Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rinkēvičs sestdien Latvijas Republikas proklamēšanas 105.gadadienas uzrunā pie Brīvības pieminekļa teica, ka valstij un tās tautai ir jāsasparojas un jāveido Latvija labāka. (Foto: Lita Millere/LETA)

Politologs komentē Rinkēviča svētku runu un salīdzina to ar citu prezidentu iespēto

Viedokļi
2023. gada 19. novembrī 13:47 2023. gada 19. novembrī 13:47
  Jauns.lv/LETA
Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča uzruna 18.novembrī pie Brīvības pieminekļa atspoguļoja viņa tuvību tautai, pauda politologs un sabiedrisko attiecību speciālists Filips Rajevskis.

Viņš uzsvēra, ka prezidenta uzrunas saturs un pasniegšanas veids apliecināja vairākas ļoti labas Rinkēvičam piemītošās īpašības, tostarp stresa noturību, kā arī spēju paust personīgo viedokli.


"Atšķirībā no citiem prezidentiem, izņemot Vairu Vīķi-Freibergu, Rinkēvičam ir ko teikt," uzsvēra Rajevskis, piebilstot, ka prezidents ikdienā apmeklē Latvijas pilsētas un novadus, tādējādi iedvesmojoties no sava darba un cilvēkiem apkārt.

Vienlaikus Rajevskis pauda cerību, ka Rinkēviča runā paustais par iedzīvotāju spēju saņemties un celties pēc kritieniem nav aicinājums izturēties ar lielāku iecietību pret pašreizējās koalīcijas darbu.

Rinkēvičs sestdien Latvijas Republikas proklamēšanas 105.gadadienas uzrunā pie Brīvības pieminekļa teica, ka valstij un tās tautai ir jāsasparojas un jāveido Latvija labāka.

Viņš uzsvēra, ka valsts ir mūsu mājas. Ne vienmēr tajās ir ideāli, bet mājas ir mājas, un tās nemitīgi jāuztur kārtībā. Katram jādara savs mazumiņš, lai viss turētos kopā, neviens cits mūsu vietā to nedarīs. "Un mēs darām, saņemamies un pārvaram visus šķēršļus. Arī šobrīd mums ir jāsasparojas un jāveido mūsu Latvija labāka," sacīja prezidents.

Pēc valsts pirmās personas teiktā, ir svarīgi, lai katrs Latvijas patriots ar sirdi un prātu justos kā mājās, lai sarūk plaisa starp tiem, kuriem ir daudz, un kuriem ir maz, lai varam viens otram padot roku, lai varam ne tikai runāt, bet arī sarunāties, lai ikviens var sapņot un savus sapņus piepildīt.

Prezidents norādīja, ka šogad ciemojies daudzās Latvijas vietās, kur redzējis un jutis Latvijas cilvēkus, kuri dara savu darbu un kuri ir lepni par savu valsti. Šie cilvēki nebaidoties krist, lai atkal celtos un ietu tālāk.

"Jā, kritieni būs, kļūdas būs, bet kopā mēs zinām, ka esam spēks. Šis spēks pārkāps pāri visaugstākajai sienai. Latvijas dibinātāji lepotos ar jums. Un es arī lepojos," uzsvēra Valsts prezidents.

Rinkēvičs norādīja, ka pagājuši 105 gadi kopš Latvijas valsts izveidošanas. Tas esot tieši tik, lai mēs vairs nevarētu iedomāties, kā ir būt bez Latvijas. Šajā laikā noticis ļoti daudz - mainījušās varas, mainījusies pasaule, bet viens gan palicis nemainīgs - mūsu spēja sasniegt lielas lietas, teica prezidents, minot neatkarības pasludināšanu, brīvības cīņas, atmodu, neatkarības atgūšanu, Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā un NATO un Latvijas atbalstu Ukrainai brīvības cīņās.

Turklāt visos laikos bijuši Dziesmu svētki, kad apliecinām savu piederību savai zemei un valsti, kad tik spilgti jūtamies kā latvieši, kad tik ļoti katrs esam Latvijas daļa, teica Rinkēvičs.

Viņš piebilda, ka mūsu nedraugi mūs mēģina iebiedēt. "Lai mēģina! Nesanāks! Mūsu griba iestāties par savu valsti ir stiprāka. Mūsu gaišums ir stiprāks par viņu tumsu" teica valsts pirmā persona.

"Mūsu siltā mīlestība ir stiprāka par viņu tukšo naidu. Mūsu tēvzeme un brīvība ir stiprāka. Lai šī pārliecība mūs iedvesmo, mūsu nākotni veidojot!" valsts svētkos novēlēja Rinkēvičs.

Citi šobrīd lasa

Liepājā izbēg un brīvsolī dodas milzīgais savvaļas kaķis servals 1
Daži sajutīs jaunas vēsmas attiecībās - horoskops visām zodiaka zīmēm no 22.07. līdz 28.07.
VIDEO: uzlaužot kravas auto piekabes grīdu, Lietuvā aiztur 410 kilogramus hašiša 1
Pievienot komentāru