Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Auto ziņas: "Volvo" faniem jauns sapņu auto

Auto un tehnoloģijas
2023. gada 19. maijā 09:25 2023. gada 19. maijā 09:25
  Jauns.lv
Šoreiz TV Autoziņas pirmo reizi iepazīstas ar 100% elektrisko "Volvo EX90". Pilnībā elektriskais SUV iznāca 2022. gada nogalē. Tas ir pirmais tikai elektriskā formātā ražotais "Volvo" modelis, un ar laiku tas pilnībā aizstās "Volvo" lielāko krosoveru XC90.

Vizuāli EX90 kopē XC90. Galvenā uzmanība ir gaismas tehnikai. Lai saglabātu pēctecību un atpazīstamību, priekšā izmantotas pazīstamās gaismas Tora vesera formā. Līdzīgs piegājiens īstenots arī aizmugurē. Maksimālais "Volvo" EX90 vietu skaits ir septiņas, tātad elektromobilis var būt arī ar trim sēdekļu rindām. EX90 praktiski nav izvirzītu bamperu.

Maksimālais "Volvo" EX90 vietu skaits ir septiņas, tātad elektromobilis var būt arī ar trim sēdekļu rindām. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Lakoniskā bagāžnieka mala samazina parazitāru gaisa virpuļu veidošanos, tāpēc "Volvo EX90" ir savai formai un izmēram salīdzinoši zems aerodinamiskās pretestības koeficients - 0,29. Zem grīdas atrodama 107 kWh baterija no Polestar 3. Salons vizuāli šķiet ļoti pazīstams, taču ir atšķirīgs uz tausti. Visas pogas izveidotas pilnībā no jauna, un planšete centrā ir vēl lielāka.

Citi šobrīd lasa

Bojāgājušajam no kakla noņēma medaļu par skriešanu: zināms vairāk par nāvējošo avāriju Rīgas centrā 1
Jemenas teroristu dēļ “Rimi” radies maisu deficīts
13 gadus vecai meitenei skolas ekskursijā Polijā sākas dzemdības
Pievienot komentāru