Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Sabiedrības sašutumu izraisījis, ka Krievijas uzsāktā kara gadadienā Ukrainas aizstāvji attēloti kā cūkas. Autori norāda, ka visi tēli komiksā ir cūkas... (Foto: Ekrānuzņēmums no x.com)

Aicina vērtēt Krievijas uzsāktā kara gadadienā sabiedriskajā medijā publicēto "Cūku komiksu"; komentē gan prezidents, gan autore 2

Sabiedrība
24. februārī 22:28 2024. gada 24. februārī 22:28
  Jauns.lv/LETA
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) aicina ombudi Andu Rožukalni izvērtēt sabiedrisko mediju portālā "lsm.lv" Krievijas iebrukuma Ukrainā otrajā gadadienā publicēto "Cūku komiksu", liecina SEPLP ieraksts tviterī.

Plašu interneta lietotāju kritiku sestdien izpelnījās Lsm.lv publicēts "Cūku komikss" par karu Ukrainā, kurā attēlotas cūkas militāristu formā, attēlojot Ukrainas kareivjus, kas cīnās pret Krieviju. Cilvēki uzsvēruši, ka šāds saturs ir neatbilstošs publicēšanai jo īpaši kara sākuma otrajā gada dienā.


Uzmanību tam bija pievērsis arī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš tviterī, atzīmējot portālu, rakstīja, ka "jokot var un vajag, bet svarīgs ir arī konteksts".

Sākumā "lsm.lv" redakcija tviterī uz citu lietotāju sašutumu atbildēja, skaidrojot, ka komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa, un cūka var būt gan iedomāts būvnieks, gan nebraucošu vilcienu pasažieris, gan sporta spēļu dalībnieks, ikvienam no mums līdzīgs un atšķirīgs.

Taču vēlāk publicēts medija galvenās redaktores Martas Ceravas skaidrojums, atzīstot, ka portāls "nevietā un nelaikā izveidoja "Cūku komiksu" par karu Ukrainā".

"Atvainojamies, nevienu negribējām aizskart," pauda Cerava.

Publikācija no portāla izņemta.

Pati autore izceļ, ka visi komiksi ir satīra un ikviens tēls viņas darbā ir cūka.

Tikmēr SEPLP, atbildot uz sabiedriskajā telpā pausto satraukumu par "Cūku komiksa" publikāciju 24. februārī, aicinājusi ombudu sniegt savu vērtējumu un atgādina, ka sabiedriskajiem medijiem likums nosaka pienākumu strādāt atbilstoši augstākajiem profesionālajiem un ētikas standartiem.

LSM.lv cūku komiksu raksturo sekojoši: "Meža pašā viducī ir Cūku ciematiņš ar unitāri demokrātisku, parlamentāru pārvaldi. Tajā dzīvo Cūkas ar tradīcijām bagātu kultūras kapitālu un tautsaimniecības potenciālu. Cūkas mēģina kļūt drošākas un atvērtākas ārpusmeža tendencēm, bet viņām ne vienmēr tas izdodas." Komiksus par aktuālo Latvija un pasaulē zīmē Gundega Evelone.

Citi šobrīd lasa

Pēc kopdzīves 18 gadiem tiek šķirta dziedātājas Ances Krauzes laulība
"Pazīstamiem žurnālistiem neprasu apliecības!" Kā Kūtri iemānīja intervijā ar Kremļa mediju tepat Rīgā 3
Nauda nesmird? Mairis Briedis par miljonu dolāru ir gatavs reklamēt skandalozo baltkrievu atsaldeni Mellstroy, kurš publiski piekāva meiteni
Skatīt visus komentārus