Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Automašīnas Terehovas robežkontroles punktā uz Latvijas un Krievijas robežas. (Foto: Gatis Dieziņš/LETA)

Terehovas muitnieki nevēlas sēdēt cietumā un pārsūdz spriedumu kukuļņemšanas lietā

Sabiedrība
2023. gada 20. novembrī 20:55 2023. gada 20. novembrī 20:55
  Jauns.lv/LETA
Ekonomisko lietu tiesa (ELT) ir saņēmusi apelācijas sūdzības vienā no tā saucamajām Terehovas robežpunkta lietām, kurā vairākiem par kukuļņemšanu apsūdzētajiem muitas darbiniekiem piespriests naudas un cietumsodi uz trim līdz pieciem gadiem.

Rīgas apgabaltiesa lietu plāno sākt iztiesāt 2024.gada 10.aprīlī.


Publiski pieejamā informācija tiesu sistēmā liecina, ka lietā apsūdzēti Normunds Gražulis, Gunārs Kulačkovskis, Raitis Tereško, Oskars Balters, Agnese Vinničenko, Marina Mandrikina un Juris Aļošins.

Iepriekš ELT Gražulim piesprieda brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem. Savukārt Kulačkovskim un Tereško piespriesta brīvības atņemšana uz četriem gadiem un sešiem mēnešiem.

Pārējiem apsūdzētajiem piespriesta brīvības atņemšana uz trīs gadiem un sešiem mēnešiem. Visām personām ir liegums ieņemt valsts amatpersonas amatu uz pieciem gadiem.

Sākotnēji aizdomās par korupciju Terehovas muitas kontroles punktā tika aizturētas 29 amatpersonas, no kurām 21 atzīta par aizdomās turēto un šo personu lietas tika nodotas kriminālvajāšanai. Pret astoņiem muitniekiem kriminālprocess izbeigts pierādījumu trūkumu dēļ.

Saistītās ziņas

Vairākām Terehovas muitas kontroles punkta amatpersonām piespriež reālus cietumsodus
VID izmeklētajā lietā par korupciju Terehovā aizturētas 29 muitas amatpersonas 1
Aizdomās par kukuļošanu aiztur 15 muitniekus un piecus uzņēmējus

Prokuratūra 20 muitniekiem cēla apsūdzības un četras lietas nodeva ELT. Krimināllieta daļā pret vienu muitas amatpersonu prokuratūrā tika izbeigta, jo persona nomira.

Ar pieciem apsūdzētajiem prokuratūrā noslēgtas vienošanās par vainas atzīšanu un sodu, nododot krimināllietas tiesai vienošanās procesa kārtībā. Krimināllietas pret pārējiem 15 muitniekiem nodotas izskatīšanai tiesai vispārējā kārtībā.

Publiski pieejamā informācija tiesu sistēmā liecina, ka otrā lietā ir apsūdzēti Kaspars Kravalis, Žanis Razguļajevs, Aleksandrs Losevs, Juris Ostrovskis, Edgars Laizāns, Lāsma Losāne, Juris Bogdanovs un Andris Noviks.

ELT no katra apsūdzētā piesprieda naudas sodu 6200 eiro apmērā, kā arī atņēma tiesības ieņemt valsts amatpersonu amatus uz pieciem gadiem. Kravalim piespriests arī četru gadu cietumsods, Razguļajevam - cietumsods uz trīs gadiem un sešiem mēnešiem, savukārt pārējiem apsūdzētajiem piespriesti cietumsodi uz trīs gadiem.

Spriedums tika pārsūdzēts un tagad arī šo lietu skatīs Rīgas apgabaltiesā.

Terehovā uz Latvijas-Krievijas robežas atrodas robežkontroles punkts un muitas kontroles punkts. Jau iepriekšējos gados tiesībsargājošās iestādes par dažādiem nodarījumiem aizturējušas šo punktu robežsargus un muitniekus.

Skaļākā aizturēšana notika pirms aptuveni 14 gadiem. Toreiz tiesībsargājošās iestādes par dažādiem noziegumiem aizturēja vairākus desmitus muitnieku, robežsargu, policistu un privātpersonu.

Terehovas muitas kontrolpunkta amatpersonas par transportlīdzekļu un kravu nenovirzīšanu kontrolei un tās neveikšanu pieņēmušas materiālas vērtības vai guvušas citādu mantisku labumu sev un saviem ģimenes locekļiem.

Citi šobrīd lasa

Vanšu tilta vēl nav, bet cilvēki brauc ar zirgiem: unikāli 1929. gada Rīgas kadri
"Tētis lēnām izdzisa," - meita Baiba par rakstnieka Alberta Bela dzīves pēdējiem mēnešiem
Foto: Latvijā ieradies Spānijas karalis Felipe VI
Pievienot komentāru