Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Viesturdārzā aizvadīti cilvēkiem ar garīgā rakstura traucējumiem veltītie labdarības dārza svētki

Sabiedrība
2023. gada 25. maijā 21:03 2023. gada 25. maijā 21:03
  Jauns.lv/LETA
Viesturdārzā šodien no plkst.13 līdz plkst.18 notika otrie labdarības dārza svētki "Ielūdz Kristers", kas veltīti cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem.

Rosne ir mamma pieaugušam jaunietim Kristeram ar garīga rakstura traucējumiem. Viņa skaidro, ka šādi cilvēki nevar pilnvērtīgi piedalīties sabiedrības dzīvē, taču arī viņiem ir sapņi un mērķi. "Viens no tiem ir dzīvot pilnvērtīgu dzīvi un būt pieņemtiem tādiem, kādi viņi ir - ar savām personībām, talantiem, individualitāti," sacīja Rosne.


Pieauguši cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem pārsvarā uzturas dienas centros, grupu mājās, ilgstošas sociālās aprūpes institūcijās vai savas ģimenes lokā, un plašākai sabiedrībai ar viņiem ir samērā maza saskare. Līdz ar to arī pastāv daudz aizspriedumu par šādiem cilvēkiem, kā arī sabiedrībā kopumā nav prasmes ar viņiem sarunāties, sadzīvot, sadarboties. Dārza svētki "Ielūdz Kristers" būs iespēja pārkāpt šīs ikdienas nospraustās robežas un tuvoties, lai veidotu mūsu sabiedrību iejūtīgāku, iekļaujošāku un bagātāku.

Svētkus ar savu līdzdalību atbalstīja daudzi Latvijas mākslinieki - uzstājās Renārs Kaupers ar draugiem, grupa "Dzelzs vilks", Andris Keišs un Kristīne Zadovska, Keitija Bārbale, Guntis Veits un dīdžejs Uldis Rudaks.

Radošajās darbnīcās kopā ar jauniešiem darbojās gleznotājas Gita Šmite un Signe Vanadziņa, bet mīļākos T-kreklus apgleznot bija iespēja kopā ar tekstilmākslinieci Jutu Treiju. Par svētku atmosfēru rūpējās pasākuma vadītāja Vita Baļčunaite.

Citi šobrīd lasa

Pēc kopdzīves 18 gadiem tiek šķirta dziedātājas Ances Krauzes laulība
Kā nepieļaut vēzi? Onkoloģe uzsver vienu ļoti svarīgu aspektu 3
ASV notiesā māti, kura pirms 40 gadiem mežā pameta savu meitiņu
Pievienot komentāru