Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Auto ziņas: kāpēc autonomā apsilde noder arī kravas busam?

Auto un tehnoloģijas
1. februārī 09:49 2024. gada 1. februārī 09:49
  Jauns.lv
Autonomās apsildes iekārta automašīnā šķiet lieka greznība tikai līdz brīdim, kad zvirbuļi aiz sala sāk paši krist no zariem. Kopā ar "Webasto" oficiālo pārstāvi "KG Knutsson" apskatīsim jaunākās tendences šī papildaprīkojuma piedāvājumā.

Autonomās apsildes iekārtas, kas darbojas ar degvielu, arvien biežāk uzstāda komerctransportam, turklāt ne tikai kabīnē, bet arī kravas telpā. Labs piemērs ir MAN ražojuma furgons, kurā uzstādīta mobilā darbnīca. Automašīnas oriģinālhonstrukcijā kravas telpas apsildes nav paredzēta, tāpēc nepieciešama autonomā apsilde. Lai autonomā krāsniņa lieki neaizņemtu vietu, tā uzstādīta zem pasažiera sēdekļa, bet siltā gaisa izvads atrodas tieši blakus slīddurvīm. Autonomās apsildes vadība ir programmējama un atrodas vadītāja kabīnē.

Autonomās apsildes iekārtas, kas darbojas ar degvielu, arvien biežāk uzstāda komerctransportam, turklāt ne tikai kabīnē, bet arī kravas telpā. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Paplašinoties elektriskā komerctransporta piedāvājumam pieaug arī pieprasījums pēc papildus apsildes. Tas ir "Webasto" sezonas jaunums. Tā kā elektromobiļa kabīne tiek sildīta elektriski, kamēr vien tas atrodas pie uzlādes, rodas jautājums, kādā nolūkā e-furgonam vispār būtu nepieciešama papildus apsilde? Atbilde ir sniedzamībā. Ar "Webasto" var ietaupīt papildus 80 km ceļa. Vairāk enerģijas, laika un naudas prasīs arī "Webasto" autonomās apsildes uzstādīšana transportlīdzeklī, kam vispār nav savas degvielas tvertnes.

Citi šobrīd lasa

Ārsti dalās ir trim retāk zināmām zarnu vēža pazīmēm, ko nedrīkst ignorēt
FOTO: "Lidl" atklājis savu 30. veikalu Latvijā; pirmais apmeklētājs rindā gaidījis kopš pusnakts 3
FOTO: Hermanis JRT atklāšanas pasākumā neskopojas ar komplimentiem: "Atjaunotā ēka ir mākslas darbs!" Smaida arī aktieri, bet kā tur izskatās?
Pievienot komentāru