Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Tuvojoties Parīzes olimpiskajām spēlēm Francijā palielinās Krievijas aģentu darbība. (Foto: AP/Scanpix)

Krievijas izlūkdienesti veic aktīvu sabotāžu Francijā

Pasaulē
28. februārī 08:25 2024. gada 28. februārī 08:25
  Jauns.lv/LETA
Tuvojoties Parīzes olimpiskajām spēlēm, Francijā pieaug Krievijas aģentu provokācijas. Francijas varasiestādes aicinājušas savas valsts pilsoņus par šīm nelegālajām darbībām ziņot.

Galvenā iekšējās drošības pārvalde (DGSI) dienesta ziņojumā aicināja policiju ziņot par pašām nebūtiskajām šādu aģentu darbības pazīmēm, brīdinot, ka aģenti var izmantot jūtīgas tēmas, lai Francijas sabiedrībā radītu neapmierinātību.


Daudzi no šiem provokatoriem ir Austrumeiropas valstu krievvaloddīgo kopienu pārstāvji. Daļa Francijā ieradusies uz neilgu laiku, bet daļa legāli vai nelegāli aizkavējusies ilgāk.

Viens no šādiem iejaukšanās aktiem bija Dāvida zvaigžņu krāsošana uz Parīzes namu sienām pērn oktobrī drīz pēc "Hamās" uzbrukuma Izraēlai. Izmeklēšanas ietvaros tika aizturēts kāds moldāvu pāris un identificēts ar viņiem saistīts moldāvu uzņēmējs, kas atbalsta Krievijas politiku.

Krievijas kampaņa vērsta uz neapmierinātības un iekšējās sašķeltības pastiprināšanu Francijas sabiedrībā, saasinot uzmanību uz jebkuru ērtu tematu - no pensiju reformas līdz olimpisko spēļu nomelnošanai, teikts dokumentā.

Tāpat varasiestādes ziņo, ka Francijā nelabvēļi piesavinājušies vasarā gaidāmo Olimpisko spēļu apsardzes plānus.

Nozagti Parīzes olimpisko spēļu apsardzes plāni

Vilcienā Francijā ir nozagta soma, kurā bija dators un divas USB atmiņas kartes ar policijas plāniem Parīzes Olimpisko spēļu apsardzei, otrdien pavēstīja ziņu avoti policijā.

Zādzība notika pirmdienas vakarā, kad vilciens atradās Parīzes Ziemeļu stacijā (Gare du Nord). 

Soma piederēja Parīzes mērijas inženierim, kurš to bija nolicis bagāžas nodalījumā virs sēdvietas, ziņoja policija, apstiprinot telekanāla BFM ziņu.

Tā kā inženiera vilciens kavējās, viņš nolēma pāriet uz citu vilcienu un tad pamanīja, ka soma ir nozagta. 

Inženieris sacīja, ka viņa darba datorā un abās atmiņas kartēs bija konfidenciāli dati, sevišķi Parīzes pašvaldības policijas plāni Olimpisko spēļu apsargāšanai.

Zādzību izmeklē reģionālā transporta policija. Olimpisko spēļu laikā to apsargāšanai būs dislocēti 2000 pašvaldības policistu. Spēles sāksies 26.jūlijā, un ir gaidāms, ka katrā to norises dienā dežūrēs apmēram 35 000 drošības spēku pārstāvju.

Citi šobrīd lasa

Meitene astoņos mēnešos notievē par 24 kilogramiem - viss sākās ar vienu veselīgu ieradumu 1
FOTO: atsākas rosība Vidzemes tirgus nakts tirdziņā: ko tur var nopirkt, un kādas ir cenas?
VIDEO: Rīgas Centrālajā stacijā glābēji mēģina izvilkt zem vilciena pakļuvušu cilvēku
Pievienot komentāru