Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks. (Foto: LETA)

Ruks: Justīnes slepkavība, visticamāk, notikusi alkohola reibumā 2

Klausies ziņas sadarbībā ar:
112
21. jūnijā 21:44 2023. gada 21. jūnijā 21:44
  Jauns.lv/LETA
Rēzeknes tiesa šodien aizdomās par septiņus gadus vecās Justīnes no Rogovkas nonāvēšanu nolēmusi apcietināt viņas tēvu un pamāti. Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks klāstīja, ka, visticamāk, Justīnes slepkavība notikusi alkohola reibumā.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks LTV un TV3 klāstīja, ka, visticamāk, Justīnes slepkavība notikusi alkohola reibumā. To, kāpēc Justīni noslepkavoja, policija vēl nav gatava atklāt, bet viena no neoficiālām versijām esot, ka vecāku starpā bijis strīds par bērna pabalstu - meitenes bioloģiskā māte gribējusi meitenīti ņemt pie sevis uz ārvalstīm, kur pabalsts būtu lielāks, bet tēvs neesot ļāvis. Policija šo versiju nekomentē.


Ruks nekomentēja, vai tēvs un pamāte sadarbojas ar policiju un liecina. "Ir veikta liecību pārbaude uz vietas. Ar vienu no personām. Kur mirstīgās atliekas tika atraktas," sacīja Ruks, "izmeklēšanā esam guvuši pierādījumus, ka mērķtiecīgi slēpts bērna līķītis. Aprakts. Noklāts ar dēļiem. Vieta – pamesta graustu māja. Nomaļa, kur nav neviena cilvēka. Un nav nekādas redzamas saistības ar šo slēpēju."

Gan tēvam, gan pamātei norīkota tiesu psihiatriskā ekspertīze.

Saistītās ziņas

Pazudusī Justīne no Rogovkas atrasta mirusi; aizturētas divas personas
Aizdomās par Justīnes Reinikovas nonāvēšanu apcietina tēvu un pamāti
Saistībā ar septiņgadīgās Justīnes slepkavību savā dzīvesvietā aizturēts viņas tēvs un pamāte 1

Latvijas Televīzija vēstīja, ka pazudušās meitenes ģimene bijusi bāriņtiesas redzeslokā. Meitenes tēvs un pamāte ar četriem bērniem bijuši ienācēji, ģimene uz Rogovku pārcēlusies apmēram pirms pusgada. Tā kā meitenei ir veselības problēmas, viņa nemācās vietējā skolā. Meitenes bioloģiskā māte dzīvojot ārzemēs.

Jau ziņots, ka Rēzeknes tiesa šodien aizdomās par septiņus gadus vecās Justīnes no Rogovkas nonāvēšanu nolēmusi apcietināt viņas tēvu un pamāti.

Kā skaidroja Tiesu administrācijā, apcietinājums piemērots, lai novērstu iespēju aizdomās turamajiem traucēt kriminālprocesu, liekot šķēršļus patiesības noskaidrošanai.

Abas personas tiek turētas aizdomās sevišķi smaga nozieguma izdarīšanā, kas vērsts pret nepilngadīgu personu, kura sava vecuma dēļ nevarēja sevi aizsargāt.

5.maijā Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta Rogovkā pazuda septiņus gadus vecā Justīne Reinikova. Meitenei bija veselības problēmas. Meitene piektdienas vakarā ap plkst.19 esot izgājusi no savas dzīvesvietas un tajā neesot atgriezusies.

Policija un brīvprātīgie veica plašus meklēšanas pasākumus, pārmeklējot desmitiem kvadrātkilometrus plašas teritorijas, taču meklēšana ilgstoši nedeva rezultātus. Sākotnēji kā meitenes pazušanas versija tika izskatīta iespēja, ka viņa pati pametusi mājas pagalmu un devusies prom nezināmā virzienā. Vienlaikus jau kopš pirmajām pazušanas dienām likumsargi strādājuši ar vairākām versijām, tostarp, ka pret meitenīti varētu būt veikts noziedzīgs nodarījums.

Meitenes ķermenis ar acīmredzamiem miesas bojājumiem pirms Jāņiem tika atrasts aprakts pamestas mājas pagrabā, meža vidū vairākus desmitus kilometrus no meitenes dzīvesvietas.

Aizdomās par iespējama noziedzīga nodarījuma izdarīšanu tika aizturētas divas personas - Justīnes tēvs un pamāte.

Policijā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 117.panta par slepkavību pastiprinošos apstākļos. Par šādu noziegumu var sodīt ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no 10 līdz 20 gadiem ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

VP uzsver, ka izmeklēšana kriminālprocesā turpinās, ir nozīmētas ekspertīzes. Ņemot vērā, ka izmeklēšana ir aktīvā fāzē, šobrīd no plašākiem komentāriem VP atturas.

Citi šobrīd lasa

Mana 13 gadus vecā meita lejupielādēja "TikTok", un pēc sešiem mēnešiem viņa bija mirusi
Abām meitām dzemdību traumas rezultātā smagas diagnozes! Vecāki lūdz palīdzību līdzcilvēkiem
VIDEO: vandalis nolauž taktilo Brīvības pieminekli, taču to no viņa nagiem izglābj drosmīgs garāmgājējs 3
Skatīt visus komentārus