Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Roberts Koļcovs. Jaunava ar vienradzi. 2022. Autora īpašums. (Foto: Publicitātes foto)

 

Vienradzis, kurš motivē dzīties pakaļ sapņiem - būs skatāma Roberta Koļcova personālizstāde

Kultūra
2023. gada 14. novembrī 15:16 2023. gada 14. novembrī 15:16
  Jauns.lv
Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā norisināsies Roberta Koļcova personālizstāde “Botāniķis un vienradzis", kas būs apskatāma no 2023. gada 2. decembra līdz 2024. gada 18. februārim.

Izstādē “Botāniķis un vienradzis” Roberts Koļcovs turpina attīstīt viņam būtisku tēmu par dabas un cilvēku neatdalāmu līdzāspastāvēšanu.


Darbu galvenā tēma ir jūtas, kuras var saprast gan kā cilvēka emocionālā stāvokļa izpausmi, gan kā jutekliskumu, kas meklē garīgam stāvoklim atbilstošu formu. Jutekliskums izpaužas ne tikai tēlos, bet arī formās, faktūrās, līnijās, darbu kopējā kompozīcijā un noskaņā. Tāpēc caur iedziļināšanos mākslas darba niansēs skatītājs ir aicināts doties tālāk jūtu un gara virzienā.

Tomēr paralēli ar estētiskajām spēlēm mākslinieks piešķir saviem darbiem mitoloģisku dimensiju. Tēli, kas nereti atkārtojas, vienmēr nes divējādo simbolisku nozīmi. Spēks un slaida grācija, ideāli seju ovāli un grieķu profili.

Līnijas ir elegantas, taču būtnes, ko radījusi šī plastika, ir monstrozas. Skaisti un nežēlīgi, cēli un zemiski kā Olimpa dievi.

Vienradzis šajā gadījumā tiek izvēlēts kā šī nenosakāmā duālisma spilgts arhetips, kuru gribās apbrīnot un sagūstīt vienlaicīgi, kurš neeksistē, bet motivē cilvēkus dzīties pakaļ sapņiem.

Vēl portālā

Diāna Zande: "Neviens nav solījis, ka dzīvē vienmēr viss būs baigi forši"
Pasaules garšu atklājējs Kaspars Virsnītis: "Ēdiens satuvina cilvēkus"
Problēmas ar smaganām var nepamanīt, bet beigās nākas zaudēt arī zobus. Kā zināt, ka nav labi?
Pievienot komentāru