Zviedrijas hokeja izlase smagā cīņā izcīna bronzas medaļas

Sports
2010. gada 23. maijā 19:58 2010. gada 23. maijā 19:58

Zviedrijas hokejisti svētdien izcīnīja pasaules čempionāta bronzas godalgas, kad mačā par trešo vietu ar 3:1 (1:0, 0:1, 2:0) uzvarēja turnīra saimniekus Vācijas hokejistus.

­

Gados jaunā Zviedrijas hokeja izlase tiek pie pasaules čempionāta bronzas medaļām.

Uzvaras vārtus trešās trešdaļas sākumā uzvarētāju labā guva Jūnass Andešons. Jau pirmā perioda sākumā Magnuss Pājarvi-Svensons izvirzīja vadībā Zviedriju un šāds rezultāts saglabājās līdz pat mača 37.minūtei, kad Aleksanders Barta izlīdzināja rezultātu. Abi vārti tika gūti, spēlējot vienādos sastāvos. Tikmēr trešās trešdaļas sākumā skandināviem atkal izdevās pārņemt vadību, kad precīzi meta Andešons. Vēlāk Vācijai, spēlējot skaitliskajā vairākumā, bija vairākas izdevības panākt izlīdzinājumu, taču tās palika nerealizētas. Mača beigās Vācija nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet tas neattaisnojās, jo pretinieku spēlētājs Andešons ieraidīja ripu tukšos vārtus, gūdams savus otros vārtus spēlē un sestos visā čempionātā.

Kopumā Zviedrija izdarīja 42 metienus pa pretinieku vārtiem, kamēr Vācija par pusi mazāk.

Svētdien plkst.21.30 notiks arī čempionāta finālspēle, kurā pēdējo divu gadu čempionvienība Krievija tiksies ar Čehiju. Šo maču varēs vērot kanālā TV3.

Abi sestdien notikušie pusfināli izvērtās ļoti dramatiski. Sākotnēji Čehija izlīdzināja rezultātu tikai septiņas sekundes pirms pamatlaika beigām un ar rezultātu 3:2 (1:1, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Zviedrijas valstsvienību. Savukārt Krievija guva vārtus divas minūtes pirms cīņas beigām un ar 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) mača galotnē izrāva uzvaru pār Vāciju.

Ceturtdaļfinālos Zviedrija ar 4:2 pārspēja lielāko šī čempionāta pārsteigumu autori Dāniju, Čehija ar rezultātu 2:1 pēcspēles metienu sērijā pieveica Somiju, Krievijas hokejisti ar 5:2 uzvarēja Kanādas valstsvienību, bet Vācija ar rezultātu 1:0 uzveica Šveices izlasi.

Latvijas izlase šī gada pasaules čempionātu noslēdza 11. vietā.