Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Par Latvijas hokeja līdzjutējiem Somijā runās vēl ilgi. (Foto: Edijs Pālens/LETA)

Somi sašutuši: hokeja atmosfēru Tampere piedzīvo tikai pēc viņu izlases izstāšanās, jo tagad šeit ir latvieši

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Hokejs
27. maijā 20:22 2023. gada 27. maijā 20:22
  Jauns.lv
Viens no Somijas lielākajiem laikrakstiem “Ilta Sanomat” paudis viedokli par sestdien Tamperē piedzīvoto. Pamatdoma sekojoša: “dievkalpojums beidzies, sākusies ballīte!”

Pasaules čempionāta pusfināla spēli Tamperē starp Latviju un Kanādu klātienē noraudzījās 8669 skatītāji, no kuriem lielākā daļa bija latvieši, kas pusotras dienas spēja nokļūt pāri Baltijas jūrai uz Somijas lielāko iekšzemes pilsētu (Pie jūras esošie Helsinki un tās priekšpilsēta Espo iedzīvotāju ziņā ir lielākas).


Divu nedēļu garumā atmosfēra "Nokia Arena" bijusi kā baznīcā, bet pasaules čempionāts hokejā atdzīvojās pēdējā iespējamajā brīdī. Par to pārūpējās tūkstošiem latviešu, kuri ieradās uz vietas, lai uzmundrinātu savus tautiešus, kuri paveikuši vēsturisku sasniegumu, vēsta laikraksts “Ilta Sanomat” paužot viedokli, ka organizatoriem varētu būt visai neomulīgi, jo īstā meistarsacīkšu atmosfēra tiek izjusta tad, kad rīkotāji somi jau izstājušies no sacensībām.

Hokeja īsto fanu kultūra Tamperē “Nokia Arena” šopavasar pirmo reizi bija jūtama sestdienas pēcpusdienā, kad arēnā bija mežonīga atmosfēra, spēcīgs pozitīvais lādiņš no bungu rīboņas, dziesmām, atbalsta kliedzieniem un ritmiskiem saukļiem latviešu valodā. Latvieši pēc katra viņu izlases uzbrukuma kliedza tā, it kā būtu izcīnījuši Pasaules kausu. Kādu atmosfēru tad spētu radīt pasaules čempionāta zelts? Tā tas izklausās, kad “Nokia Arena” ir pilna ar īstiem faniem nevis korporatīvajiem viesiem. Viss notiek citādāk, ja arēnā ir krāsas, skaņa un dzīvība.

Latvijai nav nevienas pasaules čempionātu medaļas, taču līdzjutēji turnīru pēc turnīra ir bijuši līmenī. Arī šoreiz zelta medaļu nebūs, tomēr sapnis par to izdzisa vien pusfinālā pret Kanādu pēdējās minūtēs.  

Tāpat somu mediju sajūsmināja, ka pat viņu lepnums šī gada Eirovīzijas otrās vietas ieguvēja dziesma “Cha-cha-cha” tika zālē dziedāta skaļāk nekā ikvienā Somijas izlases mačā.

Somijas organizatoriem, protams, ir neērti, ka šāda atmosfēra tie piedzīvota pēc tam, kad Somija jau izstājusies no sacensībām Var tikai cerēt, ka hokeja fani bija kaut kur “Nokia Arena” tribīnēs, lai vērotu latviešus un sajūsminātos par viņiem, jo divu nedēļu laikā neko tādu Somija nebija redzējusi.  

Kā iemesls gausajai līdzi jušanai pēc “Ilta Sanomat” autora Miko Gintera domām, ir kaut kas labi pazīstams – dārgās biļešu cenas -, kas ļāva arēnā atrasties nevis emocionālākajiem hokeja līdzjutējiem, bet tiem, kam to ļāva rocība.

Saistītās ziņas

VIDEO: Latvijas hokeja izlase Tamperē pusfinālā pamatīgi pabiedē vareno Kanādu 5
Dārgais alus Tamperē līst uz nebēdu! Vai hokeja pusfināls vispār Latvijas faniem būs pa kabatai? 1
Šveices un Zviedrijas vēstnieki Latvijā nonākuši nepatīkamā situācijā. Kārinai Hēglundei problēma ir vēl nopietnāka nekā citiem 2

Jauns.lv jau vēstīja, ka Latvijas hokeja izlase savā vēsturē pirmajā pusfināla cīņā līdzīgā mačā ar 2:4 piekāpās Kanādai. Mūsu hokejisti mača gaitā divas reizes spēja izvirzīties, tomēr trešajā trešdaļā trīs ielaistie vārti izdzēsa sapni par zelta medaļām.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: cik garšīgi ir "Šašliki Mangaļos"? Rihards Lepers ar slēpto kameru vērtē leģendārās ēstuves
Kamēr cita auklē jaundzimušo bērnu, Imants Parādnieks īsto sievu aizved uz erotisko filmu
"Tā galvas sišana ne pie kā laba nenoved," - Kristaps Zutis neiesaka bērniem nodarboties ar boksu
Pievienot komentāru