ANO Ģenerālā asambleja nosoda Krievijas īstenoto Ukrainas zemju aneksiju

Pasaulē
2022. gada 13. oktobrī 08:32 2022. gada 13. oktobrī 08:32
  Jauns.lv / LETA
ANO Ģenerālā asambleja trešdien ar ievērojamu pārsvaru nosodīja Krievijas īstenoto Ukrainas zemju aneksiju pēc tam, kad Krievija bija uzlikusi veto līdzīgai rezolūcijai ANO Drošības padomē.

Ģenerālā asambleja pieņēma šo rezolūciju, 143 balsīm valstīm balsojot par un piecām - pret, bet 35 valstis atturējās par spīti ASV diplomātiskajiem centieniem panākt skaidrāku Maskavas nosodīšanu.

Pieņemtā rezolūcija "nosoda tā saukto referendumu organizēšanu no Krievijas Federācijas puses starptautiski atzītajās Ukrainas robežās" un "nelikumīgās aneksijas mēģinājumu", par kuru septembrī paziņoja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Galīgais balsojums ar nelielām izmaiņām bija līdzīgs balsojumam martā, kad Ģenerālā asambleja nosodīja Krievijas iebrukumu Ukrainā. (Foto: Zumapress/Scanpix)

Tā aicina visas ANO aģentūras un starptautiskās aģentūras neatzīt nekādas robežu izmaiņas, par kurām paziņojusi Krievija, un pieprasa, lai Maskava "nekavējoties un bez ierunām atceltu" savus lēmumus.

ASV vēstniece ANO Linda Tomasa-Grīnfelda bija aicinājusi visas valstis likt saprast, ka pasaule "nepacietīs kaimiņa zemes sagrābšanu ar spēku".

"Šodien tā ir Krievija, kas iebrūk Ukrainā. Bet rīt tā var būt cita valsts, kuras teritorija tiek pārkāpta. Tā var būt jūs. Jūs varat būt nākamā. Ko jūs gaidītu no šīs [ANO] palātas?" sacīja vēstniece.

ASV bija mēģinājušas pārliecināt Dienvidāfriku un Indiju, lai tās atbalstītu šo rezolūciju, tomēr šīs valstis bija starp tām, kas balsojumā atturējās tāpat kā Ķīna un Pakistāna.

Galīgais balsojums ar nelielām izmaiņām bija līdzīgs balsojumam martā, kad Ģenerālā asambleja nosodīja Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Bangladeša, Irāka un Senegāla, kas martā bija atturējušās, trešdien pievienojās Krievijas veiktās aneksijas nosodīšanai.

Eritreja, kas martā bija balsojusi pret Krievijas iebrukuma nosodīšanu, trešdien atturējās. Nikaragva, kas martā atturējās, trešdien balsoja pret tāpat kā Krievija, Baltkrievija, Ziemeļkoreja un Sīrija.

No 193 balsošanas dalībniecēm atturējās 35 valstis - Alžīrija, Armēnija, Bolīvija, Burundi, Centrālāfrika, Dienvidāfrika, Dienvidsudāna, Eritreja, Esvatini, Etiopija, Gvineja, Hondurasa, Indija, Kazahstāna, Kirgizstāna, Kongo Republika, Kuba, Ķīna, Laosa, Lesoto, Mali, Mongolija, Mozambika, Namībija, Pakistāna, Sudāna, Šrilanka, Tadžikistāna, Taizeme, Togo, Uganda, Tanzānija, Uzbekistāna, Vjetnama, Zimbabve.

Citi šobrīd lasa

Gribi nodzīvot līdz 100 gadiem? Ārsti iesaka ēst šos piecus produktus
Princese Ketrīna reaģējusi uz prinča Harija atvainošanos?
Latvijas hokeja izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš kategoriski izteicies par iespēju kādreiz spēlēt Krievijā 1
Pievienot komentāru