Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Sandales ar korķa zoli savulaik kļuva par hipiju tēla sastāvdaļu, bet laika gaitā šie apavi kļuvuši par modes aksesuāru. (Attēlā - "Birkenstock" apavi veikalā Francijas pilsētā Bordo 2022. gada vasarā) (Foto: Shutterstock)

Ņujorkas biržā sāk tirgot "Birkenstock" akcijas; šīs sandales vēl populārākas padarīja filma "Bārbija"

Dzīvesstils
2023. gada 11. oktobrī 13:48 2023. gada 11. oktobrī 13:48
  Jauns.lv / LETA
Vācijas apavu zīmola "Birkenstock" akcijas trešdien pirmo reizi sāks tirgot Ņujorkas biržā par cenu 46 ASV dolāri (43,5 eiro) par akciju. Šovasar "Birkenstock" popularitātes pieaugumu veicināja Holivudas filma "Bārbija".

Uzņēmuma akcijas cena ir pa vidu sākotnēji noteiktajai cenai 44-49 dolāru apmērā.


"Birkenstock" ar akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO) Ņujorkas biržā piesaistījis finansējumu gandrīz 1,5 miljardu dolāru apmērā, pārdodot 32,3 miljonus akciju. 

Ar luksusa preču konglomerātu "LVHM" un tā īpašnieku miljardieri Bernāru Arno saistītais uzņēmums "L Catterton" arī pēc IPO saglabās kontroli "Birkenstock". 

"Birkenstock" veikals Berlīnē. (Foto: Shutterstock)

"Birkenstock" zīmols dibināts 1774.gadā, kad kurpnieks Johanness Birkenštoks sāka veidot "kurpnieku dinastiju". Uzņēmuma ražotās sandales ar korķa zoli savulaik kļuva par hipiju tēla sastāvdaļu, bet laika gaitās tā ražotie apavi kļuva par modes aksesuāru, ko veicināja sadarbība ar tādiem zīmoliem kā "Dior" un "Manolo Blahnik".

Šovasar "Birkenstock" popularitātes pieaugumu veicināja Holivudas filma "Barbie" ("Bārbija"), kurā galvenā aktrise Margo Robija valkāja rozā "Birkenstock" apavus.

2021.gadā privātais investīciju uzņēmums "L Catterton" un Arno fonds iegādājās "Birkenstock" vairākuma akcijas. Analītiķi lēš, ka šī darījuma summa bija aptuveni četri miljardi eiro. 

Saistītās ziņas

Neticami! Filma "Bārbija" kases ieņēmumu ziņā pārspējusi pat leģendāros "Atriebējus"
Bārbijmānija! Kanādas premjers dodas uz kino, ģērbies rozā
Tas ir Bārbijas dēļ - pasauli pārņēmis rozā “trakums”

Vēl portālā

Kad aspirīns kļūst bīstams 15
"Sisi Free Store" ar vērienu nosvin veikala atkalatvēršanas ballīti
Japānas grimonis jeb kizils – krāšņumaugs ar pievienoto vērtību
Pievienot komentāru