Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Bērnu tiesību aizsardzības centrs pauž viedokli par izdarītajiem secinājumiem Judžu ģimenes lietā

Bērni
12. februārī 11:46 2024. gada 12. februārī 11:46
  Jauns.lv
Atsaucoties uz sociālajos tīklos pērnā gada nogalē izskanējušo viedokli Rūtas Gorkšas un Mārča Judža ģimenes lietā, Bērnu tiesību aizsardzības centrs pauž viedokli par izdarītajiem secinājumiem.

Plašu rezonansi sabiedrībā Judžu ģimenes šķiršanās stāsts iemantoja 2023. gada nogalē, kad Rūta Judze sociālajā vietnē “Facebook” nāca klajā ar šokējošu paziņojumu - attiecībās viņa ilgstoši cietusi no vīra pazemojumiem un emocionālās vardarbības, bet šobrīd Judzis atturot viņu no tikšanās ar bērniem.


Ģimenes strīds izvērtās skandālā teju valsts mērogā. Soicālajos tīklos viedokli pauda gan iesaistītie, gan pilnīgi sveši cilvēki. Šķiet, viedoklis bija pilnīgi visiem. 

Saistītās ziņas

“Man par piedzīvoto bija kauns!” Rūta Judze pateicīga par līdzcilvēku atbalstu 8
“Sabiedrība grib kādu sodīt!” Judzis izklāsta savu versiju par notiekošo 7
"Rūtai nav vēzis!": Judzis noliedz visu sievas pausto šokējošo informāciju 1

Nu Bērnu tiesību aizsardzības centrs nācis klajā ar saviem secinājumiem, uzsverot, ka iesaistītās bāriņtiesas turpina veikt darbības atbilstoši savai kompetencei, taču svarīgākais aspekts ir bērnu interešu nodrošināšana. 

Pamatojoties uz Bāriņtiesu likumā noteikto kompetenci, Bērnu aizsardzības centrs pieprasīja informāciju divām ģimenes situācijā iesaistītām bāriņtiesām par bērnu tiesību un interešu nodrošināšanu ģimenē.

Izvērtējot līdz šim bāriņtiesu darbības, Bērnu aizsardzības centrs konstatēja, ka iestādes turpina veikt darbības atbilstoši savai kompetencei, kā jebkurā lietā, kur bērna labāko interešu nodrošināšana ir maksimāli svarīgākais aspekts, vienlaikus izprotot vecāku dzīves situācijas sarežģīto posmu.

Lēmumi, kas spētu būtiski ietekmēt bērnu dzīves situāciju, nav pieņemti.

Notiek darbs, lai sniegtu informāciju tiesai, atsaucoties tiesas pieprasījumam.

Vienlaikus Bērnu aizsardzības centrs ir sniedzis atsevišķus metodiskos ieteikumus bērnu tiesību un interešu nodrošināšanai.

"Vēlamies vērst uzmanību, ka vecāku strīdu publiska risināšana un to pavadošā līdzcilvēku uzmanība var negatīvi ietekmēt bērnu labbūtību un uzticību savu vecāku spējai atrisināt konfliktus mierīgā ceļā un vecāku spēju radīt drošu un stabilu vidi viņu attīstībai.

Šādas situācijas var radīt emocionālu spiedienu uz bērniem, ietekmējot bērnu izpratni par ģimenes drošību, un var tikt uzskatīta par emocionālu vardarbību pret bērniem. Tāpat akcentējams, ka bērna personības pilnīgai un harmoniskai attīstībai ir nepieciešams izslēgt situācijas, kad vecāku strīda gadījumā bērns var tikt pakļauts psiholoģiskai krīzei, kas var radīt bērnam psiholoģisku traumu vai diskomfortu, un deformējoši ietekmēt bērna personības attīstību," pauž Bērnu aizsardzības centrā. 

Citi šobrīd lasa

Liepājā izbēg un brīvsolī dodas milzīgais savvaļas kaķis servals
Daži sajutīs jaunas vēsmas attiecībās - horoskops visām zodiaka zīmēm no 22.07. līdz 28.07.
VIDEO: uzlaužot kravas auto piekabes grīdu, Lietuvā aiztur 410 kilogramus hašiša 1
Pievienot komentāru