TEKSTA TIEŠRAIDE: šīs sezonas pirmais Rīgas un Minskas "Dinamo" derbijs

Hokejs
2021. gada 20. decembrī 18:00 2021. gada 20. decembrī 18:00
  Jauns.lv
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" 2021./2022. gada sezonas 39. spēli aizvada mājās pret Minskas "Dinamo". Mača sākums 19:30. Portāls Jauns.lv piedāvā teksta tiešraidē sekot līdz notiekošajam laukumā, sociālajos tīklos un komandas iekšienē.

Šīs sezonas pirmais Rīgas un Minskas "Dinamo" derbijs

Nākamā spēle Podoļskā 21:57

Jau rīt rīdzinieki kāps lidmašīnā un lidos uz Maskavu, lai 22. decembrī Podoļskā sacenstos ar turnīra tabulas kaimiņiem "Vitjaz". Spēles sākums pulksten 18.30 pēc Latvijas laika.

Spēle beigusies 21:54

Rīgas "Dinamo" piedzīvojuši piekto zaudējumu pēc kārtas, šoreiz ar 1:4.

Rīdzinieki ar 30 punktiem Rietumu konferences tabulā paliek pēdējā 12. vietā, Minskas "Dinamo" ar 45 punktiem ir astotie.

Vārti! Rīgas “Dinamo” – Minskas “Dinamo” 1:4 21:50

59. minūte. Rīgai vairākuma realizācijai pietiek ar deviņām sekundēm. Lorito precīzi atrod vārtu priekšā Červenija nūju, kurš pamaina ripas lidojumu vārtos.

Noraidījums Minskas "Dinamo" 21:48

58. minūte. Par pretinieka grūšanu noraidīts Šinkevičs. Rīdziniekiem iespēja gūt goda vārtus.

55. minūte 21:44

Pēc Kempes metiena glābj Hudāčeks. Minska spēlē un izbauda hokeju, bez spriedzes. Tādās reizēs sanāk daudz lietas. "Dinamo" izskatās smagnēji. Ļoti iespējams, ka iepriekšējā nedēļā aizvadīto smago treniņu dēļ.

Noraidījums Rīgas "Dinamo" 21:41

53. minūte. Par bloķēšanu divas minūtes Jeļisejevam.

52. minūte 21:38

Arī šo vairākumu rīdzinieki nerealizē, nav pat īstu vārtu gūšanas iespēju.

Noraidījums Minskas "Dinamo" 21:35

50. minūte. Par klupināšanu rīdzinieku zonā divas minūtes nopelna Demkovs.

48. minūte 21:31

Divas reizes pēc kārtas pa Hudāčeka vārtiem met Tedenbijs. Rīdziniekiem daudz metieni bez bīstamiem momentiem, viesi šajā ziņā spēlē produktīvāk, veidojot gan momentus, gan pārvēršot tos vārtu guvumos.

45. minūte 21:26

Rīdzinieki pilnā sastāvā. Minska vairākumā neizmantoja labas iespējas gūt piektos vārtus. Bīstāmākā epiozde bija Usova metiens tukšā vārtu stūrī, tomēr mazliet garām.

Noraidījums Rīgas "Dinamo" 21:23

43. minūte. Par Tedenbija klupināšanu vārtu priekšā divas minūtes nopelna Freibergs.

Vārti! Rīgas “Dinamo” – Minskas “Dinamo” 0:4 21:22

41. minūte. Hudāčeks kļūdās spējot ar nūju, ripa atlec pie Mosaļova, kurš to triec pustkšajos rīdzinieku vārtos. Rīdzinieki spēlēs pilnā sastāvā.

Sācies trešais periods 21:19

Minskas "Dinamo" vairā nekā minūti spēlēs vairākumā

Otrā perioda statistika 21:07

Metieni 27-15, metieni vārtu rāmī 19-8, iemetieni 10-13, bloķēti metieni 4-5, spēka paņēmieni 7-3, laiks uzbrukumā 03:41-02:30.

Rīdzinieki pa Kolosova vārtiem šovakar metuši jau 30 reizes, taču pārspēt 19 gadus jauno vārtsargu nav izdevies ne reizi.

Otrais periods beidzies 21:03

Atgādinām, ka Minskas "Dinamo" laikā nesaņemtu Covid–19 testa rezultātu dēļ šovakar spēlē ar 15 uzbrucējiem un pieciem aizsargiem. Vairāki leģionāri un treneri šovakar netika ielaisti "Arēna Rīga"telpās.

Noraidījums Rīgas "Dinamo" 21:02

40. minūte. Par klupināšanu noraidīts Čukste. 24 sekundēs minskiešiem neizdodas realizēt vairākumu, taču to būs iespēja turpināt trešā perioda sākumā.

38. minūte 20:59

Minskas "Dinamo" pilnā sastāvā. Labs metiens Dārziņam, tas arī šajā vairākumā viss.

Rīgas komanda pirms izlašu pārtraukuma pirmo reizi šosezon piekāpās Ņižņijnovgorodas "Torpedo", zaudējot ar rezultātu 1:3. Savukārt pirms tam rīdzniekiem bija vēl divas mājas spēles, kurās ar 1:2 atzina Habarovskas "Amur" pārākumu un ar 2:3 pagarinājumā zaudēja Podoļskas "Vitjaz".

Tikmēr Minskas vienība pēdējā spēlē pirms izlašu pārtraukuma ar rezultātu 5:3 pārspēja Helsinku "Jokerit". Tiesa pirms tam Minskas "Dinamo" piedzīvoja trīs zaudējumus pēc kārtas, ar 1:2 piekāpjoties Ņižņijnovgorodas "Torpedo", ar 1:4 zaudējot Podoļskas "Vitjaz" un ar 3:4 "Soči".

Rīgas "Dinamo" izlašu pārtraukuma laikā aizmainīja vārtsargu Juhanu Matsonu uz Jekaterinburgas "Avtomobilist", taču piesaistīja Krievijas vārtsargu Vladislavu Grosu un uzbrucēju Arsēnu Hisamutdinovu.

Abas komandas šosezon vēl nav tikušās, taču kopā KHL ietvaros ir spēlējušas savā starpā 50 reizes, no kurām 23 mačos uzvaru svinēja rīdzinieki.

Rīgas "Dinamo" ar 30 izcīnītiem punktiem 38 spēlēs ieņem pēdējo vietu Rietumu konferencē, bet Minskas "Dinamo" 39 mačos tikusi pie 43 punktiem un ierindojas devītajā vietā.

Savainoto spēlētāju sarakstā Rīgas vienībai ir iekļauti aizsargi Oskars Cibuļskis un Nerijus Ališausks un uzbrucēji Mārtiņš Karsums un Aleksandrs Protapovičs. Viesu komandā nav savainotu spēlētāju.

Galvenajam trenerim Vladimiram Krikunovam asistē Valērijs Kuļibaba, Aleksandrs Ņiživijs, Oļegs Orehovskis un Edgars Lūsiņš. Ģenerālmenedžera pienākumus pilda Edgars Buncis.