ASV hokejisti sagrauj pasaules čempionvienību Somiju

Hokejs
2012. gada 13. maijā 18:55 2012. gada 13. maijā 18:55

ASV hokeja izlase pasaules čempionāta Helsinku apakšgrupas spēlē svētdien ar rezultātu 5:0 (1:0, 2:0, 2:0) sagrāva pagājušā gada spēcīgāko vienību Somiju.

Šis Somijai izvērtās ļoti neveiksmīgs mačs. Uzvarētājiem pa vieniem vārtiem guva Makss Pakioreti , Kails Palmjēri, Džastins Folks, Kriss Batlers un Bobijs Raiens.

Tāpat šajā mačā noraidījumu līdz spēles beigām un automātisku diskvalifikāciju uz nākamo maču nopelnīja somu hokejists Ansi Salmela, bet traumas dēļ 53.minūtē vārtus nācās pamest Somijas izlases vārtsargam Kari Lehtonenam, kuru nomainīja Petri Vehanens.

Paredzams, ka drīz šīm izlasēm vēlreiz savā starpā būs jātiekas arī sacensību ceturtdaļfinālā.

Vēl vienā Helsinku apakšgrupas spēlē plkst.20.15 savā starpā tiksies Šveice un Slovākija.

Šajā mačā sestdien piešķirto divu spēļu diskvalifikāciju sāks izciest Šveices aizsargs Gorans Bezina. Savukārt Slovākija šīs spēles dienā čempionātam pieteikusi uzbrucēju Mareku Hovorku un pilnībā aizpildījusi savu sastāvu.

Helsinku grupas kopvērtējumā šobrīd Kanāda ar 16 punktiem atrodas līderpozīcijā, tagad tai trīs punktus zaudē ASV izlase, bet Somija ar 12 punktiem atkrita uz trešo pozīciju.Slovākijas izlases kontā ir deviņi punkti, pa sešiem punktiem izcīnījušas Francija un Šveice, bet trīs punktus iekrājusi Baltkrievija. Savukārt Kazahstānas valstsvienības rēķinā viens punkts.

Latvijas izlase savu cīņu par iekļūšanu ceturtdaļfinālā turpinās pirmdien plkst.17.15, kad samēros spēkus ar Dāniju.

Šī gada pasaules čempionāts līdz 20.maijam risināsies Zviedrijā un Somijā.

Komandas pa apakšgrupām izkārtotas, ņemot vērā Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) rangu. Pēc viena apļa turnīra grupas ietvaros katrā attiecīgajā pilsētā četru spēcīgāko komandu vidū tiks izspēlēti ceturtdaļfināli, bet to uzvarētāji vienkopus pulcēsies Helsinkos, kur līdz 20.maijam tiks noskaidroti šī gada pasaules čempioni.

Komandām, kas grupās ieņems 5.-8.vietu, čempionāts būs noslēdzies, turklāt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Slovēnija un Austrija.