"VRT Yamaha Official" EMX250 klases braucējs Kārlis Alberts Reišulis. (Foto: Edijs Pālens/LETA)

Reišulis Ķegumā "EMX250" klases pirmajā braucienā izcīna otro vietu

8. jūnijā 21:58 2024. gada 8. jūnijā 21:58

Sporta
nodaļa
| Jauns.lv/LETA
Latvijas motosportists Kārlis Alberts Reišulis sestdien Ķegumā Eiropas motokrosa čempionāta sestā posma sacensībās 250 kubikcentimetru klasē (EMX250) izcīnīja otro vietu pirmajā braucienā.

Reišulis pirmajā braucienā no uzvarētāja nīderlandieša Kasa Valka atpalika 2,797 sekundes, kamēr trešajā pozīcijā ierindojās vēl viens Nīderlandes pārstāvis Ivano van Erps, kurš zaudēja Reišulim nepilnas 24 sekundes. Vēl Mairis Pumpurs un Markuss Kokins finišēja attiecīgi 12. un 13. pozīcijā, bet Roberts Lūsis ieņēma 26. vietu 37 sportistu konkurencē.

Savukārt 125 kubikcentimetru klasē (EMX125) pirmajā braucienā labāko rezultātu no latviešiem sasniedza Markuss Ozoliņš, kurš, zaudējot uzvarētājam spānim Salvadoram Peresam 28,819 sekundes, finišēja ceturtais un atpalika no iekļūšanas labāko trijniekā par 3,295 sekundēm.

Jēkabs Kubuliņš ierindojās 17. pozīcijā, kamēr Tomass Šaicāns finišēja 35.vietā 50 motosportistu konkurencē.

Tikmēr Latvijas motosportisti Tomass Šileika un Uldis Freibergs prestižākajā - MXGP - klasē kvalifikācijā ierindojās attiecīgi 24. un 25. pozīcijā.

Kvalifikācijā pirmo vietu izcīnīja Slovēnijas pārstāvis Tims Gajsers, kurš par 3,425 sekundēm apsteidza spāni Horhi Prado, bet trešo vietu, zaudējot 17 sekundes ieņēma nīderlandietis Glens Koldenhofs. Šileika atpalika no Gajsera divas minūtes un 2,515 sekundes, bet Freibergs piekāpās vēl piecas sekundes. Kvalifikācijā kopā sacentās 30 motosportisti.

Pirms tam norisinājās MX2 klases kvalifikācijas brauciens, kurā, nepiedaloties Latvijas sportistiem, pirmais finišu šķērsoja Nīderlandes pārstāvis Kajs de Volfs.

Svētdien jau plkst.9.20 būs otrais brauciens EMX125 klasē, bet plkst.11.10 otro braucienu sāks EMX250 klases motosportisti. MX2 klasē braucieni būs plkst.13.05 un plkst.16, bet MXGP klasē - plkst.14.05 un plkst.17.

MXGP klasē nestartē Latvijas vadošais motokrosa braucējs Pauls Jonass, kurš pagājušā nedēļas nogalē Vācijas posmā guva traumu.

Pasaules čempionātā kopvērtējuma līderis ar 411 punktiem ir Prado, par vienu punktu mazāk ir Gajseram, bet 341 punktu iekrājis nīderlandietis Džefrijs Herlingss. Jonass ar 274 punktiem atrodas piektajā pozīcijā.

Ģēnijs ratiņkrēslā. Leģendārais zinātnieks Stīvens Hokings un viņa neparastā dzīve
Ir ko redzēt un komfortabli dzīvot: nosaukta dzīvei labākā Eiropas pilsēta 1
"Ārsti dod cerību," - Gordons Latimirs komentē bažas par sievas Ingrīdas veselību