Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Santa Vēvere un Katrīna Krūze. (Foto: Publicitātes)

Viļņu sērfotājas Santa Vēvere un Katrīna Krūze uzsāk cīņu par olimpiādi

Citi sporta veidi
23. februārī 13:34 2024. gada 23. februārī 13:34
  Jauns.lv
Pēc Latvijas viļņu sērfotājas Santas Vēveres debijas pasaules sērfošanas čempionātā pagājušajā gadā Salvadorā, šogad no 23. februāra līdz 3. martam Puertoriko notiekošajā "World Surfing Games" Latviju pārstāvēs jau divas sportistes – Santa Vēvere un Katrīna Krūze.

Viļņu sērfošana pirmo reizi tika iekļauta 2020. gada Tokijas olimpiskajās spēlēs un šobrīd jau ir kļuvusi par pastāvīgu olimpiskās programmas sastāvdaļu. Šī gada pasaules čempionāts būs arī noslēdzošais Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas posms, kas norisināsies La Marginal un Arecibo pludmalēs ļoti augstas sarežģītības viļņos un būs nopietns pārbaudījums abām sportistēm.


Sacensībās ir pieteiktas 102 sportistes no 55 valstīm.

Latvijas sportistes ziemas periodā pastāvīgi trenējas ārzemēs, bet uz sacensību vietu Puertoriko ir devušās jau februāra sākumā, lai varētu iziet aklimatizācijas procesu un iepazīt čempionāta norises vietas viļņus un to īpatnības.

Santa Vēvere. (Foto: Publicitātes)

Santa Vēvere ir liepājniece, kas ar viļņu sērfošanu aktīvi nodarbojas 8 gadus un otro sezonu trenējas pie portugāļu sērfošanas speciālistiem Nika Rosario un Filipes Anjos. Santa ir uzvarējusi vairākās sacensībās Latvijā un arī Lietuvas čempionātā, kā arī savulaik ir bijusi aktīva veikbordiste, vairākkārt uzvarot Latvijas čempionātos arī šajā sporta veidā. Pasaules čempionātā sportiste startē ar Liepājas pilsētas, "Rip Curl Europe" un Boards.lv atbalstu.

Katrīna Krūze. (Foto: Publicitātes)

Katrīna Krūze ir ādažniece, viļņu sērfošanai nopietni pievērsusies pirms trīs gadiem, un šī būs viņas debija augstākā līmeņa starptautiskās sacensībās. Katrīna nodarbojas arī ar kaitsērfingu, veikbordu un sērfskeitu.

Viļņu sērfošanas sportu Latvijā pārstāv Latvijas Sērfošanas un SUP federācija. Tās prezidents Normunds Barinovs uzsver: “Pēdējos gados, kopš viļņu sērfošana kļuvusi par olimpisko sporta veidu, ir vērojama jauniešu pastiprināta interese ar to nodarboties, un šogad ir sagaidāma arī Latvijas debija Pasaules U-18 junioru čempionātā Salvadorā”.

Citi šobrīd lasa

Meitene astoņos mēnešos notievē par 24 kilogramiem - viss sākās ar vienu veselīgu ieradumu 1
FOTO: atsākas rosība Vidzemes tirgus nakts tirdziņā: ko tur var nopirkt, un kādas ir cenas?
"Veselā saprāta apdraudējums!" Valodas centrs nežēlīgi izsakās par jauno "iekļaujošās valodas" ceļvedi
Pievienot komentāru