Shutterstock

Izstrādāts Ētikas kodekss, kas jāzina ikvienam sēņotājam, ogotājam, mežā staigātājam 3

Noderīgi ikdienā
2023. gada 17. septembrī 08:18 2023. gada 17. septembrī 08:18
  Jauns.lv
Latvijas meži, upes, ezeri, jūra, purvi, pļavas un citas dabas teritorijas ir atvērtas visiem, kas spēj novērtēt to saturu, skaistumu un cienīt to tiesības uz pastāvēšanu.

Dabas tūrista ētikas kodekss kā padomdevējs ir domāts ikvienam – ceļotājam, dabas vērotājam, pētniekam, atpūtniekam, ogotājam, sēņotājam, aktīvās vai pasīvās atpūtas baudītājam, kas dodas dabā. Kopējais mērķis ir sargāt un saglabāt nākamībai dabas vērtības – nedzīvo un dzīvo dabu, dzīvotnes, ainavu, cilvēka un dabas mijiedarbībā veidoto vidi.

Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” 2022. gada beigās uzsāka projektu “Zaļā Josta – vienoti noteikumi atpūtai dabā visās piekrastes teritorijās Latvijā”.

Viens no projekta mērķiem – izstrādāt vienotu skaidrojumu kopumu sabiedrībai, kas regulē piekrastes dabas teritoriju izmantošanu tūrisma un atpūtas nolūkos – Dabas tūrista ētikas kodeksu (DTEK).

Ar dabas tūristu šajā gadījumā tiek saprasts cilvēks, kas dažādu mērķu un motivāciju vadīts dodas dabā. Tas ir dabas izzinātājs, pētnieks, aktīvās (pārgājieni, velo vai laivu braucieni u. c.) vai pasīvās atpūtas piekritējs, cilvēks, kas dabā sporto, ogo, sēņo, makšķerē, vai meklē slēpņus.

Ētikas kodeksu meklē šeit!

Citi šobrīd lasa

Vakar kaitīgs, šodien jau veselīgs. Kas mainījies agrāk sludinātajos uztura principos, stāsta uztura speciāliste Ilze Lutere
Vanšu tilta vēl nav, bet cilvēki brauc ar zirgiem: unikāli 1929. gada Rīgas kadri
"Tētis lēnām izdzisa," - meita Baiba par rakstnieka Alberta Bela dzīves pēdējiem mēnešiem
Skatīt visus komentārus