Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Pie Brīvības pieminekļa tūkstošiem fanu sagaida Latvijas hokejistus 13

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Sabiedrība
29. maijā 13:35 2023. gada 29. maijā 13:35
  Jauns.lv
Pirmdien desmitiem tūkstoši cilvēku pie Brīvības pieminekļa Rīgā ar skaļām ovācijām sagaidīja Latvijas hokeja izlasi, kas aizvadītajā pasaules čempionātā izcīnīja bronzas medaļas.

Teritorija ap pieminekli ir cilvēku pārpildīta, tāpat cilvēku pārpildītas ir apkārtējās ielas un tuvējie laukumi, turklāt hokeja fani turpina plūst pieminekļa virzienā. Ne pie pieminekļa, ne kanālmalā vietas vairs nav, tāpēc cilvēki stāv apkārtējās ielās. Cilvēku plūsma ir paralizējusi Brīvības laukuma apkārtnes ielas, jau sākot no Centrālās stacijas, Vērmanes dārza un citos virzienos. Arī sabiedriskais transports ir cilvēku pilns.


Klātesošos uzrunāja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis, kurš uzsvēra, ka Rīga ir pelnījusi čempionāta atgriešanos. Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns (AS) atgādināja, ka šodien piešķirta brīvdiena, lai visi atcerētos šo notikumu.

Sanākušajiem un visiem pārējiem līdzjutējiem pateicās Latvijas Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis, izlases kapteinis Harijs Vītoliņš, kapteinis Kaspars Daugaviņš, treneris un leģendārais vārtsargs Artūrs Irbe un šī pasaules čempionāta vērtīgākais spēlētājs un vārtsargs Artūrs Šilovs. Pēc tam uzstājās grupa "Prāta vētra".

Visi runātāji izcēla hokeja fanu nenovērtējamo atbalstu izlasei. Staķis īpaši izcēla hokeja izlases panākuma nozīmību, ņemot vērā, ka Latvijā hokeja spēlētāju ir desmitiem reižu mazāk nekā, piemēram, ASV.

Hokejistus un viņu pārstāvju uzrunas klātesošie sagaidīja ar daudz lielākām ovācijām, nekā politiķus.

Plīvojot sarkanbaltsarkanjiem karogiem, skanot zaļumbaļļu mūzikai, cilvēki, skandējot "Latvija!  Latvija! "pacietīgi gaida hokejistus.

Traucēta LTV Latvijas hokeja izlases sagaidīšanas tiešraide

Pirmdien traucēta Latvijas Televīzijas (LTV) tiešraide no Latvijas hokeja izlases sagaidīšanas no Pasaules čempionāta hokejā. LTV informē, ka netiek saņemts signāls no Brīvības pieminekļa.
 "Atvainojamies par sagādātajām neērtībām," norāda LTV.

Tiešraide ir traucēta lielā interneta noslogojuma dēļ. LTV darbinieki cer tiešraides translāciju atjaunot pēc iespējas ātrāk.

Citi šobrīd lasa

Policija aizturējusi līdzjutējus, kuri izsmēja sāncenšus, rādot no vēža miruša bērna foto
FOTO: kā tagad izskatās atjaunotais Latviešu strēlnieku laukums
Pēc rekordsiltā septembra gaidāma pirmā rudens vētra
Skatīt visus komentārus