Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas Kamaniņu izlases mehāniķis un treneris Mārtiņš Rubenis. (Foto: LETA)

Mārtiņš Rubenis nosauc sezonas lielākos izaicinājumus; Vaskam bažas par Ozoliņas veselību

Citi sporta veidi
27. februārī 10:56 2024. gada 27. februārī 10:56
 
Sporta
nodaļa
| Jauns.lv/LETA
Lielākais izaicinājums šosezon bija tehnikas sagatavošana sieviešu divniekiem, preses konferencē pirms sezonas pēdējā Pasaules kausa posma Siguldā atzina Latvijas kamaniņu sporta izlases mehāniķis Mārtiņš Rubenis.

Šī ir pirmā sezona, kad komandu stafetē vienu no posmiem veic sieviešu divnieki. "Lielākais izaicinājums bija sieviešu divnieku ienākšana komandā tik lielā daudzumā. Parasti bija tā - ja dāmām paliks laiks, kaut ko ātri mēģināsim izdarīt," uz iepriekšējām sezonām atskatās Rubenis. "Tagad sieviešu ekipāžas startē arī komandu stafetē."


Rubenis, kurš 2006. gadā Turīnā kļuva par pirmo sportistu neatkarīgās Latvijas sporta vēsturē, kurš izcīnījis medaļu ziemas olimpiskajās spēlēs, stāsta, ka treniņnedēļā Vācijas trasē Altenbergā pirms pasaules čempionāta nedēļa ir cītīgi nostrādāta, lai tieši šajā trasē kamanas brauktu. "Kopā ar pasaules čempionāta nedēļu tās jau bija pavisam cita kamanas," saka izlases mehāniķis.

Viņš atzīst, ka absolūti jaunas un revolucionāras lietas izlases mehāniķi vēl nav radījuši, taču ir ilgu gadu laikā tapušās iestrādes, kas nākotnē var novest līdz izcilam rezultātam un sportistiem individuāli piemērotam.

Nedēļas nogalē ar atkārtotu posmu Siguldā beigsies Pasaules kausa sezona. "Mēs nolēmām, ka pirmo nedēļu Siguldā brauksim ar to inventāru, kas ir zināms, lai sportisti varētu "noķert braukšanas izjūtas" trasē, jo tie ir pieci treniņbraucieni, kas ir ļoti maz," Rubeni citē Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF).

"Šīs nedēļas trešdienai un ceturtdienai mums jau ir plāns, ko mēs testēsim un mainīsim, jo trase ir piebraukta un ir skaidra atskaite arī braukšanas izjūtās," skaidro Rubenis.

Viņš uzsver, ka sacensības ir labākā iespēja testēt jauno inventāru, jo visu pārējo valstu sportisti centīsies ieņemt pēc iespējas augstākas vietas. Rubenis atklāj, ka agrāk izlases klupšanas akmens slidu izvēlē bija tieši aukstais laiks, tāpēc tieši tādam laikam piemērotu slidu izstrādāšanai tika veltīts daudz uzmanības.

"Šobrīd siltam laikam paredzētu slidu mums praktiski nav, bet ar mūsu atbalstītāju palīdzību meklējam risinājumus," saka Rubenis. Viņš norāda, ka eksperimentos ar jauno tehniku pēdējā Pasaules kausa posma nedēļā ir iespēja kaut ko atrast arī nākamajai sezonai un pie tā vairāk strādāt vasarā.

Tikmēr LKSF prezidents Klāvs Vasks atklāja, ka Sanija Ozoliņa, kura sezonas sākumā guva traumu, šosezon kamaniņu sporta sacensībās vairs nestartēs. Ozoliņa, kura duetā ar Andu Upīti pirmajā Pasaules kausa posmā izcīnīja septīto vietu divnieku sacensībās, bet otrajā posmā Kanādas trasē Vistlerā Upīte/ Ozoliņa treniņā piedzīvoja kritienu.

"Lielākās pārmaiņas šosezon ir skārušas sieviešu ekipāžas. Upīte ir startējusi ar trim pāriniecēm," atgādināja Vasks. "Sezonas sākumā traumu guva Ozoliņa, kura šosezon vairs nestartēs. Vēl ir jautājums, vai viņa varēs atgriezties šajā sporta veidā," savas bažas izteica LKSF prezidents.

Vērtējot sezonas rezultātus, viņš izteica gandarījumu, ka "kamaniņu sports ir dzīvs" un līdz šim ir aizvadīta panākumiem bagāta sezona. "Panākumiem bagāts bija arī pasaules čempionāts ar septiņām medaļām. Šogad mūsu disciplīna ir sprints, kurā tika izcīnītas piecas medaļas, Upītei ar Zani Kalumu ierindojoties otrajā vietā sieviešu divniekos un Latvijas izlasei izcīnot trešo vietu komandu stafetē," uzskaita Vasks.

Viņš uzskaita, ka Kristers Aparjods šobrīd ir otrajā vietā Pasaules kausa kopvērtējumā un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme - trešie divnieku konkurencē. Vasks arī atzina, ka latvietēm sieviešu sacensībās rezultāti bija "mainīgāki", norādot arī uz reizēm piemeklējušo veiksmes trūkumu, taču lieliskā formā visas sezonas gaitā ir bijusi Elīna Ieva Vītola.

Vasks ir gandarīts, ka sezona ir bijusi pietiekami labi tehniski un finansiāli nodrošināta, bet tehnikas sagatavošana Latvijas kamaniņu sporta izlases mehāniķa Mārtiņa Rubeņa virsvadībā gan trasēs, tostarp Siguldā, gan sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti ir nesusi jaunus atklājumus.

Piektdien Siguldas trasē notiks Nāciju kausa sacensības, kas ir kvalifikācija Pasaules kausa posmam, bet sestdien un svētdien bez sacensībām vīriešu un sieviešu vieniniekos un divniekos notiks arī komandu stafete.

Citi šobrīd lasa

Meitene astoņos mēnešos notievē par 24 kilogramiem - viss sākās ar vienu veselīgu ieradumu 1
Populārais vācu aktieris Tils Šveigers riskē palikt bez kājas; viss sākās ar šķietamu sīkumu
VIDEO: Rīgas Centrālajā stacijā glābēji mēģina izvilkt zem vilciena pakļuvušu cilvēku
Pievienot komentāru