Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
piektdiena, 12. aprīlis
LETA

Austrumu slimnīca: nav faktu par pacienta “piekaušanu” vai “aizbēgšanu”

Runā speciālists
1. februārī 13:14 2024. gada 1. februārī 13:14
  Jauns.lv
Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīca (Austrumu slimnīca) 2024. gada 25. janvārī informēja par konstatētu incidentu, norādot, ka slimnīcai ir ierobežotas iespējas komentēt konkrētu pacientu jautājumus, vienlaikus uzsverot, ka apgalvojumi par pacienta “piekaušanas” vai “slimnieka aizbēgšanu” neatbilst patiesībai.

Austrumu slimnīca norāda, ka pacienta fiziskais stāvoklis nebija ietekmēts.


Slimnīca ir rīkojusies atbilstoši, izsaucot Valsts policiju un ziņojot pacientu drošības sistēmai, veikta arī padziļināta pārbaude, lai saprastu, vai turpmāk nav nepieciešamas papildu procedūras un rīcības protokoli.

Austrumu slimnīcā ar medicīnas personālu atkārtoti izskatītas un izrunātas rīcības iespējas incidentu izraisīšanās iespēju minimizēšanai. Slimnīcas kārtība situācijās ar noteiktu diagnozi vai recidīviem nepieciešamības gadījumā paredz šādu pacientu izolēšanu, smagākos gadījumos piesaistot psihiatru vai intensīvas terapijas ārstu. Taču konkrētajā gadījumā ir runa par nestandarta situāciju, kuras apstākļi tiek noskaidroti.

Papildus Austrumu slimnīcā drīzumā tiks apstiprināts īpašs atsevišķs delīrija aprūpes un ārstēšanas algoritms, kas līdz šim darbojas kopējā šādu situāciju algoritmā, bet pēc ilgāka monitoringa un tieši Austrumu slimnīcas situāciju analīzes dažādās slimnīcas nodaļās tam pievērsta papildu uzmanība, izveidojot vēl vienu protokolu.

Citi šobrīd lasa

Meitene astoņos mēnešos notievē par 24 kilogramiem - viss sākās ar vienu veselīgu ieradumu 1
FOTO: atsākas rosība Vidzemes tirgus nakts tirdziņā: ko tur var nopirkt, un kādas ir cenas?
Populārais vācu aktieris Tils Šveigers riskē palikt bez kājas; viss sākās ar šķietamu sīkumu
Pievienot komentāru