Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Viens no galdiņiem "Max Cekot Kitchen" restorānu. (Foto: Paula Čurkste/LETA)

Latvijas vienīgajā “Michelin” restorānā “Max Cekot Kitchen” ievērojami pieaugušas cenas par vakariņām

Bizness un ekonomika
27. janvārī 22:50 2024. gada 27. janvārī 22:50
  Jauns.lv
Pagājuši vien divi mēneši kopš restorāns “Max Cekot Kitchen” ieguva prestižo “Michelin” uzrakstu. Kā sarunā ar TV3 raidījumu “900 sekundes” stāsta pats šefpavārs Maksims Cekots, interese par restorānu ir pieaugusi, un visas vietas ir rezervētas līdz pat aprīļa beigām. Restorānu galvenokārt apmeklē vietējie iedzīvotāji, taču interesi izrāda arī arvien vairāk tūristu.

Jauns.lv jau vēstīja, ka uz “Michelin” zvaigzni saņēmušo restorānu vakariņas baidīt bija devusies Latvijas populārā ēdienu blogere Justīne jeb Jushkapadrushka.


Toreiz Justīne skaidroja, ka "Max Cekot Kitchen" ir pirmais Rīgas restorāns, kur tiek piedāvāta tikai degustācijas ēdienkarte. Proti, restorānā nevar atnākt un izvēlēties kaut ko no piedāvātā, kā tas ir ierasts - klientam tiek pasniegta speciāla ēdienkarte, kas vienam cilvēkam izmaksā 150 eiro. Tāpat iespējams pasūtīt vīnu izlasi par 150 eiro vai bezalkoholisko kokteiļu izlasi par 105 eiro. Tagad šis gastronomiskais piedzīvojums kļuvis vēl dārgāks.

Kā intervijā raidījumam “900 sekundes” stāstīja Cekots, vakariņas tagad vienai personai maksājot 200 eiro. Šefpavārs skaidro, ka tas nav bijis brīvprātīgs lēmums un cenas paaugstinātas nevis “Michelin” zvaigznes dēļ, bet gan tāpēc, ka cenas paaugstinājuši piegādātāji.

"Firmas.lv" liecina, ka "Michelin" zvaigzni ieguvušais restorāna "Max Cekot Kitchen" pārvaldītājs ir SIA "Max Cekot Group", kas pieder Maksimam Cekotam (55%) un Nataļjai Golubovai (45%). Uzņēmums pērn strādāja 350 212 eiro apgrozījumu un 22 006 eiro peļņu. "Max Cekot Group" reģistrēts 2018.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2760 eiro.

Saistītās ziņas

VIDEO: "Mute saka – esam Latvijā!" Reiniks un Lepers slepeni nobauda "Michelin" pamanīta restorāna piedāvājumu 2
Vakariņas par 439 eiro: blogere dodas uz Latvijas restorānu ar "Michelin" zvaigzni un parāda, ko viņa tur ēdusi
Pieciem "Michelin" atzinību guvušajiem restorāniem ir nodokļu parādi

Jauns.lv jau vēstījis, ka Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) noslēgusi 1,27 miljonu eiro vērtu līgumu ar Francijā reģistrēto "Manufacture Francaise des Pneumatiques Michelin" par dalību starptautiskajā gastronomijas ceļvedī "Michelin Guide". Līgums būs spēkā līdz 2025. gada 31. oktobrim.

Iepirkuma gala ziņojumā uzsvērts, ka "Michelin Guide" ir vadošākais un pats zināmākais restorānu ceļvedis pasaulē. Šis ceļvedis tiek uzskatīts par starptautisku atsauci, it īpaši tiem tūristiem, kuri vietas apskata pēc citu vērtējumiem.

Sākotnēji, pērn novembrī LIAA ar "Manufacture Francaise des Pneumatiques Michelin" noslēdza 150 000 eiro vērtu līgumu par gastronomijas potenciāla analīzi Latvijā. Līgums paredzēja, ka Latvijā "Michelin Guide" pēta vairāk nekā 30 restorānu, pēcāk sniedzot atzinumu.

Citi šobrīd lasa

Pēc kopdzīves 18 gadiem tiek šķirta dziedātājas Ances Krauzes laulība
"Pazīstamiem žurnālistiem neprasu apliecības!" Kā Kūtri iemānīja intervijā ar Kremļa mediju tepat Rīgā 3
Nauda nesmird? Mairis Briedis par miljonu dolāru ir gatavs reklamēt skandalozo baltkrievu atsaldeni Mellstroy, kurš publiski piekāva meiteni
Pievienot komentāru