Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Negaidītas ainas Eiropas valsts parlamentā (Foto: AP/Scanpix)

Uguņošana un bardaks! Opozīcija ar signālraķetēm izjauc Albānijas parlamenta balsojumu par budžetu

Pasaulē
2023. gada 20. novembrī 18:18 2023. gada 20. novembrī 18:18
  Jauns.lv/LETA
Albānijas opozīcijas likumdevēji pirmdien ar signālraķetēm un krēslu kaudzēm izjauca parlamenta balsojumu par budžetu, protestējot pret, viņuprāt, arvien autoritārāku valdošo sociālistu varu.

Demokrātu likumdevēji aizdedzināja signālraķetes un salika krēslus vienu uz otra zāles vidū brīdī, kad premjerministrs Edi Rama ieņēma savu vietu, lai balsotu par nākamā gada budžetu. Apsargi neļāva opozīcijas likumdevējiem pietuvoties ministru kabineta vietām.


Kreisā spārna sociālisti, kuriem 140 deputātu parlamentā ir 73 vietas, pēc piecām minūtēm parlamenta sēdi slēdza. Debates par katru budžeta punktu ir gaidāmas vēlāk šonedēļ.

Viena no signālraķetēm izraisīja nelielu ugunsgrēku, ko nodzēsa opozīcijas likumdevēji.

Opozīcija vēlas izveidot parlamentārās izmeklēšanas komisijas, lai izmeklētu iespējamos korupcijas gadījumus, kuros iesaistīts Rama un citas augsta ranga valdības amatpersonas.

Sociālisti apgalvo, ka opozīcijas prasības neatbilst konstitucionālajām prasībām.

Viens no opozīcijas likumdevējiem Gazmends Bardi sacīja, ka viņi neļaus parlamentam veikt savu ikdienas darbu.

"Mūsu cīņa ir parādīt katram pilsonim, ka šis nav parlaments, kas viņus pārstāv," viņš teica.

Taču sociālistu parlamentārās frakcijas vadītājs mudināja albāņus ņemt vērā, ka parlaments apstiprina līdz šim lielāko budžetu un divreiz lielāku nekā 2013.gadā, kad pie varas nāca sociālisti.

Nekārtības sākās pagājušajā mēnesī, divas dienas pirms tam, kad prokurori apsūdzēja bijušo premjerministru un Demokrātiskās partijas prezidentu Sali Berišu korupcijā saistībā ar zemes pirkšanas shēmu, par kuru tagad galvaspilsētā Tirānā notiek izmeklēšana.

Prokurori apgalvo, ka 79 gadus vecais Beriša piešķīris finansiālus labumus savam znotam, kurš tika aizturēts. Beriša ir paziņojis, ka viņi abi nav vainīgi, un apgalvo, ka lieta ir politiski motivēta un ka aiz tās stāv viņa oponents Rama.

Citi šobrīd lasa

Liepājā izbēg un brīvsolī dodas milzīgais savvaļas kaķis servals
Daži sajutīs jaunas vēsmas attiecībās - horoskops visām zodiaka zīmēm no 22.07. līdz 28.07.
ASV uz robežas ar Ukrainu izvietojušas stratēģiskos bumbvedējus
Tēmas: Albānija
Pievienot komentāru