Noklausies - pēc ilgākas radošas pauzes Kārlim Būmeisteram jauna dziesma

Mūzika
2. aprīlī 18:10 2024. gada 2. aprīlī 18:10
 
Izklaides
nodaļa
Mūziķis Kārlis Būmeisters pēc kārtējās radošās pauzes piedāvā jaunu dziesmu un dziesmas filmu, kas uzņemta, izmantojot 16 mm kino kameru. Dziesmas “Varbūt” mūzikas autors ir dziedātājs pats, bet vārdus rakstījis kopā ar savas grupas mūziķi Valteru Sprūdžu.

Kārlis saka: “Man ir prieks pēc ilgāka laika kopā ar saviem ieroču brāļiem ieskaņot dziesmu, kas diezgan ilgi ir rezonējusi galvā un pierakstos. Kā ierasts, rakstot dziesmas, kurām nav pretenziju uz aktuāliem bītiem, pamata cerība saglabājas tā pati, ka īsto vēstījumu katrs klausītājs spēs saklausīt pats. Dziesmām ne vienmēr ir kaut kas jāvēsta, dažkārt tām jāspēj tikai uzdot jautājumus.”

Dziesmas ierakstā bez Kārļa piedalījušies arī Valters Sprūdžs (bass), Raitis Aukšmuksts (bungas), Kristaps Rullis (pedal steel), Edgars Jass (taustiņu instrumenti), Jānis Kalniņš (ģitāra). 
  
“Apzināti atļāvāmies skanējumu nepiesātināt, jo ir jābūt brīdim, kurā domai aizķerties. Bieži vien arī pietiek, ja to mirkli izdodas satvert tādu, kāds tas ir. Kamēr man tas pašam liksies svarīgi, tikmēr arī šādas dziesmas taps, pārfrāzējot vecmeistarus – par prieku sev un, cerams, ļautiņiem par prieku,” piebilst Kārlis.

Dziesmas video, izmantojot "Bolex" kinokameru un 16 mm filmu, veidojis režisors Māris Ločmelis, operatore Elīna Matvejeva, gaismotājs Jānis Kukulis, asistenti Artūrs Lūriņš un Gerda Ločmele. Grimu veidoja Inese Kalva. 

Kārlis par filmēšanu stāsta: “Dziesmai būtisku vērtību pievienojis sava aroda meistars, fotogrāfs un dziesmas filmas režisors Māris, operatore Evija un visa profesionālā komanda. Dziesmai tagad ir sava filma – kastītē ietīta 16 mm filma vairākos rullīšos. Māris ir aizgājušo mirkļu iemūžināšanas tehnikas lietpratējs, un, jāsaka, arī mani analogā estētika un vibrācijas uzrunā. Mūsu abu izpratne par sagaidāmo rezultātu bija līdzīga. No režisora atskan: “Gaismas, kamera...”, un studijā dzirdams šujmašīnas skaņām līdzīgais filmiņas troksnis, kad tā sudraba kristālos iemūžina mirkli tādu, kāds tas ir. Šoreiz Māris gan gāja soli tālāk un dubultekspozīcijas rezultātā mirklis caur jau atkārtoti noķertajiem fotoniem tika iemūžināts filmas atomos vēlreiz. Burvība tajā visā ir tā, ka montāžas kā tādas faktiski nav. Kā tas ir sanācis, tā arī ir. Kā koncertā.”

Citi šobrīd lasa

6 iemesli, kāpēc pēdas rauj krampī
Kā izskatās Viktorijas Bekhemas jaunākā māsa, kas strādā autostāvvietā un izvairās no publicitātes
"Viņš pat īsti nepaspēja pamosties..." Ivara Lūša mīļotā par režisora dzīves pēdējiem mirkļiem
Pievienot komentāru