmē Aizsardzības ministrija, privātie uzņēmumi bez maksas izsludinās vakances Ukrainas bruņotajos spēkos. "Robota.ua" ir uzsācis atsevišķu projektu personāla atlasei. Tur interesenti var patstāvīgi izvēlēties apakšnodaļu un amatu.

 


Karš Ukrainā sākās, Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam ceturtdien, 24. februārī, negaidīti sakot runu Krievijas televīzijā, paziņojot par "militāru operāciju" Ukrainā un aicinot Ukrainas armiju "'nolikt ieročus".

"Es esmu pieņēmis lēmumu par militāru operāciju," sacīja Putins neilgi pirms plkst.6 (plkst.5 pēc Latvijas laika). 

Viņš apgalvoja, ka operācijas mērķis ir civiliedzīvotāju aizsardzība un tā ir atbilde uz draudiem no Ukrainas puses. Putins piebilda, ka Krievijai nav mērķis okupēt Ukrainu un ka atbildība par asinsizliešanu gulstas uz Ukrainas '"režīmu".

Putins brīdināja pārējās valstis, ka jebkāds mēģinājums iejaukties Krievijas rīcībā novedīs pie "sekām, kādas tās nekad nav redzējušas".

Citi šobrīd lasa

Eiropa sāk cīņu pret ātro modi: aizliegs iznīcināt nepārdotos apģērbus un apavus
Pastaiga pa Vecrīgu 27 gadus vecai sievietei beidzas ar smagu galvas traumu
VIDEO: pie mums Ziemassvētku eglītēs mēdz atrast palaidnīgus kaķus, bet Ziemeļamerikā atrod citus pārsteigumus
Skatīt visus komentārus