Foto no "Ūsu gājiena" pulcēšanās vietas. (Foto: Vīru Tests - Vīriešu Veselības platforma/Facebook.com)

Gājienā vīriešu veselības uzmanības pievēršanai pulcējas daži desmiti cilvēku

Sabiedrība
2023. gada 20. novembrī 15:11 2023. gada 20. novembrī 15:11
  Jauns.lv/LETA
Šodien "Ūsu gājiens", ar kuru vīriešus iecerēts mudināt vairāk pievērst uzmanību savai veselībai, pulcēja ap 35 cilvēkiem.

Gājienā piedalījās gan atsevišķi cilvēki, gan vairākas ģimenes. Klātesošie sāka un noslēdza gājienu pie Brīvības pieminekļa.

Šogad vīriešu veselības mēneša uzsvars būs medicīnisko pārbaužu nepieciešamība, aicinot viņus veikt vismaz vienu veselības pārbaudi nākamā gada laikā.

Katru gadu novembrī tiek aktualizēts jautājums par prostatas veselību, par nepieciešamajām pārbaudēm, vīrieši tiek aicināti apmeklēt savu urologu, nodot asins analīzes laboratorijā un sekot līdzi prostatas specifiskā antigēna rādītājiem.

Kustības "Vīru tests" "vēstnesis" Ansis Klintsons novērojis, ka reizēm aktīvākie "Movember" dalībnieki un kuplo ūsu īpašnieki ir gados jaunāki vīrieši un nereti veids, kā tiek uzrunāti "vīrieši parastie", esot par sarežģītu. Viņš aicina vīriešus sākt ar vismaz vienu veselības pārbaudi nākamā gada laikā arī tad, ja vīrietis nav sasniedzis 45 gadu slieksni.

"Visi zinām, ka bez prostatas ir arī acis, ausis, sirds un aknas, tādēļ ikviena veselības pārbaude dod iespēju apliecināt sev, ka viss ir kārtībā vai savlaicīgi atrast "ķibeli", ko izārstēt," pauž Klinstons.

Vīriešu veselības platformā "Vīru tests" ir izstrādāts veselības pulkstenis, kur ikviens vīrietis, ievadot savu vecumu, redzēs nepieciešamās veselības pārbaudes atbilstoši vecumam.

Citi šobrīd lasa

Lielapmēra krāpšanas lietā KNAB rosina apsūdzēt bijušo Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju un divus pašreizējos komisijas darbiniekus 3
FOTO: cilvēki pulcējas uz Lūsēna un Zālītes rokoperas "Sfinksa" pirmizrādi
VIDEO: Putins atkal iejūtas "alfa tēviņa" ādā - šoreiz pie stratēģiskā bumbvedēja "kloķiem"
Pievienot komentāru