Lisabonas "Benfica" futbolisti. (Foto: ddp/abaca press/ Vida Press)

"Benfica" notur divu punktu pārsvaru un 38. reizi triumfē Portugāles čempionātā

Futbols
2023. gada 29. maijā 11:09 2023. gada 29. maijā 11:09
  Jauns.lv/LETA
Lisabonas "Benfica" sestdien izcīnīja savu pirmo Portugāles līgas čempionu titulu četru gadu laikā, 38. reizi izcīnot uzvaru čempionātā.

"Benfica" savā laukumā ar 3:0 (2:0) pārspēja Pontadelgadas "Santa Clara".

Uzbrucējs Gonsalu Ramušs septītajā minūtē guva vārtus pēc Aleksandera Baha centrējumu.

Rafa Silva 28. minūtē dubultoja pārsvaru ar sitienu no soda laukuma, neapstrādājot bumbu, bet 60. minūtē sitienā Alehandro Grimaldo trešos vārtus guva no 11 metru soda sitiena atzīmes.

Arī tuvākā konkurente "Porto" mājās uzvarēja ar 3:0, visus vārtus mačā ar Gimaraišas "Vitoria" gūstot pirmajā puslaikā. Turklāt jau otrajā minūtē viesiem sarkano kartīti nopelnīja pussargs Tomāss Hendels.

Tomēr "Benfica" uzvara ļāva tai par diviem punktiem apsteigt "Porto".

Lai pagājušā gada čempione "Porto" svinētu uzvaru čempionātā, tai vajadzēja sagaidīt pēdējās vietas īpašnieces "Santa Clara" uzvaru pār konkurentiem.

Pēdējās trijās sezonās "Porto" bija uzvarējusi divas reizes, bet Lisabonas "Sporting", kas šoreiz palika vien 4. pozīcijā - vienreiz.

"Benfica" sezonu noslēdza ar līgā labāko uzbrukumu, gūstot 82 vārtus, un labāko aizsardzību, ielaižot tikai 20 vārtus.

Trešo vietu ar 78 punktiem ieņēma "Braga", no uzvarētājiem atpaliekot deviņus punktus.

Tagad "Benfica" par astoņiem tituliem apsteidz "Porto".

Citi šobrīd lasa

Andželinu Džoliju aizvainojusi pašas meita Šilo. Kas noticis, un par ko priecīgs Breds Pits?
FOTO, VIDEO: autosportista Mārtiņa Seska ģimene, viesi un līdzjutēji ar krāšņu sporta auto izdaiļo dokumentālās filmas "Ātruma skartie" pirmizrādi "Splendid Palace"
"Kur bija Vaira, tur bija Imants un otrādi!" FOTO: sirsnīgā atmosfērā atklāta Imanta Freiberga biogrāfija 1