Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas karš Ukrainā: milzum daudz ļaužu Maskavā atvadās no Krievijas agresijas pretinieka Alekseja Navaļnija 20

Pasaulē
2023. gada 25. oktobrī 10:33 2023. gada 25. oktobrī 10:33 | Papildināts, 15. februārī 08:41
 
Ziņu
nodaļa
| Jauns.lv
Kopš 2022. gada 24. februāra Krievija īsteno iebrukumu Ukrainā. Kopš kara sākuma ar artilēriju un raķetēm apšaudītas vairākas Ukrainas pilsētas, ik dienu valstī bez mitas skanot trauksmes sirēnām. Bojāgājušo Ukrainas civiliedzīvotāju skaits mērāms vairākos tūkstošos, bet agresorvalsts Krievija ziņas par saviem zaudējumiem neatklāj. Kara dēļ pamest savas mājas un bēgļu gaitās doties nācies miljoniem ukraiņu.

Seko Jauns.lv teksta tiešraidei, lai par jaunākajiem notikumiem uzzinātu pirmais. Iepriekšējās teksta tiešraides arhīvs skatāms šeit un šeit.

Krievijas agresija Ukrainā

  Pie Borisovas kapsētas, kur apglabāts Aleksejs Navaļnijs, izkārts plakāts: "Putins viņu nogalināja, taču nesalauza" 19:07

 

  Saeimas komisija atbalsta ES muitas atvieglojumu Ukrainai pagarināšanu 18:43

Saeimas Eiropas lietu komisija šodien atbalstīja Eiropas Savienība (ES) muitas atvieglojumu Ukrainai pagarināšanu līdz 2025.gada vidum.

"Krievijas kara dēļ Ukraina arvien saskaras ar dažādiem izaicinājumiem, tostarp ekonomiskām grūtībām," par komisijas priekšsēdētāja Edmunda Cepurīša (P) šodien norādīto informēja Saeimas Preses dienestā.

Cepurītis uzsver, ka ES ir apņēmusies Ukrainai sniegt visa veida nepieciešamo atbalstu, tostarp veicināt iespējas tirgot tās ražojumus.

Komisija šodien apstiprināja nacionālo pozīciju par pagaidu tirdzniecības liberalizācijas pasākumiem Ukrainas ražojumiem. Iepriekš ieviestie atvieglojumi noteic, ka līdz jūnija sākumam Ukrainā audzētus augļus un dārzeņus, kā arī citus lauksaimniecības produktus neapliek ar muitas nodokli. Priekšlikums paredz pagarināt šos atvieglojumus līdz 2025.gada jūnijam.

Priekšlikumā paredzēts arī automātiskais aizsardzības mehānisms, kas varētu tikt piemērots Ukrainas mājputnu gaļas, olu un cukura importa ierobežošanai pie noteiktiem kritērijiem. Ja Eiropas Komisija secinās, ka šo preču imports pārsniedz 2022.-2023.gadā importētā daudzuma vidējo līmeni, tad attiecīgajām precēm varēs no jauna noteikt tarifu kvotu.

Krievijas agresijas karš ir būtiski mazinājis Ukrainas iespējas iesaistīties globālajā tirdzniecībā, atzīmē parlamentārieši. Deputāti sēdē uzsvēra - jāveicina Ukrainas ekonomiskā atveseļošanās, ļaujot tai pelnīt, lai izturētu karu.

Šāda atbalsta turpināšana veicinās kritiski svarīgas tirdzniecības plūsmas no Ukrainas uz ES, saglabājot Ukrainas tirdzniecības iespējas ar pārējo pasauli, tādēļ preču grupu izņēmumiem būtu jābūt pēc iespējas šaurākiem, norāda komisijā.

Atbildot uz deputātu jautājumiem, Ārlietu ministrijas pārstāvji atzīmēja, ka laikā, kad valsts funkcionalitātes uzturēšana kara apstākļos Ukrainai izmaksā gandrīz trīs miljardus eiro mēnesī, atbalsts ekonomikai tai ir ārkārtīgi svarīgs.

Komisija arī pauda, ka šādi tiek veicināta arī Ukrainas integrācija ES iekšējā tirgū.

  Tikmēr "kailās ballītes" grēkāži Filips Kirkorovs un Dima Bilans steidz uz okupētajiem Ukrainas rajoniem, lai "nomazgātu grēkus" 18:25

 

  Avoti: Lielbritānija mudina Vāciju nodrošināt Ukrainai "Taurus" 18:09

Lielbritānijas valdības pārstāvji privāti mudina Vāciju piegādāt Ukrainai tālās darbības raķetes "Taurus", vēsta aģentūra "Bloomberg", atsaucoties uz informētiem avotiem.

"Augsti Lielbritānijas ministri un amatpersonas vairākkārt Vācijai likuši manīt, ka Ukrainai raķetes" Taurus" ir ārkārtīgi nepieciešamas," vēsta "Bloomberg".

"Vācijai ir jābeidz taisnoties," "Bloomberg" citē vārdā neminētas britu amatpersonas teikto.

Mediji iepriekš vēstīja, ka Londona piedāvājusi Berlīnei darījumu. Tā ietvaros Londona piegādātu Ukrainai vairāk savu raķešu "Storm Shadow", bet Vācija apmaiņā pret tām Londonai piegādātu savas raķetes "Taurus".

Vācija pagaidām uz šo piedāvājumu nav atbildējusi.

Vācijas kanclers Olafs Šolcs iepriekš izteicies pret iespējamo raķešu "Taurus" piegādi Ukrainai, skaidrojot, ka Vācija tādejādi var tikt ievilkta karā ar Krieviju, jo nespēs kontrolēt, uz kādiem mērķiem šis raķetes tiek raidītas.

Raķete "Taurus" var sasniegt ātrumu 900 kilometri stundā, un tās darbības rādiuss ir 500 kilometri.

  Krievija uz sešiem mēnešiem aizliedz benzīna eksportu 17:52

Krievija no 1.marta noteikusi sešu mēnešu aizliegumu benzīna eksportam, lai nodrošinātu pietiekamas degvielas piegādes vietējā pieprasījuma apmierināšanai, paziņoja valdība.

Neskatoties uz to, ka Krievija ir pasaulē trešā lielākā naftas ieguvēja, valstī kopš pērnā gada vasaras ir degvielas trūkums, ko izraisījis lielais pieprasījums un naftas pārstrādes rūpnīcās veiktie remontdarbi.

Turklāt degvielas vairumtirdzniecības cenas Krievijā kopš gada sākuma ir pieaugušas, un šo problēmu saasinājuši arī vairākkārtēji Ukrainas dronu uzbrukumi Krievijas naftas pārstrādes rūpnīcām.

"Benzina eksporta aizliegums tiek noteikts uz sešiem mēnešiem - no 1.marta līdz 31.augustam," norāda Krievijas valdība.

Valdība skaidro, ka šis lēmums skaidrojams ar nepieciešamību nodrošināt stabilu situāciju degvielas tirgū augsta pieprasījuma periodā, ņemot vērā pavasara lauksaimniecības darbus, atvaļinājumu sezonu un paredzētos naftas pārstrādes rūpnīcu remontdarbus.

Turklāt Kremlis arī vēlas izvairīties no degvielas trūkuma iekšējā tirgū pirms marta vidū paredzētajām tā dēvētajām prezidenta vēlēšanām, kurās diktators Vladimis Putins plāno paildzināt savu valdīšanas laiku.

  Kāda sirmgalve Maskavas policistus nodēvē par "fašistiem" 17:36

 

  "Z aktīvisti" jau ķeras pie darba, izmētājot Navaļnija piemiņai veltītos ziedus 17:19

 

  Avdijivkas ainas. Okupanti ļoti centās ieņemt šo pilsētu, nolīdzināja to ar zemi, nokaisīja ar savējo līķiem, lai propaganda varētu dižoties 17:00

 

  Melodija no kulta trillera "Terminators 2", kas skanēja tad, kad Alekseju Navaļniju guldīja zemes klēpī 16:40

 

  Tikmēr pareizticīgais pops okupantiem Ukrainā stāsta, ka okupanti ir "cīnītāji par labo, dievs viņus neaizmirsīs" 16:29

Pareizticīgais poļitruks stāsta, ka ukraiņi, kas aizstāv savu dzimteni, ir "Sātana kalpi", kas jāiznīcina neatkarīgi no tā, kādā izskatā viņi ir — vai karavīri, večiņas vai bērni. "Tie visi ir elles izdzimteņi," saka pops, kamēr "Putina karavīri ir Dieva karavīri".

 

  Borisovas kapsētā ļaudis atvadās no Navaļnija 16:11

 

  Alekseja Navaļnija atraitnes emocionālais vēstījums aizgājušajam vīram, no kura viņa nevarēja atvadīties klātienē 15:51

"Es nezinu, kā dzīvot bez tevis, bet es pacentīšos, lai tu tur augšā priecātos par mani un lepotos ar mani. Es nezinu, vai man tas izdosies vai nē, bet es centīšos. Mēs noteikti kādu dienu satiksimies. Man ir tik daudz neizstāstītu stāstu tev, un man telefonā ir tik daudz tev saglabātas dziesmas, muļķīgas un smieklīgas un vispār, godīgi sakot, briesmīgas dziesmas, bet tās ir par mums, un es tik ļoti gribēju tev iedot tās noklausīties. Un es tik ļoti gribēju skatīties, kā tu tās klausies un smejies, un tad apskauj mani. Mīlu tevi mūžīgi. Dusi mierā," raksta Jūlija Navaļnaja.

Viņa ar bērniem pameta Krieviju 2022. gada februārī, un propagandisti jau sen draudējuši, ka atgriešanās gadījumā viņai garantēts ceļš pie vīra uz koloniju. Tādēļ maz ticams, ka viņa atgriezīsies Krievijā, kamēr pie varas ir Putina režīms.

  Milzīga ļaužu jūra, kamēr Kremlī un propagandas kanālos turpina izlikties, ka Navaļnija ietekme ir nulle 15:38

 

  Putins tik ļoti baidās pat no miruša Navaļnija, ka viņa sulaiņi izvadīšanas ceremoniju veic paātrinātā tempā, ignorējot tuvinieku lūgumus 15:25

 

  Uz jumtiem baznīcas apkārtnē manīti Krievijas specdienestu darbinieki. Varbūt ir arī snaiperi? 15:18

 

  Milzīgās cilvēku rindas uz Borisovas kapiem, kur apglabā Navaļniju 15:00

 

  "Paldies Jums par dēlu!" Navaļnija māti sagaida pie baznīcas 14:48

 

  Navaļnija katafalka ceļā met ziedus, skan pat saukļi "Nē karam!" un "Krievija bez Putina", par ko Krievijā var nokļūt cietumā uz daudziem gadiem 14:39

 

  "Paldies, Navaļnij!" milzums ļaužu pavada pēdējā gaitā nesamierināmo Putina pretinieku 14:31

 

  Alekseja Navaļnija mamma Ludmila atvadās no dēla 14:12

 


Karš Ukrainā sākās, Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam ceturtdien, 24. februārī, negaidīti sakot runu Krievijas televīzijā, paziņojot par "militāru operāciju" Ukrainā un aicinot Ukrainas armiju "'nolikt ieročus".

"Es esmu pieņēmis lēmumu par militāru operāciju," sacīja Putins neilgi pirms plkst.6 (plkst.5 pēc Latvijas laika). 

Viņš apgalvoja, ka operācijas mērķis ir civiliedzīvotāju aizsardzība un tā ir atbilde uz draudiem no Ukrainas puses. Putins piebilda, ka Krievijai nav mērķis okupēt Ukrainu un ka atbildība par asinsizliešanu gulstas uz Ukrainas '"režīmu".

Putins brīdināja pārējās valstis, ka jebkāds mēģinājums iejaukties Krievijas rīcībā novedīs pie "sekām, kādas tās nekad nav redzējušas".

Citi šobrīd lasa

Britu karaļnams kliedē baumas par sazvērestības teoriju, ka princese Ketrīna it kā atrodoties komā
Traģēdija Ropažu pusē: noslīkst sešus gadus vecs bērns
VIDEO: Alekseja Navaļnija mamma atvadās no dēla
Skatīt visus komentārus