BK "Ventspils" BBL atklāšanas mačā pieveic Prenu "Rūdupis"

Basketbols
2010. gada 29. septembrī 21:49 2010. gada 29. septembrī 21:49

BK "Ventspils" trešdien savā laukumā ar 74:64 uzvarēja Lietuvas klubu Prenu "Rūdupis" sezonā pirmajā spēlē Baltijas basketbola līgā (BBL).

Ventspils komandā 18 punktus guva Rašads Andersons, bet 15 punkti bija Aksela Vairoga rēķinā, liecina rīkotāju informācija.

Laukuma saimniekiem nesekmējās cīņas sākumā, un pirmo ceturtdaļu ar piecu punktu pārsvaru noslēdza "Rūdupis" (17:12). Taču rezultatīvi aizvadīta otrā ceturtdaļa ļāva BK "Ventspils" puslaika beigās jau būt priekšā ar sešiem punktiem (33:27). Lai gan otrā puslaika sākumā viesi vēl spēja pārņemt vadību (38:35), tā bija tikai epizodiska "Rūdupis" basketbolistu veiksme, un cīņas turpinājumā mājinieki pierādīja savu pārākumu.

Vēl vienā BBL spēlē trešdien divu Igaunijas klubu cīņā "TTU/Kalev" ar 87:81 pieveica "Kalev/Cramo" basketbolistus.

Pārējie Latvijas klubi BBL sezonu sāks ceturtdien - "VEF Rīga" tiksies ar "Valmieru", bet pie "Liepājas Lauvām" viesosies "Rūdupis".

2010./2011. gada sezonā BBL Elites divīzijā regulārajā čempionātā Lietuvu pārstāv "Šiauliai", "Nevežis", "Perlas" un "Rūdupis", bet "Lietuvos rytas"un "Žalgiris" dalību sāks tikai izslēgšanas spēlēs. Igaunija ir pārstāvēta ar "Kalev/Cramo", "TU/Rock" un "TTU/Kalev". Turnīrā pirmo reizi spēlēs arī Zviedrijas klubs Norčēpingas "Dolphins".

Regulārajā čempionātā komandas aizvadīs divu apļu spēles un tā noslēgumā sešas labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā, kur cīnīsies par vietu finālčetriniekā. Pēdējām divām komandām būs jāspēlē par vietas saglabāšanu elitē.

BBL spēles:

*BK "Ventspils" - "Rūdupis" 74:64 (12:17, 21:10, 24:22, 17:15)

BK "Ventspils": Andersons 18 +6AB, Vairogs 15, Kuzminsks 13 +6AB, Štimacs 8 +7AB, Gulbis 6, Bankevics 6, J. Strēlnieks 4, Meisons 4

"Rūdupis": Zelionis 14 +6AB, Dainis 14, Juškevičs 13 +6AB, Lipkevičs 10, Jankausks 7 +8AB, Oreliks 5, Vaiksnis 1

* "TTU/Kalev" - "Kalev/Cramo" 87:81 (23:14, 22:24, 20:18, 22:25)

Rezultatīvākie: Osbijs 21, Make 16 - Tamms 18, Arbets 18

AB - atlēkušās bumbas

BNS

Princese Ketrīna reaģējusi uz prinča Harija atvainošanos?
Latvijas hokeja izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš kategoriski izteicies par iespēju kādreiz spēlēt Krievijā 1