Dānijas hokeja izlase sensacionāli sagrauj Somiju

Sports
2010. gada 9. maijā 00:16 2010. gada 9. maijā 00:16

Dānijas hokeja izlase sestdien pasaules čempionātā (PČ) Ķelnē sagādāja pamatīgu sensāciju ar 4:1 savā pirmajā D grupas spēlē uzvarot Somiju.

Jau pirmajā trešdaļā dāņi izvirzījās vadībā ar 2:0, bet somi vienus vārtus atguva. Turpinājumā dāņi guva vēl vienus vārtus, bet punktu uzvarai ar savu otru precīzo metienu pielika Franss Nilsens, kurš pēdējā minūtē raidīja ripu tukšos vārtos.

Frederiks Andersens Dānijas vārtos atvairīja 36 metienus, kamēr dāņi pa somu vārtiem meta tikai 17 reizes, liecina organizatoru informācija.

Pirmā spēle D grupā notika piektdien Gelzenkirhenē, kur Vācija ar 2:1 pagarinājumā pārspēja ASV.

Jau ziņots, ka B grupā Manheimā sestdien vispirms Kanāda ar 5:1 uzvarēja Itāliju, bet Latvija ar 1:3 zaudēja Šveicei.

PČ hokejā

B grupa

* Kanāda - Itālija 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Vārtus guva: Korijs Perijs, Kriss Rasels, Metjū Dišenē, Stīvs Stamkoss, Renē Burks - Mikēle Stracabosko

* Šveice - Latvija 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Vārtus guva: Andreass Ambīls, Romans Josi, Martins Pliss - Gints Meija

D grupa

* Somija - Dānija 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Vārtus guva: Petri Kontiola - Franss Nīlsens 2, Peters Regins, Julaians Jakobsens