AP/Scanpix

Girgensona "Sabres" izglābjas pret "Rangers" un saglabā cerības uz "play off"

Hokejs
2023. gada 11. aprīlī 08:21 2023. gada 11. aprīlī 08:21 | Papildināts, 2023. gada 11. aprīlī 11:40
  Jauns.lv/LETA
Latvijas hokejista Zemgus Girgensona pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienība Bufalo "Sabres" pirmdien izbraukumā trešajā periodā spēja atspēlēties pret Ņujorkas "Rangers" vienību un saglabāja cerības uz iekļūšanu Stenlija kausa izcīņā.

"Sabres" viesos bija pārāki ar 3:2 (1:0, 0:2, 1:0, 0:0, 2:1) uzvarētāju noskaidrošānas metienu sērijā un pateicoties konkurentu neveiksmēm saglabāja cerības pirmo reizi kopš 2010./2011.gada sezonas spēlēt "play off".

Girgensons uzvarētāju rindās uz ledus bija 14 minūtes un 25 sekundes, no kurām divas minūtes un 35 sekundes spēlēja mazākumā. Metienus vārtu rāmī latviešu uzbrucējs neizpildīja, taču atzīmējās ar vienu spēka paņēmienu, bloķēja vienu metienu, uzvarēja vienīgajā iemetienā un maču noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Pirmā perioda 15.minūtē viesus vadībā izvirzīja Džons Džeisons Peterka, uz ko otrajā periodā ar diviem precīziem metieniem atbildēja Artemijs Panarins, ļaujot "Rangers" pārņemt vadību.

Tomēr trešā perioda vidū pēc "Rangers" aizsarga Ke'Andrē Millera kļūdas pie saviem vārtiem ripu ieguva Alekss Taks, pēc kura metiena pie atlēkušās ripas tika Keisijs Mitlstads, panākot 2:2.

Tieši Mitlstads realizēja arī uzvaras vērto pēcspēles metienu, ļaujot "Sabres" turpināt cīņu pa iekļūšanu Stenlija kausa izcīņā.

Tikmēr zaudējumus pirmdien piedzīvoja "Sabres" tiešie konkurenti - Floridas "Panthers" un Ņujorkas "Islanders".

"Panthers" savā laukumā ar 1:2 (0:0, 0:1, 1:0, 0:1) papildlaikā atzina Toronto "Maple Leafs" pārākumu, bet "Islanders" ar 2:5 (0:3, 0:0, 2:2) izbraukumā piekāpās Vašingtonas "Capitals" vienībai.

Ja sešas komandas no Austrumu konferences, kas piedalīsies Stenlija kausa izcīņā jau ir zināmas, tad par atlikušajām divām ceļazīmēm uz "play off" norit spraiga cīņa. "Panthers" ar 92 punktiem 81 mačā pašlaik ir septītie, 91 punkts ir "Islanders", 90 punkti 80 mačos ir Pitsburgas "Penguins", bet "Sabres" ar 87 punktiem ir desmitie, taču aizvadījuši vien 79 spēles. Kopumā regulārajā čempionāta katra komanda aizvada 82 mačus.

Nākamo spēli "Sabres" aizvadīs jau otrdien, kad viesos tiksies ar Ņūdžersijas "Devils" hokejistiem.

Citos mačos zīmīgo 1000 punktu robežu sasniedza uzbrucēji Džo Pavelskis un Klods Žirū.

35 gadus vecais kanādiešu uzbrucējs Žirū izcēlās ar diviem vārtiem un rezultatīvu piespēli, palīdzot Otavas "Senators" savā laukumā ar 3:2 (2:0, 0:1, 1:1) Karolīnas "Hurricanes" vienību.

Šosezon Žirū rēķinā 81 spēlē 78 (34+44) punkti, bet kopumā karjeras laikā viņš 1099 spēlēs ticis pie 1001 (328+673) punkta. Zīmīgo 1000 punktu atzīmi uzbrucējs pārsniedza kā 96. spēlētājs NHL vēsturē.

Vēl "Senators" rindās ar 1+1 izcēlās Tims Šticle, bet "Hurricanes" labā vārtus guva Brets Pešī un Brents Bērnss.

Citā mačā Pavelskis ar gūtiem vārtiem palīdzēja Dalasas "Stars" viesos ar 6:1 (3:0, 3:1, 0:0) sagraut Detroitas "Red Wings", tiekot pie sava 1000. punkta karjerā.

38 gadus vecajs amerikānis šosezon ticis pie 76 (27+49) punktiem, bet kopuma karjeras laikā iekrājis 1000 (448+552) punktus. Tam bija nepieciešamas 17 sezonas un 1248 spēles.

"Stars" rindās ar 1+3 šajā spēlē izcēlās Rope Hincs, 1+2 savā kontā ierakstīja Džeisons Robertsons, bet pa vārtiem arī Džeimija Benna, Esas Lindela un Taja Dellandreā reķinā.

"Red Wings" sastāvā vienīgos vārtus guva Davids Perons.

"Stars" un "Hurricanes" ir garantējušas sev vietu Stenlija kausa izcīņā, kamēr "Senators" un "Red Wings" sezona noslēgsies jau šonedēļ.

Citā pirmdienas spēlē svarīgu panākumu izcīnīja Vinipegas "Jets", kas savā slaukuma ar 6:2 (3:1, 0:0, 3:1) pārspēja Sanhosē "Sharks" vienību.

Uzvarētājiem ar 1+2 izcēlās Džošs Morisejs, bet pa 1+1 sakrāja Ādams Lorijs, Meisons Apltons, Marks Šaiflī un Kails Konors. Vieni vārti arī Pjēra-Lika Dibuā kontā. Viesiem abas reizes precīzs bija NHL rezultatīvākais aizsargs zviedrs Ēriks Kārlsons, kurš sasniedza 100 (25+75) punktu robežu šajā sezonā.

Kārlsons kļuvis vien par sesto aizsargu NHL vēsturē, kuram regulārajā čempionātā ir izdevies sasniegt 100 punktu robežu. Pēdējais to 1991./1992. gada sezonā izdarīja Ņujorkas "Rangers" spēlētājs Braiens Līčs.

Panākums "Jets" ļāva nostiprināties Rietumu konferences astotajā pozīcijā, kas kā pēdējiem ļautu sasniegt izslēgšanas mačus. Septiņas komandas konferencē jau nodrošinājušas vietu Stenlija kausa izcīņā, bet Vinipegas komanda pēc panākuma ar 93 punktiem 80 mačos ir astotā.

Devītajā vietā ar 90 punktiem 80 mačos ir Kalgari "Flames", bet desmitie ar 89 punktiem 79 mačos ir Nešvilas "Predators".

Šo komandu duelī "Flames" pirmdien savā laukumā piekāpās ar 2:3 (0:1, 1:0, 1:1, 0:0, 1:2) pēcspēles metienu sērijā.

Mājiniekiem vārtus pamatlaikā guva Trojs Stečers un Mīkaels Baklunds, bet viesu rindās precīzi bija Jegors Afanasjevs un Zaks Senfords. Uzvaras "bullīti" viesu labā realizēja Tomijs Novaks.

NHL regulārā čempionāta ietvaros katra komanda aizvada 82 mačus. 2022./2023. gada regulārais čempionāts noslēgsies 14. aprilī, bet izslēgšanas spēles jeb Stenlija kausa izcīņa sāksies 17. aprīlī.