Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Talantīgā latviešu trīssoļlēcēja Rūta Kate Lasmane. (Foto: Zane Bitere/LETA)

Trīssoļlēcēja Lasmane sasniedz 13. rezultātu šosezon pasaulē; Krauzeram jauns pasaules rekords

Citi sporta veidi
2023. gada 29. maijā 10:49 2023. gada 29. maijā 10:49
  Jauns.lv/LETA
Latvijas trīssoļlēcēja Rūta Kate Lasmane sestdien Sakramento Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) čempionāta priekšsacīkstēs uzvarēja ar rezultātu 14,07 metri, ziņo Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS).

Šajās sacensībās katram sportistamtika doti tikai trīs mēģinājumi, Lasmanei pirmajā lēcienā fiksējot rezultātu 13,88 metri, bet otrajā aizlēcot 14,07 metrus un no trešā mēģinājuma atsakoties.

Otro vietu ar rezultātu 13,96 metri ieņēma Akelija Smita.

Lasmanes rezultāts šobrīd ir dalīts 13. labākais rezultāts šosezon pasaulē.

Otra Latvijas trīssoļlēcēja Ieva Turķe ar ceļavēju 2,3 metri sekundē aizlēca 12,91 metrus un ierindojās 21. vietā.

Kristīne Blaževiča 100 metrus ar barjerām veica 14,17 sekundēs, ieņemot 42. vietu, un sestdien augstlēkšanā ar 1,67 metriem ierindojās 38. vietā. Augstlēkšanā startēja arī Elīza Marija Kraule, kurai tika 27. vieta ar rezultātu 1,72 metri.

NCAA pirmā diviziona čempionātā Ostinā no 7. līdz 10. jūnijam dalību jau trešo reizi nodrošinājusi Blaževiča septiņcīņā un Lasmane trīssoļlēkšanā.

2021. gadā Blaževičai tika bronzas medaļa, bet Lasmane bija piektā. Pērn Lasmane izcīnīja bronzas medaļu, bet Blaževiča septiņcīņā ierindojās 21. vietā.

Tikmēr olimpiskais un pasaules čempions lodes grūšanā Raiens Krauzers sestdien Losandželosas "Grand Prix" sacensībās laboja sev piederošo pasaules rekordu, lodi aizgrūzdams 23,56 metru tālumā.

30 gadus vecais amerikānis pārspēja savu ASV olimpiskās atlases sacensībās Jūdžinā 2021. gadā sasniegto rezultātu 23,37 metri.

Divkārtējais olimpiskais čempions sacensības sāka ar 23,23, 23,31 un 22,94 metrus tāliem metieniem, bet ceturtajā metienu sērijā viņa raidītā lode piezemējās 23,56 metru tālumā.

Pēc rekorda sasniegšanas Krauzers sacīja, ka viņa rekords ir šogad apgūtas jaunas metiena tehnikas rezultāts, un brīdināja, ka viņš var mest tālāk.

"Esmu sajūsmināts," sacīja Krauzers. Treniņos neesmu metis ar pilnu spēku, bet trenējies ar 75% intensitāti, strādājot pie dažām tehniskām niansēm."

100 metru skrējienā vīriešiem 2019. gada pasaules čempions Kristians Kolmans palika vien trešais, finišējot ar tādu pašu laiku kā otrās vietas ieguvējs Krevonts Čārlstons (9,91 sekunde), bet uzvaru izcīnīja Jamaikas sprinteris Akīms Bleiks, finišējot 9,89 sekundēs.

Kārtslēkšanā olimpiskais un pasaules čempions zviedrs Armands Duplantiss sasniedza sezonas labāko rezultātu pasaulē 5,91 metri, apsteidzot tādu pašu rezultātu uzrādījušo Semu Kendriksu no ASV.

Pasaulē šosezon ātrāko laiku sasniedza arī 100 metru barjerskrējēja olimpiskā čempione Hasmīna Kamačo-Kvinna, kura distanci veica 12,31 sekundēs, apsteidzot bijušo pasaules rekordisti Keniju Herisoni, kura bija četras sekundes simtdaļas lēnāka.

Savukārt Dimanta līgas vieglatlētikā otrajā posmā Rabātā svētdien 100 metru skriešanā uzvarēja pasaules čempions Freds Kerlijs.

Kerlijs finišēja pēc 9,94 sekundēm, par piecām sekundes simtdaļām apsteidzot DĀR sprinteri Akani Simbini.

Olimpiskais čempions Itālijas sprinteris Lamonts Marcels Džeikobss šonedēļ paziņoja par izstāšanos no sacensībām muguras nerva problēmu dēļ.

Sievietēm ātrākā 200 metru distancē bija jamaikiete Šerika Džeksone, kura distanci veica 21,98 sekundēs.

1500 metros uzvarēja etiopiete Gudafa Cegaja, sasniedzot sezonas labāko rezultātu pasaulē - trīs minūtes un 54,03 sekundes, bet vīriešiem uzvaru svinēja norvēģis Jākobs Ingebrigcens (3:32,59).

3000 metros ar kavēkļiem ar personisko rekordu septiņas minūtes un 56,68 sekundes labākais bija marokānis Sufians el Bakali.

400 metros ar barjerām ātrākā ar 53,95 sekundēm bija amerikāniete Šeimiera Litla, bet šajā distancē bez barjerām Bahamu salu sportists Stīvens Gardiners finišēja 44,70 sekundēs.

110 metru barjerotajā distancē pirmais finišēja jamaikietis Rašids Broadbels, distanci veicot 13,08 sekundēs, 800 metros vīriešiem uzvarēja kenijietis Emanuels Vanjonji (1:44,36), bet sievietēm - viņa tautiete Mērija Morā (1:58,72).

Augstlēkšanā 2,01 metra augstumā novietotu latiņu pieveica ukrainiete Jaroslava Mahučiha, bet diska mešanā uzvaru svinēja slovēnis Kristjans Čehs, disku raidot 70,32 metru tālumā. Kopā ar viņu uz goda pjedestāla kāpa zviedru diska metējs Dāniels Stols (69,21 m) un lietuvietis Audrjus Gudžus (66,04 m).

Savukārt trīssoļlēkšanā uzvaru ar 14,84 metriem izcīnīja kubiete Lejanisa Peresa Fernandesa, aiz sevis atstājot ukrainieti Marinu Behu-Romančuku (14,65 m) un jamaikieti Šeniku Riketsu (14,53 m).

Lodes grūšanā uzvarēja Autiola Dongmo no Portugāles, lodei lidojot 19,28 metrus.

Sezonas trešais posms 2. jūnijā notiks Itālijas pilsētā Florencē.

Tikmēr Latvijas sprintere Gunta Vaičule svētdien Francijā starptautiskās sacensībās izcīnīja trešo vietu 400 metru skrējienā.

Vaičule finišēja 52,43 sekundēs, kas viņai ir šopavasar labākais rezultāts šajā distancē.

Uzvaru ar finišu 50,60 sekundēs izcīnīja Kubas olimpiete Roksana Gomesa, bet otrā, finišējot 52,33 sekundēs, bija olimpiskā čempione jauktajā stafetē Justīna Sventija-Ersetica.

"Aknām vitamīni ir vislielākie kaitnieki!" Gastroenterologs Ivars Tolmanis pastāsta to, ko daudzi nezina
Kopā ar Lolitu Neimani kliedējam mītus par organisma attīrīšanu pavasarī 1
FOTO, VIDEO: Grigule savā personālizstādes atklāšanā ieradusies drosmīgā tērpā 4