Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Baltkrievijas policija 2020. gada protestu apspiešanā izcēlās ar īpašu nežēlību, izpelnoties nacistu "policaju" palamu (Foto: AP/Scanpix)

Policists, kurš piedalījās Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko pretinieku protesta vardarbīgā apspiešanā, atrasts strādājam Lietuvā

Pasaulē
1. februārī 14:02 2024. gada 1. februārī 14:02
  Jauns.lv/LETA
Baltkrievijas policijas majors Aleksandrs Macijevičs, kurš 2020.gadā piedalījies protestu vardarbīgā apspiešanā Lidā, ir saņēmis uzturēšanās atļauju Lietuvā un atradis darbu, vēsta Lietuvas sabiedriskā raidorganizācija LRT.

Macijeviča aizbēgšanu uz Lietuvu atklāja bijušo Baltkrievijas drošības iestāžu darbinieku organizācija "Belpol", kas par to saņēmusi informāciju no baltkrievu diasporas Lietuvā.


"Noskaidrojām, ka tas vīrietis - Aleksandrs Macijevičs - patiešām bija Baltkrievijas policijas augsta ranga inspektors un bija tieši iesaistīts protestu vardarbīgā apspiešanā, jo viņš liecināja pret protestētāju, meiteni, kura tagad ir politieslodzītā," stāsta "Belpol" pārstāvis Matvejs Kupreičiks.

Viļņā bāzētās uzņēmuma "Europos saugumo garantas", kas piedāvā plastmasas logus un durvis, direktors Jurijs Radjuns, kurš Baltkrievijas bijušo policistu pieņēmis darbā, LRT izteicies, ka Macijevičs viņam apliecinājis, ka nav piedalījies protestētāju apspiešanā.

Lietuvas Migrācijas departaments ir informēts par Macijeviču un sācis izmeklēšanu.

Plaši protesti Baltkrievijā izcēlās pēc tam, kad prezidenta vēlēšanās 2020.gada 9.augustā par uzvarētāju kārtējo reizi tika pasludināts diktators Aleksandrs Lukašenko, kurš atrodas pie varas kopš 1994.gada. 

Baltkrievijas varas iestādes protestus, kas ilga līdz pat 2021. gada martam, nežēlīgi apspieda, vairāk nekā 35 000 cilvēku tika arestēti, vairāki cilvēki nogalināti. Baltkrievu policistu un omoniešu sadisms šokēja pasauli. Galvenie opozīcijas pārstāvji vēlāk tika ieslodzīti vai bija spiesti pamest valsti. Neatkarīgie plašsaziņas līdzekļi faktiski ir likvidēti, un to žurnālisti apcietināti vai devušies trimdā.

Saskaņā ar Baltkrievijas cilvēktiesību grupas "Vjasna" datiem šobrīd Baltkrievijā ir vairāk nekā 1400 politieslodzīto.

Citi šobrīd lasa

Meitene astoņos mēnešos notievē par 24 kilogramiem - viss sākās ar vienu veselīgu ieradumu 1
FOTO: atsākas rosība Vidzemes tirgus nakts tirdziņā: ko tur var nopirkt, un kādas ir cenas?
Populārais vācu aktieris Tils Šveigers riskē palikt bez kājas; viss sākās ar šķietamu sīkumu
Pievienot komentāru