Jurkevičs labojis 12 gadus veco Latvijas rekordu 3000 metru distancē

Citi sporta veidi
2012. gada 19. augustā 12:29 2012. gada 19. augustā 12:29

Latvijas sportists Dmitrijs Jurkevičs nedēļas nogalē kļuva par pirmo Latvijas skrējēju, kurš 3000 metru distanci veicis ātrāk par astoņām minūtēm, labojot 12 gadus veco valsts rekordu, vēsta Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS).

Jurkevičs aizvadītajā Latvijas čempionātā finišēja pēc septiņām minūtēm un 54,83 sekundēm.

Jurkevičs tādējādi par 6,05 sekundēm laboja triatlonistam Mārtiņam Alksnim no 2000.gada piederošo valsts rekordu. Alksnis pirms 12 gadiem Polijas galvaspilsētā Varšavā distanci veica astoņās minūtēs un 0,88 sekundēs.

Mēneša sākumā Jurkevičs startēja Londonas olimpiskajās spēlēs, kur 1500 metru distancē ieņēma 25.vietu.

Citviet Latvijas čempionātā vieglatlētikā šķēpmešanas sacensībās sievietēm Sinta Ozoliņa-Kovala uzvarēja ar 59,60 metrus tālu metienu. Otrajā vietā ierindojās vēl viena Londonas olimpiete Līna Mūze, kuras raidītais šķēps piezemējās 59,15 metru attālumā.

Vīriešu sacensībās pirmajā trijniekā finišēja Ēriks Rags (76,49 metri), Rolands Štrobinders (76,39 metri) un Ansis Brūns (72,16 metri), bet Zigismunds Sirmais palika ceturtais ar 69,42 metrus tālu metienu.

Laura Ikauniece piektdien ar jaunu personisko rekordu uzvarēja 100 metru skrējienā, sprintu veicot 11,98 sekundēs.

Citviet par Latvijas čempioniem kļuva lodes grūdējs Maris Urtāns (19,19 metri), vesera metējs Igors Sokolovs (71,99 metri), kārtslēcējs Mareks Ārents (5,40 metri), diska metējs Oskars Vaisjūns (54,48 metri) un tāllēcējs Elvijs Misāns (7,81 metri).