Rundāles pils. (Foto: Publicitātes foto)

Rundāles pilī Liepājas Simfoniskais orķestris un Gunta Gelgote atskaņos krāšņu klasicisma programmu

Kultūra
2023. gada 7. decembrī 13:51 2023. gada 7. decembrī 13:51
  Jauns.lv
Rundāles pils Baltā zāle 15. decembrī atdzīvosies krāšņā klasicisma programmā ar Volfganga Amadeja Mocarta, Jozefa Haidna un Franča Šūberta skaņdarbiem, ko atskaņos Liepājas Simfoniskais orķestris lietuviešu diriģenta Modesta Barkauska vadībā kopā ar soprānu Guntu Gelgoti.

Liepājas Simfoniskā orķestra izcilā mijiedarbošanās ar Rundāles pils Baltās zāles akustiku šoreiz klausītājus priecēs Jozefa Haidna Sestajā simfonijā “Le Matin”. Tas ir skaņdarbs, kas pazīstams ar savu dzīvīgumu un dinamiskiem kontrastiem, ilustrējot jaunas dienas rītausmu. Šis skaņdarbs ir apliecinājums Haidna ģēnijam atsevišķu instrumentu izmantošanā un sola valdzinošu simfoniskās mūzikas piedzīvojumu.

Liepājas simfoniskais orķestris. (Foto: Publicitātes foto)

Guntas Gelgotes vokāls savukārt izcelsies Volfganga Amadeja Mocarta meistarīgajā skaņdarbā “Exsultate, jubilate”, kā arī Franča Šūberta skaistajās un emocionālajās dziesmās “Du bist die Ruh”, “Gretchen am Spinnrade” un “Ellen's Gesang (Ave Maria)”.

Liepājas simfoniskais orķestris muzicē Rundāles pilī. (Foto: Publicitātes foto)

Klausītājiem šajā koncertā būs iespēja arī uz brīdi paviesoties saulainajā Itālijā, kur tos aizvedīs Franča Šūberta “Uvertīra itāliešu stilā”, kas pazīstama ar savām liriskajām melodijām un ritmisko vitalitāti, atspoguļojot Itālijas bagātīgās mūzikas tradīcijas un kultūras mantojumu.

Operdziedātāja Gunta Gelgote ar savu smalko soprānu priecējusi klausītājus gan Latvijas Nacionālajā operā, gan Lietuvas Nacionālajā operā un, cita starpā, kādreizējā Liepājas Simfoniskā orķestra galvenā diriģenta Gintara Rinkēviča vadībā uzstājusies arī Viļņas Pilsētas operā. Savus opusus Guntas balsij veltījuši komponisti Ēriks Ešenvalds, Mārtiņš Viļums, Indra Riše, Līga Celma, Onute Narbutaite un Gundega Šmite.

Pērn Gunta Gelgote ieguva prestižāko Lietuvas apbalvojumu teātra nozarē - Lietuvas Skatuves Zelta krustu kategorijā “Gada soliste”.

Gunta Gelgote. (Foto: Publicitātes foto)

Pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults šoreiz stāsies viens no redzamākajiem lietuviešu jaunās paaudzes diriģentiem – Modests Barkausks, kurš Lietuvas Skatuves Zelta krustu kā gada jaunais mākslinieks par viencēliena baleta iestudējumu “Bolero+” saņēma 2016. gadā. Augstu novērtējumu Barkausks guvis arī vairākos prestižos diriģentu konkursos, tostarp Starptautiskajā Gžegoša Fitelberga diriģentu konkursā Katovicē, Polijā.

Modests Barkausks. (Foto: Publicitātes foto)

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem pieejamas tikai “Biļešu Paradīzes” tīklā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/organizer/50

Vēl portālā

Kad aspirīns kļūst bīstams 15
"Sisi Free Store" ar vērienu nosvin veikala atkalatvēršanas ballīti
Lai mazinātu drūmumu, žurnāliste izmēģina kucēnu jogu Rīgā
Pievienot komentāru