Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Baltkrievijas policija 2020. gada protestu apspiešanā izcēlās ar īpašu nežēlību, izpelnoties nacistu "policaju" palamu . (Foto: AP/ Scanpix)

Lietuva aizliedz iebraukšanu valstī bijušajam Baltkrievijas policijas majoram

Pasaulē
9. februārī 17:31 2024. gada 9. februārī 17:31
  Jauns.lv/LETA
Lietuva drošības apsvērumu dēļ iebraukšanu valstī aizliegusi Baltkrievijas bijušajam policijas majoram Aleksandram Macijevičam, kurš savulaik piedalījās vardarbīgā protesta apspiešanā Lidā.

Aizvadītajā nedēļā Lietuvas sabiedriskā raidorganizācija "LRT" ziņoja, ka  Macijevičs Lietuvā saņēmis uzturēšanās atļauju un atradis darbu.


Tomēr 1.februārī Lietuvas Migrācijas departaments anulēja Macijevičam izsniegto pagaidu uzturēšanās atļauju, jo "persona neatbilst nosacījumiem pagaidu uzturēšanās atļaujas iegūšanai Lietuvas Republikā".

"Saņemot informāciju, ka persona apdraud nacionālo drošību, Migrācijas departaments ir nolēmis aizliegt šim ārvalstniekam iebraukt valstī," piektdien paziņoja departamenta preses pārstāvis Roks Pukinsks.

Kā informēja Lietuvas Iekšlietu ministrijā, par konkrēto personu tika lūgts izvērtējums Valsts drošības departamentam.

Macijevičs vispirms ieradās Lietuvā no Polijas ar nacionālo vīzu no citas Eiropas Savienības valsts, informēja Iekšlietu ministrija. Viņam 2022.gada novembrī tika izsniegta termiņuzturēšanās atļauja Lietuvā, jo Lietuvas varas iestādēm nebija datu, kas liecinātu, ka viņš varētu apdraudēt valsts drošību.

Macijeviča aizbēgšanu uz Lietuvu atklāja bijušo Baltkrievijas drošības iestāžu darbinieku organizācija "Belpol", kas par to saņēmusi informāciju no baltkrievu diasporas Lietuvā.

"Noskaidrojām, ka tas vīrietis - Aleksandrs Macijevičs - patiešām bija Baltkrievijas policijas augsta ranga inspektors un bija tieši iesaistīts protestu vardarbīgā apiešanā, jo viņš liecināja pret protestētāju, meiteni, kura tagad ir politieslodzītā," stāsta "Belpol" pārstāvis Matvejs Kupreičiks.

Plaši protesti Baltkrievijā izcēlās pēc tam, kad prezidenta vēlēšanās 2020.gada 9.augustā par uzvarētāju kārtējo reizi tika pasludināts diktators Aleksandrs Lukašenko, kurš atrodas pie varas kopš 1994.gada.

Baltkrievijas varasiestādes protestus nežēlīgi apspieda, vairāk nekā 35 000 cilvēku tika aizturēti. Galvenie opozīcijas pārstāvji vēlāk tika ieslodzīti vai bija spiesti pamest valsti. Neatkarīgie plašsaziņas līdzekļi faktiski ir likvidēti, un to žurnālisti apcietināti vai devušies trimdā.

Saskaņā ar Baltkrievijas cilvēktiesību grupas "Vjasna" datiem šobrīd Baltkrievijā ir vairāk nekā 1400 politieslodzīto.

Citi šobrīd lasa

FOTO: atsākas rosība Vidzemes tirgus nakts tirdziņā: ko tur var nopirkt, un kādas ir cenas?
"Veselā saprāta apdraudējums!" Valodas centrs nežēlīgi izsakās par jauno "iekļaujošās valodas" ceļvedi 1
Policija sniegusi informāciju par motociklistu, kurš gāja bojā sadursmē uz Akmens tilta
Pievienot komentāru