Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Biedrība norāda, ka Grīziņkalna tirgus laukums ir jāattīsta atbilstoši sabiedrības balsojumā atbalstītajai idejai. (Foto: Grīziņkalna apkaimes biedrība)

“Grīziņkalna apkaimes tirgus laukums nedrīkst kļūt par auto uzlādes stāvvietu!” Biedrība aicina Rīgas domi rīkoties

Viedokļi
12. februārī 12:21 2024. gada 12. februārī 12:21
  Jauns.lv
Grīziņkalna apkaimes biedrība aicina Rīgas domi risināt konfliktējošo situāciju par Grīziņkalna apkaimes tirgus laukumu, un padarīt to par apkaimes centrālo laukumu, nevis auto uzlādes stāvvietu.

Pagājušajā nedēļa mediju un sociālo tīklu uzmanība tika pievērsta Grīziņkalna tirgus laukumam, kur Rīgas pašvaldība ir pieņēmusi savstarpēji konfliktējošus lēmumus vispirms piešķirot 70 000 EUR finansējumu līdzdalības budžeta konkursa uzvarējušam projektam “Laiks tirgum Grīzīņkalnā” un pēc tam izsolot daļu zemes elektrisko mašīnu uzlādei, par izsoles uzvarētāju kļūstot A/S “Latvenergo”.


Sabiedrības līdzdalības projekti ir veids kā iedzīvotājiem iesaistīties savas ikdienas un apkārtesošās vides uzlabošanā, tāpēc ir būtiski, ka institūcijas tos respektē un īsteno. Šādi projekti veicina lokālpiederību, satuvina iedzīvotājus un institūcijas, veicinot savstarpējo sadarbību un uzticību.

Biedrība norāda, ka Grīziņkalna tirgus laukums ir jāattīsta atbilstoši sabiedrības balsojumā atbalstītajai idejai. (Foto: Grīziņkalna apkaimes biedrība)

Pašvaldības atbalstītā procesā iedzīvotāju izvēlētā vieta savu potenciālu kļūt par apkaimes centrālo laukumu jau ir pierādījusi. Tirdziņš pulcējis Latvijas mājražotājus un pircējus jau 8 reizes, kļūdams par Grīziņkalna apkaimes svētdienas tradīciju.

Rīgas domes institūcijām sākotnēji vairoties no konkrētas atbildes par radušos situāciju, 8. februārī tika organizēta iesaistīto pušu tikšanās Grīziņkalna tirgus laukumā. Tā beidzās bez konkrēta lēmuma un tālākiem rīcības plāniem.

Rīgas vicemērs Edgars Ratnieks 5. februārī sociālajos tīklos pauda viedokli: “Ja diskusijā netiks rasts kāds pieņemams kompromiss, tad esmu uzdevis Īpašumu departamentam atteikties no uzlādes staciju izvietošanas konkrētajā vietā un meklēt tiesiskos risinājumus, lai mainītu attiecīgo līgumu ar Latvenergo. Līdz ar to, būtu jāmeklē citas vietas auto uzlādes stacijām.”

Biedrības redzējums nav mainījies- Grīziņkalna tirgus laukums ir jāattīsta atbilstoši sabiedrības balsojumā atbalstītajai idejai, ātrā uzlādes punkta integrēšana apkaimes laukumā ir absurda un nav iespējama pilnībā pārvelkot svītru šīs vietas attīstībai kā apkaimes centrālajam laukumam.

Konteksts

Piektdien, 2. februārī, biedrība saņēma Rīgas valstpilsētas pašvaldības Īpašuma departamenta 2024. gada 1. februāra vēstuli, kas adresēta Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centram un Centrālās administrācijas Teritorijas labiekārtošanas pārvaldei.

Tajā Īpašuma departaments informē, ka 2023. gada 19. decembrī ir noslēgts zemes nomas līgums elektrotransportlīdzekļu uzlādes punkta un tam nepieciešamo četru stāvvietu izbūvei, prasot to integrēt iedzīvotāju projektā “Laiks tirgum Grīziņkalnā”.

Biedrība norāda, ka Grīziņkalna tirgus laukums ir jāattīsta atbilstoši sabiedrības balsojumā atbalstītajai idejai. (Foto: Grīziņkalna apkaimes biedrība)

Biedrības virzītā iniciatīva “Laiks tirgum Grīzīņkalnā” bija viena no uzvarētājām Rīgas pilsētas līdzdalības budžeta ideju konkursā un ieguva 70 000 EUR Rīgas pašvaldības finansējumu degradētas teritorijas sakārtošanai Pērnavas un Jāņa Asara ielas krustojumā, veidojot tur labiekārtotu Grīziņkalna apkaimes laukumu, kurā regulāri notiktu arī Grīziņkalna tirgus. Konkurss noslēdzās 2023. gada 31. oktobrī

Citi šobrīd lasa

Ārsti dalās ir trim retāk zināmām zarnu vēža pazīmēm, ko nedrīkst ignorēt
FOTO: draugu, radu un kolēģu lokā reperis Gustavo prezentē savu autobiogrāfiju
FOTO: Hermanis JRT atklāšanas pasākumā neskopojas ar komplimentiem: "Atjaunotā ēka ir mākslas darbs!" Smaida arī aktieri, bet kā tur izskatās?
Pievienot komentāru