Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Krievijas nacionālās aviosabiedrības "Aeroflot" lidmašīna. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Katru dienu Latviju šķērso vairāki reisi no Krievijas; vai mūsu gaisa telpā tomēr drīkst ielidot lidmašīnas no kaimiņvalsts? 3

Sabiedrība
2023. gada 29. novembrī 05:16 2023. gada 29. novembrī 05:16
  Jauns.lv
Katru dienu Latvijas gaisa telpu šķērso vairāki reisi, kas izmanto Krievijas gaisa telpu. Civilās aviācijas aģentūra skaidro, ka gaisa kuģiem, kas nav reģistrēti vai nepieder ar Krieviju saistītām fiziskām vai juridiskām personām, nav liegums izmantot Eiropas Savienības gaisa telpu.

Katru dienu Latvijas gaisa telpu šķērso vairāki reisi, kas izmanto Krievijas gaisa telpu. Vairāki pārvadātāji arī izlido no Krievijas lidostām, tomēr šajā gadījumā tas nav aizliegts, skaidro Civilās aviācijas aģentūra.


Sankciju pakotne nosaka, ka Eiropas Savienības gaisa telpu lidojumiem nedrīkst izmantot Krievijā reģistrēti gaisa kuģi vai arī gadījumos, kad gaisa kuģis pieder fiziskai vai juridiskai Krievijas personai.

Krievijā reģistrēti gaisa kuģi Latvijas un Eiropas Savienības gaisa telpu izmantot nedrīkst, tāpēc lidojumi, piemēram, no Maskavas uz Kēnigsbergu notiek neitrālajā gaisa telpā.

Citi šobrīd lasa

No kurzemnieces izkrāpti 160 tūkstoši eiro; policija brīdina par krāpnieku aktivitāti! 6
Karalis Čārlzs sagrauj prinča Viljama cerības kļūt par monarhu viņa dzīves laikā 1
VIDEO: Putins atkal iejūtas "alfa tēviņa" ādā - šoreiz pie stratēģiskā bumbvedēja "kloķiem" 1
Skatīt visus komentārus