Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
piektdiena, 12. aprīlis
Igors Ledniks tika arestēts 2022.gadā par "neslavas celšanu Baltkrievijas diktatoram Aleksandram Lukašenko. (Foto: Ekrānšāviņš)

64 gadu vecumā Baltkrievijas cietumā miris Lukašenko opozicionārs Igors Ledniks

Pasaulē
20. februārī 20:57 2024. gada 20. februārī 20:57
  Jauns.lv/LETA
Baltkrievijā cietumā miris politiskais aktīvists Igors Ledniks. Viņš tika arestēts 2022. gadā par "neslavas celšanu" Baltkrievijas diktatoram Aleksandram Lukašenko.

Ledniku aizturēja 2022.gadā un notiesāja uz trim gadiem cietumā par diktatora "apmelošanu" kādā sociāldemokrātu laikrakstā. 


Baltkrievijas Sociāldemokrātiskās partijas biedri paziņojuši, ka "Lednikam bija slima sirds un cietuma viņa veselības stāvoklis strauji pasliktinājās". Biedri norāda, ka aktīvistam tika veikta operācija kuģa un zarnu trakta problēmu dēļ, taču partija nav norādījusi, vai tas bija nāves cēlonis, kā arī neatklāja precīzu nāves datumu.

Baltkrievijas opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska, kura dzīvo trimdā Lietuvā, apsūdzēja Baltkrievijas varasiestādes Ledņika nāvē un nosauca to par "netaisnību un neticamu traģēdiju".

"Režīms cietumā nogalina baltkrievus, kuri vēlējās mainīt dzīvi savā valstī uz labo pusi," "Telegram" rakstīja Cihanouska.

Pagājušajā mēnesī soda izciešanas kolonijā no pneimonijas nomira vēl viens opozicionārs Vadzims Hrasko. Cilvēktiesību aizsardzības grupas ziņo, ka viņš cietumā nav saņēmis nepieciešamo medicīnisko aprūpi.

Kopš 2020.gada, kad Baltkrieviju pārņēma masu protesti, kas izcēlās pēc prezidenta vēlēšanām, varasiestādes aktīvi apspiež Lukašenko oponentus. Saskaņā ar "Vjasna" datiem Baltkrievijā ir vairāk nekā 1400 politieslodzīto.

Rietumi janvārī nosodīja Baltkrieviju par virkni reidu, kuru laikā, kā vēsta tiesību aizsardzības grupas, drošības dienesti aizturēja vai nopratināja vairāk nekā 150 cilvēku. Kratīšanas notika pirms 25.februārī gaidāmajām tā dēvētajām parlamenta vēlēšanām.

Cihanouska paziņoja, ka vēl desmit politieslodzītie cietumā briesmīgos apstākļos cieš no veselības problēmām. "Mums jāapvieno spēki, lai pēc iespējas ātrāk panāktu viņu atbrīvošanu," uzsvēra Cihanouska.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: Rīgas Centrālajā stacijā glābēji mēģina izvilkt zem vilciena pakļuvušu cilvēku
"Veselā saprāta apdraudējums!" Valodas centrs nežēlīgi izsakās par jauno "iekļaujošās valodas" ceļvedi
Policija sniegusi informāciju par motociklistu, kurš gāja bojā sadursmē uz Akmens tilta
Pievienot komentāru