Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

FOTO: šodien rīkotajā piketā pret "Sadales tīkla" tarifu pulcējušies aptuveni desmit cilvēki

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Sabiedrība
16. septembrī 18:57 2023. gada 16. septembrī 18:57
  Jauns.lv/LETA
Politiskās partijas "Suverēnā vara" šodien rīkotajā piketā pret AS "Sadales tīkls" tarifu pulcējušies aptuveni desmit cilvēki.

Pikets notiek Esplanādē pie Brīvības ielas un Kalpaka bulvāra krustojuma.


Piketētāji līdzi paņēmuši plakātus ar tādiem uzrakstiem kā, piemēram, "AS "Sadales tīkls", tiksimies tiesā!", "Regulators ir jāatlaiž", "Tiesa ir pieprasījusi paskaidrojumus regulatoram un AS "Sadales tīkls"", "Elektrības rēķins ir jauns vardarbības veids" un "Tarifi nav sociāls eksperiments!".

Tāpat vienā no plakātiem teikts, ka "Suverēnā vara" 26. jūnijā iesniegusi prasību pret "Sadales tīkls" tarifiem.

Saistītās ziņas

FOTO un VIDEO: Rīgā aizvadīts vēl viens protests pret "Sadales tīkla" tarifu straujo kāpumu 3
"Sadales tīkla" ieskatā tarifu pārskatīšana decembrī cerēto rezultātu nedos 2
Vāc parakstus par jauno elektroenerģijas sadales tarifu un saistīto maksājumu atcelšanu

Pikets norit mierīgi, un to uzrauga viena policijas ekipāža.

Partijas ieskatā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmums par tarifu apstiprināšanu būtu jāatceļ un iesniegto tarifu pamatotība būtu jāvērtē no jauna.

Jau ziņots, ka 1. jūlijā stājās spēkā "Sadales tīkla" un pārvades sistēmas operatora "Augstsprieguma tīkls" jaunie elektroenerģijas sistēmas pakalpojumu tarifi.

"Sadales tīkla" jauno tarifu ietekme uz mājsaimniecībām ir atšķirīga atkarībā no pieslēguma parametriem un patēriņa, tostarp maksu nosaka, vai ir ir 1F vai 3F pieslēgums, vai slodze ir 16A, 20A, 25A, 32A, 40A vai vairāk, kā arī no patērētajām kilovatstundām (kWh).

Kompānijā minēja, ka dzīvokļu īpašniekiem, kuriem ir 1F pieslēgums un patēriņš ir 100 kWh mēnesī, rēķins mēnesī vidēji pieaudzis par pieciem līdz septiņiem eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Tikpat liels pieaugums ir privātmāju īpašniekiem ar 1F pieslēgumu un 125 kWh patēriņu mēnesī.

Savukārt elektroenerģijas rēķina pieaugums privātmāju īpašniekiem ar 3F pieslēgumu ir atšķirīgs, ko ietekmē izvēlētā slodze. Tostarp 3F pieslēgumam (16A vai 20A) rēķina pieaugs ir par apmēram 12-15 eiro bez PVN, bet 3F pieslēgumam ar 25A un vairāk - apmēram 18 eiro un vairāk bez PVN.

"Sadales tīkls" ir valstij piederošajā "Latvenergo" koncernā ietilpstošs elektrotīkla uzturētājs un attīstītājs Latvijā. Kompānija nodrošina sadales elektrotīklu ekspluatāciju, atjaunošanu un plānveida attīstību, elektroenerģijas izlietošanas uzraudzību, zudumu samazināšanas pasākumus un elektroenerģijas uzskaiti, kā arī veic jaunu pieslēgumu izveidi.

Citi šobrīd lasa

Abām meitām dzemdību traumas rezultātā smagas diagnozes! Vecāki lūdz palīdzību līdzcilvēkiem
Kļuvuši zināmi 2024./2025. mācību gada sākuma, beigu un brīvlaiku datumi
Netipisks pirkums Ivetai no Jēkabpils atnes lielo laimestu
Pievienot komentāru