Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rīgas Centrāltirgus. (Foto: LETA)

Krauze: līdz ar PVN samazināto likmi augļiem un dārzeņiem Latvijā ir pieaudzis importa produkcijas patēriņš

Politika
2023. gada 28. septembrī 08:23 2023. gada 28. septembrī 08:23
  Jauns.lv/LETA
Līdz ar pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināto likmi augļiem un dārzeņiem Latvijā ir pieaudzis importa produkcijas patēriņš, ceturtdien intervijā Latvijas Radio sacīja zemkopības ministrs Armands Krauze (ZZS).

Viņš norādīja, ka šogad beigsies periods, kad svaigiem augļiem un dārzeņiem Latvijā tiek piemērota PVN samazinātā likme, proti, nākamā gada budžetā augļiem un dārzeņiem ir paredzēta PVN likme pilnā apmērā.


Tāpat Krauze minēja, ka viens no šīs samazinātās PVN likmes mērķiem bija palīdzēt vietējiem ražotājiem un izskaust ēnu ekonomiku. "Cenas nesamazinājās, kas vietējiem ražotājiem deva ļoti labu efektu, kā arī ēnu ekonomika ir izskausta," pauda  ministrs.

Vienlaikus jautāts, vai ZZS plāno rosināt turpmāk noteikt samazināto PVN likmi, piemēram, 0% apmērā atsevišķiem pārtikas produktiem, kā iepriekš, strādājot opozīcijā, ZZS ir minējusi, Krauze norādīja, ka par to tiks diskutēts. "Tas būs kopīgs koleģiāls lēmums. Ja mums izdosies pārliecināt kolēģus, tad būs šāda likme arī kādam citam produktam, ja neizdosies, tad nebūs," sacīja Krauze.

Tostarp ministrs norādīja, ka attiecībā uz PVN samazināto likmi ir jāvērtē, vai ar šādu likmi nepalīdzam importētajai produkcijai. "Attiecībā uz augļiem un dārzeņiem milzīgu kāpumu ir piedzīvojusi importa produkcija. Faktiski, samazinot PVN likmi, mēs esam veicinājuši arī importa produkcijas patēriņu Latvijā, bet tāds nav mūsu mērķis - mūsu mērķis ir palīdzēt vietējiem," sacīja Krauze.

Savukārt, runājot, par iepriekšējā zemkopības ministra Didža Šmita (AS) rosinājumu nedēļas nogalēs slēgt lietos tirdzniecības centrus, Krauze minēja, ka šajā gadījumā ir divi būtiski aspekti, tostarp ekonomiskais jeb, ko valsts iegūst no šī lēmuma, kā arī, kāds ir iedzīvotāju viedoklis. "Domāju, ka šis jautājums nav slēgts," viņš teica, vienlaikus piebilstot, ka šī jautājuma risināšana nebūs viņa galvenā prioritāte.

Jau vēstīts, ka Saeima iepriekš ir noraidījusi opozīcijas deputātu, tostarp ZZS priekšlikumu piemērot PVN samazināto likmi 5%  apmērā svaigai gaļai, svaigām zivīm, olām un piena produktiem.

Citi šobrīd lasa

Britu karaļnams kliedē baumas par sazvērestības teoriju, ka princese Ketrīna it kā atrodoties komā
VIDEO: Alekseja Navaļnija mamma atvadās no dēla
Polijas pilsētā Ščecinā pūlī ietriekusies automašīna; trīs cilvēki kritiskā stāvoklī
Pievienot komentāru