Neviens Latvijas šķēpmetējs nekvalificējas pasaules čempionāta finālam

Citi sporta veidi
2011. gada 1. septembrī 16:05 2011. gada 1. septembrī 16:05

Nevienam no trim Latvijas šķēpmetējiem ceturtdien neizdevās kvalificēties pasaules vieglatlētikas čempionāta finālsacensībām.
Vadims Vasiļevskis pirms pasaules čempionāta tika uzskatīts par vienu no reālākajiem medaļu pretendentiem.

Kvalifikācijas sacensībās labāko rezultātu no Latvijas pārstāvjiem sasniedza Ēriks Rags, kurš kvalifikācijas A grupā savā labākajā mēģinājumā šķēpu raidīja 77,34 metru tālumā, kas viņam deva 11.vietu grupā.

Tikmēr kvalifikācijas B grupā Latvijas rekordists Vadims Vasiļevskis savā labākajā mēģinājumā spēja sasniegt rezultātu 75,23 metri, bet pasaules čempionātu debitants Zigismunds Sirmais šķēpu raidīja 73,16 metru tālumā.

Vasiļevskis kvalifikācijas B grupā ieņēma 12. vietu, bet Sirmais palika priekšpēdējā, 17. pozīcijā.

Finālsacensībās, kas risināsies sestdien, piedalīsies 12 sportisti. Tomēr viņu vidū nebūs neviena Latvijas šķēpmetēja.

Noslēguma kopvērtējumā augstāko vietu izcīnīja Rags, kurš ierindojās 20. pozīcijā, Vasiļevskis ieņēma 25. vietu, bet Sirmais bija spiests samierināties ar 32. pozīciju 36 sportistu konkurencē.

Kvalifikācijas normatīvs bija 82,50 metri, kuru izpildīja tikai divi sportisti.

Vietu šķēpmešanas finālā sievietēm ceturtdien nodrošināja Madara Palameika, kas kvalifikācijas sacensībās savā labākajā mēģinājumā šķēpu aizmeta 59,78 metrus tālu. Tikmēr vēl viena Latvijas šķēpmetēja Sinta Ozoliņa-Kovala ar rezultātu 58,15 metri finālsacensībās nespēja iekļūt.

Finālsacensības šķēpa mešanā sievietēm notiks piektdien.

Pasaules čempionāts Tegu risināsies līdz 4. septembrim.

LETA/Foto: AFP/LETA

Zvērināts advokāts: "Vīrietis, kurš Vārvē nošāva zagli, rīkojās absolūti loģiski" 7