Edijs Pālens/LETA

TEKSTA TIEŠRAIDE: Rīgas "Dinamo" pret spēcīgo Maskavas CSKA mēģinās izlauzties no pēdējās vietas Rietumos

Citi sporta veidi
2021. gada 28. novembrī 15:30 2021. gada 28. novembrī 15:30
  Jauns.lv
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" 2021./2022. gada sezonas 32. maču aizvada savā laukumā pret pagājušās sezonas finālisti Maskavas CSKA, ko trenē leģendārais krievu hokejists Sergejs Fjodorovs, bet uzbrukumā pretiniekiem lielākās problēmas sagādā talantīgie Konstantīns Okulovs, Mihails Grigorenko, Antons Slepiševs, Sergejs Plotņikovs un aizsargs Ņikita Ņesterovs Portāls Jauns.lv piedāvā teksta tiešraidē sekot līdz notiekošajam laukumā, sociālajos tīklos un komandas iekšienē.

Tiekamies decembrī 19:24

Nākamo spēli “Dinamo” aizvadīs 1. decembrī Rīgā pret Čerepovecas “Severstaļ”.

Pēdējā vieta, mīnus 12 punkti 19:23

Astoņās novembra spēlēs “Dinamo” piedzīvoja septiņus zaudējumus un izslēgšanas spēles pašlaik jau izskatās pēc neiespējamās misijas. Pēc šodienas spēles “Dinamo” no astotās vietas atpaliek jau par 12 punktiem.

Spēles statistika 19:17

Metieni 35-56, metieni vārtu rāmī 16-26, iemetieni 15-35, bloķēti metieni 13-9, spēka paņēmieni 12-6, laiks uzbrukumā 07:55-11:12, soda minūtes 6-4.

Spēle beigusies 19:13

"Dinamo" - "CSKA" 2:3

Vārti! "Dinamo" - "CSKA" 2:3 19:11

"Dinamo"spēlē ar sešiem spēlētājiem. Pēc Lorito uzvarēta iemetiena Skārlets no zilās līnijas gūst vārtus. Līdz pamatlaika beigām vēl 27 sekundes.

58. minūte 19:06

"CSKA" precīzi spēlē aizsardzībā, faktiski visas spēles garumā nedodot rīdziniekiem uzbrukuma iespējas. Šķiet, ka šīs spēles iznākums jau ir izšķirts.

Vārti! "Dinamo" - "CSKA" 1:3 19:03

55. minūte. Kārtējais zaudētais iemetiens, ripa nonāk pie Grigorenko, kurš individuālu izrāvienu uz vārtiem pabeidz ar metienu virs Hudāčeka pleca. Vairākuma realizēšanai "CSKA" vajadzēja tikai 12 sekundes.

Noraidījums "Dinamo" 19:02

55. minūte. Par spēli ar augstu paceltu nūju noraidīts Lorito.

Katastrofa iemetiena punktā 19:00

"CSKA" šovakar līdz šim uzvarējuši 30 no 40 iemetieniem. Ja to izdodas izdarīt pretinieka zonā, uzreiz paveras uzbrukuma iespējas. Tiešī šāda epizode noveda pie rīdzinieku otrā vārtu zaudējuma.

Vārti! "Dinamo" - "CSKA" 1:2 18:58

54. minūte. Pēc kārtējā zaudētā iemetiena "CSKA" ātri izspēlē ripu Ņesterovam, kurš ar metienu no zilās līnijas pārspēj Hudačeku.

54. minūte 18:56

Vienādos sastāvos "CSKA" cenšas izcīnīt divus punktus jau pamatlaikā. Spēle lielākoties aizrit "Dinamo" zonā. Tālu metienu tver Hudačeks.

52. minūte 18:54

Vairākuma pirmajā minūtē "Dinamo" kontrolē ripu pretinieka zonā, taču bez metieniem. Turpinājums neseko arī otrajai vairākuma brigādei.

"CSKA" pilnā sastāvā.

Noraidījums "CSKA" 18:51

50. minūte. "CSKA" ofensīvu aptur noteikumu pārkāpums. Dalbeks par klupināšanu noraidīts uz divām minūtēm, "Dinamo" būs iespēja uzspēlēt uzbrukumā.

49. minūte 18:49

Grigorenko priekšā bija tukši vārti un gulošs Hudāčeks, taču pēdējā brīdī metieni paspēj nobloķēt Sotnieks. Šajā epizodē "Dinamo" sabiedrotā ir arī veiksme.

44. minūte 18:43

Pēc savā zonā zaudētas ripas bīstams moments pie Hudačeka vārtiem, kurš glābj pēc Svetlakova metiena no tuvas distances.

Sācies trešais periods 18:37

"Dinamo" pirmā maiņa to sāk ar uzbrukumu, lieliska iespēja Červenijam.

12 spēlētāji ar NHL pieredzi 18:35

“CSKA” pieteikumā ir 12 spēlētāji ar NHL pieredzi, desmit no viņiem šovakar spēlē uz “Arēna Rīga” ledus. Pieredzes bagātākie ir Joakims Nordstrēms (astoņas sezonas, 444 spēlēs 75 (32+43) punkti) un Mihails Grigorenko (sešās sezonās 249 spēles, 76 (26+50) punkti). Abi NHL hokeju attiecīgi Kalgari “Flames” un Kolumbusas “Blue Jackets” sastāvā spēlēja vēl ipriekšējā sezonā.

No šodienas spēles dalībniekiem pa četrām NHL sezonām ir Kirilam Ņesterovam, Vladimiram Kameņevam un Klāsam Dalbekam, trīs Antonam Sļepiševam un Džonam Gilmoram, pa vienai Sergejam Plotņikovam, Bogdanam Kiseļevičam un Viktoram Svedbergam.

Protams, ka ar tik jaudīgu “CSKA” ir vieni no sezonas galvenajiem favorītiem.

Joakims Nordstrēms Kalgari "Flames" kreklā. (Foto: AFP/Scanpix)

Otrā perioda statistika 18:26

Beidzies otrais periods 18:20

Pēdējā minūtē no asa leņķa tukšos vārtos netrāpa Svetlakovs. Neizšķirts pēc diviem periodiem šovakar nav sliktākais iespējamais rezultāts.

Rīdzinieki no trīs izbraukuma spēlēm atgriezās bez izcīnītām uzvarām, piekāpjoties "Sočiem" ar 0:1, Kazaņas "Ak Bars" ar 2:4 un Ņižņekamskas "Ņeftehimik" ar 2:3. Arī pēdējā mājas spēlē Rīgas komanda ar 1:3 atzina "Ak Bars" pārākumu.

Pēdējo uzvaru "Dinamo" izcīnīja 15.novembrī, kad ar 3:2 pārspēja Vladivostokas "Admiral".

Savukārt Maskavas vienība pēdējā aizvadītajā spēlē ar 3:2 pagarinājumā uzvarēja Helsinku "Jokerit", taču pirmspēdējā mačā ar 0:3 atzina Čerepovecas "Severstaļ" pārākumu.

Rīgas komanda Rietumu grupā ar 26 izcīnītiem punktiem 31 spēlē ierindojas 12. vietā 12 komandu konkurencē, bet Maskavas CSKA, kas 33 mačos izcīnījusi 44 punktus, ieņem trešo vietu.

Pēc šī mača Rīgas "Dinamo" aizvadīs vēl vienu mājas spēli, 1. decembrī uzņemot Čerepovecas "Severstaļ", kam sekos divas izbraukuma spēles.

"Dinamo" traumēto spēlētāju sarakstā joprojām ir Nikolajs Jeļisejevs un Mārtiņš Karsums, bet viesu komandā traumēts ir tikai Daņils Jurtaikins.

Šosezon komandas ir tikušās vienreiz, uzvaru ar 3:2 izcīnot Maskavas vienībai. KHL ietvaros vienības ir aizvadījušas 36 savstarpējās spēles, kurās rīdziniekiem izdevās gūt panākumu astoņas reizes.

"Kāja cilvēkam pilnībā sadragāta!" baisa avārija Purvciemā; cietušais slimnīcā smagā stāvoklī